Mission: Impossible (1996)

Pobavil jsem se skvele, natocene vyborne (o cemz svedci mnozstvi citaci v mnoha filmech), Reno jako zaporak je jeden z nejvetsich kladu ;-) jen u toho clovek nesmi moc myslet :-) ze tri filmovych MI muj nejoblibenejsi, a da se na to divat i po 10 letech od natoceni...

Tráva (2005)

Jedna se o film rekneme znacne osobity :-) a zatim se nejak nemuzu rozhodnout, jestli jde o prisernou hovadinu nebo naopak o naprosto uzasnou hovadinu :-)

Vzpomínky Casanovy (2005) (seriál)

Ano, pratele, takto vypada ta opravdu kvalitni a soucasna TELEVIZNI produkce - ma tempo, napad, vtip i nejakou tu myslenku - jen (zbozne) doufam, ze se scenariste a dramaturgove nasich TV divali, aby se mohli poucit (a ze si (nejen) webmasteri ceskych TV dukladne prohlednou web BBC ;-) )

Hvězdné války: Sváteční speciál (1978) (TV film)

Naprosto jedinecna vec - pri sledovani je ovsem nutna vetsi nez mala hladina alkoholu v krvi :-))) (coz ostatne asi meli i ti, co to napsali/natocili ;-) )

Sexmise (1983)

Proste jedna z nejoriginalnejsich scifi komedii co existuji... a navic sexy :-) a muzete-li, pustte si puvodni zneni, dabing je sice skvely, ovsem predevsim jde-li o Stuhra na original opravdu nema :-))

Zkrocení zlé ženy (1967)

Sice genderistky asi skripou zubama a pousteji tento film svym spolusestram jako odstrasujici priklad muzskeho sovinismu ;-)) ale ja se u toho bavil dokonale, prime prestrelky i pletichareni Burton vs. Taylorova je proste nadherne :-) dekuji, Mistre Bille :-))

Mnoho povyku pro nic (1993)

Jedna z nejlepsich (mozna i nejlepsi, spolecne se Zeffirelliho Zkrocenim zle zeny s Taylorovou a Burtonem, tezko rict co je lepsi :-) ) filmovych adaptaci Shakespearovych komedii. Na dvojici Branagh-Thompson je radost pohledet, vylozene si to uzivaji (tehdy jeste manzele), a Michael Keaton jako Dogberry je genialni :-) IMO ideal tzv. "letni komedie" :-)

Když Harry potkal Sally (1989)

Opravdu vtipnych, dobre napsanych, zrezirovanych a zahranych romantickych komedii je mene jak safranu, proto si kazde z nich povazujme, jde o opravdu vzacne zbozi, ktere, kdyz se opravdu povede, dokaze potesit jako maloktery jiny filmovy zanr.