(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 (2004)

Komu nejsou cizi Hvezdne valky a puvodni Star Trek, tak ten se bude s nejvyssi pravdepodobnosti bavit skvele (protoze jde defacto o fanfilm :-) ). Ostatnim to asi moc nerekne, teda pokud jejich extra oblibenym zanrem nejsou zrovna uchylne komedie ;-)

Doom (2005)

Ja si nemuzu pomoct, ale prakticky celou dobu jsem se skvele bavil a ani chvili nenudil. Po dlouhe dobe zase poctive akcni scifi Bcko ala 90's, ktere se nestydi za to, ze je Bcko, ba prave naopak :-) A k dokonalosti mu chybi jedina hvezda - King Bruce Campbell - ten v tom hrat, tak je to za 5 :-))

Herkules (1995) (seriál)

Mno jo, NENI to realne zpracovani antickych baji (ostatne je vubec mozne BAJE zpracovat REALNE??)... jo, je to plne anarchronismu... jo, je to americke... jo, je to plne (priblblych) vtipku... nicmene ja si nemuzu pomoct a skvele se u toho bavim, a to i diky hlavni dvojce (Hercules a Iolaos) i vedlejsim postavam (Salmoneus, Autolycus)... zadnou logiku v tom nehledejte, nejsme prece Vulkanci ;-) BTW kapitolou samou pro sebe jsou vyprava (na rozdil od vetsiny serialu nemuzou zajit do obchodu a koupit si tam prakticky vsechny kostymy, rekvizity a podobne, vsechno si musi usit, vyrobit, postavit), kamera (vetsinou jde o nadherne novozelandske exteriery, styl snimani je dost casto spise fimovy nez televizni, projevuje se i fakt, ze byl k dispozici druhy stab, obcas potesi nadherna montaz) a hudba (z cca 42 minut cisteho casu na epizodu zni hudebni podkres tak 36-38 minut, coz je na serial opravdu hodne)...

Quantum Leap (1989) (seriál)

Silenost k pohledani s dokonalou ustredni dvojici :-)

Legenda o Zorrovi (2005)

(spise 4.5*, na plnych 5* to neni) Pokud clovek prijme, ze Zorro je zde prezentovan jako komedialni postava, stejne tak jeho draha polovicka, zaporak a zapletka jsou vytazeni z Bonda, a vsichni provadi spoustu opicaren (zna-li clovek predchozi scenaristicka dila panu Kurtzmana a Orciho, tak ani nic jineho neceka :-) ), pak se bude skvele bavit. Jedina slabsi mista jsou obcasne pokusy o prokresleni psychologie postav, ale nastesti jsou kratke a neni jich az tak moc. A velke plus je, ze Zorro jr. neni z kategorie DD (Dementni Dite), cimz je bohuzel v soucasne filmove produkci celkem vyjimkou.

West Side Story (1961)

Klasicky muzikal s jednoduchym, ale o to silnejsim pribehem, s fenomenalni hudbou Leonarda Bernsteina, uzasnou choreografii Jerome Robbinse, ktery se podilel spolecne s Robertem Wisem i na rezii. A zapomenout neni mozno ani Marni Nixon, ktera prezpivala part Marie (Natalie Wood ho puvodne nazpivala, ale jeji hlas se tam opravdu nehodil (mozno porovnat v dokumentu West Side Memories, ktery je na bonusovem disku DVD vydani z roku 2003)). Zkratka na tomto filmu se seslo tolik vynikajicich lidi, ze to nemohlo dopadnout jinak nez excelentne.

Trekkies 2 (2004)

Oproti prvnimu dilu, ktery je delan s nadhledem a vtipne, mi tenhle prijde spise delany se snahou zaujmout stylem "no podivej mamo co je to za debily" :-(

Trekkies (1997)

Ano, i nekteri dospeli si chteji hrat, at uz se to "vetsine" libi nebo ne... ale zase na druhou stranu se nic nesmi prehanet ;-)

Pán času (2005) (seriál)

Pro me osobne TV prekvapeni #1 roku 2005 - tohle "znovuoziveni" klasickeho (1963-1989) britskeho kultovniho (kam se hrabe Star Trek apod. ;-) ) serialu ma takove grady a takovou energii, ze nezbyva nez povstat a za potlesku opakovane provolavat "BRAVO!"