Exmanželka za odměnu (2010)

Vtipná komedie na jedno podívání. Dva hlavní hrdinové mě velmi bavili a zápletka byla přinejmenším originální. Několikrát jsem se zasmála a několikrát pozastavila nad nevydařenou scénou. Myslím, že 60% přesně odpovídá kvalitě filmu.

Matrix Revolutions (2003)

SPOILER: Výborné zakončení trilogie (i když ne tak dobré, jako bylo započetí). Tvůrci mě velmi mile překvapili svým odhodláním porušit tradici "všechno se vyřešilo, hodní přežili, zlí jsou pryč". Matrix Revolutions je stejně originální jako celá myšlenka této série, všem doporučuji!

Matrix Reloaded (2003)

Proč se tohle stalo? Pro mě je Matrix Reloaded zklamáním. A to měl z 1. dílu naprosto skvěle připravenou půdu pro pokračování. Ve filmu je několik dobrých akčních scén, ale celkový dojem není takový, jaký by si Matrix zasloužil. Škoda, škoda... Na druhou stranu je ale Reloaded přestupní stanice mezi prvním a třetím dílem, tudíž jeho pozice je o něco těžší. Stále je to dobrá podívaná (na běžné poměry vynikající).

Spalovač mrtvol (1968)

fuj, fuj, fuj. už dlouho mě žádný film tak neznechutil. Asi nikdy nepochopím úspěch tohoto snímku. Při sledování se ve mně mísily pocity nepochopení, zhnusení a nejistoty (proč se to všem tak líbí? jsem divná?). Jednoduše jsem ve Spalovači nenašla nic, co by mě zaujalo a nadchlo (úchylnej a násilnickej manžel neni moje kafe). Jedna * za zobrazení nacistů jako velmi schopných manipulátorů.

Stmívání (2008) odpad!

Jakožto milovnice upírských filmů jsem se rozhodla tento snímek shlédnout. Po velice psychicky vyčerpávajícím filmovém zážitku jsem si řekla: "už nikdy víc Stmívání" Nejenže naprosto zničili celou tajemnost a dokonalost upírů, ale také herecké obsazení museli myslet jako vtip (nevěřila jsem žádné postavě nic). Myslím, že mé zklamání vystihnu tímto postřehem o upírech z tohoto filmu (SPOILER): Upíří nechodí na světlo, protože jsou na něm moc krásní a někdo by tímpádem poznal, že jsou jiní. (takhle hořkosladce jsem se už dlouho nezasmála, takže odpad!)

Temný rytíř (2008)

We're tonight entertainment - aneb dnes se vám o zábavu postaráme my. A tahle hláška není nic než pravda. Celým filmem se nese úžasná atmosféra a šance na byť jen sekundu nudy jsou nulové. Temný rytíř je po všech stránkách skvělý. Úctyhodnou práci odvedli jak maskéři, tak tvůrci efektů. Po vizuální stránce nemá Temný rytíř téměř žádnou chybu. Možná by neuškodilo trochu méně výbuchů a neidentifikovatelných předmětů létajících do vzduchu, ale budiž. Musím říci, že film jako celek člověka doslova posadí na zadek. Ovšem musím bohužel i dodat, že rušivým elementem snímku je sám legendární Batman. Ve srovnání s profesionálním prostředím celého filmu vypadá jeho kostým lacině. A Batmanův rádoby tajemný a drsný tón hlasu působí spíš komicky a tím ruší napjetí a vážnost jinak fenomenálního filmu. Bezpochyby hlavním tahounem je již zmiňovaný "záporák" Joker. Ledgerův herecký výkon? Dokonalý! Jokerův kostým a hlas? Odzbrojující! Padouchovo charisma? Nepřekonatelné! Co víc dodat?

Matrix (1999)

Musím to říct, ale Matrix by si zasloužil víc než jen pět hvězdiček, které mi umožňuje hodnocení. Děj je naprosto strhující, každého musí vtáhnout do světa umělé inteligence. Efekty snad lepší být nemůžou (a to nemluvím jen o legendární zpomalené kulce). Herecké obsazení je doslova hvězdné, protože nemám výtky ani k jedinému výkonu (samozřejně musím vyzdvihnout Reevese, tohle je jednoznačně jeho životní role). Ve svých chvalozpěvech bych mohla pokračovat do nekonečna, takže to ukončím tímto: ******