Cats (1998) (TV film)

Cats je trochu zvlastni muzikal - je totiz vlastne o nicem, zadne drama se nekona. Jenze to "nic" je vyplneno nadhernou hudbou, zpevem a tancem. Toto "filmove" zpracovani je ciste divadelni, odehrava se v jedine dekoraci, na jevisti, plusem pro divaka jsou detaily, zmeny uhlu, trocha trikovych dodelavek apod., kterych si v divadle zrovna moc neuzije ;-)

Svět zítřka (2004)

Prvni vysokorozpoctovy fanfilm :-)) fanousek vrni blahem, normalni divak nestiha ;-)

Mars útočí! (1996)

Jedna z nejlepsich parodii vubec... mozna si timhle filmem splnil Burton sen natocit scifi ala Ed Wood :-)))

Vincent (1982)

Lahudkova jednohubka zvestujici prichod mistra podivnosti :-) a to ve versich a s krasne ponurou atmosferou...

Bournův mýtus (2004)

Konecne po delsi dobe zase jednou opravdu thrilling thriller... kamera paradni (i kdyz asi dost nevhodna pro epileptiky ;-) ), hudba paradni, "suchost" paradni... ale neco malo malinko mi chybelo, mozna to chtelo misty trosku zpomalit a ne jet porad na plny plyn (coz nekomu jinemu zase muze naprosto vyhovovat), trocha uvolneni nikdy neuskodi ;-) BTW nevim jestli to byl zamer nebo ne, ale docela me pobavilo, ze poctiva ruska Volha toho vydrzela mnohem vice nez nejake srabacke Mercedesy :-)

Battlestar Galactica (1978) (seriál)

Z dnesniho pohledu hodne slabe triky (co taky chtit po televizi roku 1978), opet brano z dnesniho pohledu jista davka naivity, cast epizod je typu "planet of the week" (tj. "zaletime si na nejakou planetu (nebo tam nekdo havaruje) a neco tam vyresime (nekomu nakopeme prdel)")... ale proste ma to neco do sebe, pres technickou stranku triku se da prenest, to same scenar, a kdyz na te planete zli roboti obsadili stredoveky hrad a puvodni osazenstvo zije v lese ala Robin Hood a skodi jim - to proste nejde nemit rad :-)) A v druhe polovine uz to ziskava tu spravnou stavu, postavy nabiraji na hloubce, vztahy mezi nimi se zacinaji vyvijet pres vice dilu, zacinaji priletat klacky pod nohy z vlastnich rad... skoda, ze to zastavili uz po prvni serii, pres pocatecni rozpaky mel tenhle serial skvele naslapnuto (abych citoval Futuramu: "Another classical scifi show canceled before its time.")... nicmene i pres pouhy rocni zivot se tento serial stal kultovni zalezitosti (teda aspon na zapad od Chebu, ze ;-) )

Hrdinové z galaxií (1978)

Jako film sam o sobe typicke Bcko z prelomu 70. a 80. let, jako pilot k navazujicimu serialu IMO o dost slabsi nez serial...

Tucet špinavců (1967)

Asi nejlepsi film valecne "dobrodruzne" skoly, kde jde predevsim o to nakopat nepriteli prdel a ne delat psychologicke sondy do dusi jednotlivcu drcenych systemem. Lee Marvin je spravny drsnak (samozrejme se srdcem na pravem miste ;-) ), spinavci jsou spolecnost k pohledani (v jistych ohledech nejvic vycnivaji asi Telly Savalas a Donald Sutherland), chvilky vazne prokladane chvilkami odlehcenymi, film neztraci ani na chvili tah, proste posusnanicko :-))

Bradyovi (1995)

Nejak si nemuzu pomoct, ale tenhle film je tak pitomy (IMO zamerne), az je vtipny... obcas sice trosku ztraci dech, ale konfrontace sitcomoveho zivota let 70tych a reality let 90tych je proste skvela a dost dobre jsem se u toho pobavil :-)) (no nekupte to za 49,- :-) )

Statečné srdce (1995)

Historicke drama se vsim vsudy - laska, zrada, boj za svobodu, krev, nasili, vzorovi zaporni anglani... proste posusnani... IMO nejlepsi "stredoveke" bitevni sceny vubec, Pana prstenu mam sice rad, ale v tomhle Gibson Jacksona trumfnul...