Tristram Shandy (2005)

Je to proste britske... coz mluvi myslim za vse :-))))

Maso a krev (1985)

Pekne drsne zobrazeni jedne historicke epochy, i kdyz dneska uz tak syrove nepusobi... nicmene film je to porad pusobivy (jen by vsichni nemuseli porad mit ciste vlasy ;-) ) a jednu roli si strihl i hlas Barta Simpsona :-))

Beowulf: Král barbarů (2005)

Dalsi z rady filmu ala 'pravda za mytem'... kdy uz konecne zase jednou nekdo natoci mytus jako opravdovy mytus, jako se to povedlo Souboji titanu nebo Excaliburu, ne tyhle zalezitosti 'uvadeni mytu na pravou miru' :-/ film je z velke miry o fantazii, ne o osekani fantazie na 'realny' zaklad :-(

36. komnata Shaolinu (1978)

Klasika a legenda a i po letech ultra-hyper-super divatelne (samozrejme netrpi-li clovek odporem k tomuto zanru)

Man with the Screaming Brain (2005)

Celkem obstojne televizni nizkorozpoctove scifi Bcko - da se vydrzet na jedno posezeni, ale dvakrat ho videt rozhodne nemusim... Bruce si bohuzel nenapsal dostatecne cool roli, mnohem lepe by se IMO vyjimal treba v roli ruskeho taxikare - a (nejen) proto tenhle snimek celkem opanuje Ted Raimi, ktery v roli poskoka sileneho vedce ma dost prostoru na prehravani a sve trademarkove fretci xichteni :-)) ale celkove je to o par trid lepsi vec nez (rovnez pro Sci-Fi) vyrabene Alien Apocalypse...

Blackadder: The Cavalier Years (1988) (TV film)

Sice jen 15 minut, ale naprosto genialni :-) jen skoda ze do doby obcanske valky neumistili rovnou celou jednu serii, mohla byt naprosto exkluzivni :-)

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Herecky asi nejexkluzivneji obsazena serie, a pokud clovek zna dvojici Fry & Laurie, tak si ji uzije jeste o to vic :-)

Černá zmije - Černá zmije III (1987) (série)

Opet skvele (i kdyz druhou a ctvrtou radu mam radsi), a Hugh Laurie jako princ Jiri je Rowanu Atkinsonovi a Tony Robinsonovi naprosto rovnocennym hracem :-)

Černá zmije - Černá zmije II (1986) (série)

Az touto druhou serii zacina ta prava orechova Zmije - Edmund je cynick, Baldrick je opravdu potomkem kdoviceho, a hlavne konecne jsou zde ony genialni sofistikovane hlasky, k jejichz pochopeni cizinec potrebuje pomerne dost znalosti z britske kultury a historie :-) a proto se nestydte se si pri divani dohledat kdo je kdo a co je co, protoze jedine tak je mozno plne ocenit toto genialni dilo (a na okraj podotykam, ze tato druha rada je zrejme ma nejoblibenejsi)...