Sanjuro (1962)

Toshiro Mifune tu hraje IMO naprosto uzasne zivotem otriskaneho cynika, ktery se nad horlivym mladim tak maximalne usklibne a pomysli si neco o inteligenci onech horlivcu. Odlehcenejsi nez Yojimbo, ale mrtvol je porad vic nez dost :-)

Yojimbo (1961)

Vynikajici film, syrovejsi nez Pro hrst dolaru, ale na pusty ostrov bych si vzal Leoneho verzi - kvuli Morriconemu :-)

Tři zločinci ve skryté pevnosti (1958)

Kurosawa byl evidentne vsestrany reziser, skoda, ze podobnych kousku nenatocil o neco vic, komedie mu sla prakticky na vybornou.

Pýcha a předsudek (2005)

Hodne prijmeny a da se rict starosvetsky film - nikoho nezabijou, nic neboucha, ani neodhali zadne mezinarodni spiknuti - a Donald Sutherland a Judi Dench rozhodne nepatri do stareho zeleza - a Keira Knightley asi opravdu umi i hrat :-)

Zjizvená tvář (1983)

Na par mistech si clovek sice uvedomi opravdovou stopaz, ale pak to zase nabere rychlost a je zapomenuto... nicmene je to porad "jen" akcni film, na Tenkrat v Americe nebo Kmotra pri nejlepsi vuli nema...

Tři králové (1999)

Ma to neco do sebe, dari se stridat chvilky vazne i komedialni (i kdyz obcas trosku nasilne), kazdopadne je to jeden z hodne mala (nebo vubec jediny?) filmu o valce v zalivu... touzi-li vsak nekdo po valecne ciste komedii na tema "banda vojaku krade na nepratelskem uzemi zlato", tak bych ale doporucil spise Kelly's Heroes (Kellyho hrdinove)...

Angel (1999) (seriál)

Prvni serie celkem vlazna, nicmene na jejim konci to zacne nabirat obratky a porad to graduje a graduje a graduje az do finale ctvrte serie - a pata je uz uplne jina a je v jistem smyslu skvelou pointou tech ctyr predchozich :-) ... ale kdyby mi nekdo vypravel synopse (dej) nekde na ulici nebo v hospode, tak to budu mit za naprostou silenost :-)) (ostatne ona to silenost celkem i je ;-) ) a BTW Wolfram & Hart jsou pro me jeden z nejuzasnejsich zaporaku co znam :-)

Nekonečný příběh (1984)

Nejoblibenejsi film detstvi, asi nejkrasnejsi pohadkovy film vubec, a mel-li bych volit mezi nim a LOTRem, tak by Stredozem pohltila Nicota ;-)

Galaxy Quest (1999)

Kdo zna a ma rad Star Trek, ten tenhle film uz zna skoro zpameti :-) kdo ne, tak ten ho asi nikdy plne nedoceni - ono totiz obcas k pobaveni staci i jen pro neznalce zdanlive nevinne gesto Tima Allena (svou predlohu si nastudoval opravdu dobre :-)) ) BTW jeden z toho mala vzacnych filmu, ktery muzu od zacatku do konce bez vyjimky, proste film bez slabin a bavici i po Xte...

Manituova bota (2001)

Parodie jsou dvojiho typu - "sklebive", jako je tahle, a "s vaznou tvari", jako je treba Limonadovy Joe. Ty druhe mam radsi, protoze gag podany s kamenou tvari je mnohem pusobivejsi nez kdyz se vsichni porad posklebuji. Ale to vubec neznamena, ze jsem se u Manituovy boty skvele nepobavil :-)