Výchozí bod (2014)

Audiovizuální balzám na nervy se sednoucími hereckými výkony, který přináší i nějaké to hlubší zamyšlení.

Equalizer (2014)

Další neserte-Denzela-ovka trochu ozvláštněná finálem pro fandy Přemka Podlahy.

Kick-Ass 2 (2013)

Sice ne takový nářez jako první část (holt origin story je origin story), drsnější, dospělejší, více důrazu je na Hit Girl, ale pořád to jede hodně dobře.

Problémy (2012) (studentský film)

Pohodový studentský film, kudos za skvělé dialogy, které netrhají uši jako většina současné české produkce. Celek sráží stopáž, protože tak minimálně čtvrtinu zabírá voiceover a titulky, a navíc ve chvíli, kdy se do toho člověk "ponoří", je konec. Chtělo by to sequel ;)

Lovci hlav (2011)

Nejdříve jsem četl, a až poté viděl. A jsem rád, protože jde o ten případ, kdy film za knihou zaostává o několik koňských délek. Což je celkem logické, jelikož v knize jde o ichformu a většinu místa zabírají úvahy hrdiny podávané ironickým tónem. Plus "prostříhání" druhé půlky filmu oproti předloze, poněkud zredukovaná úroveň nechutnosti, a zlinearizování finále (v knize se nejdříve stane a až posléze je vysvětleno co a jak).

Strážci - Watchmen (2009)

Doporučuji konzumovat pouze ve chvílích zmaru za temných nehostinných večerů, tak budete na tuhle skvělou adaptaci dokonale připraveni, protože jestli se něco povedlo převést, tak je to ponurá depresivní atmosféra předlohy.

Sucker Punch (2011)

EXTENDED (!) verze je jednoduše prototypem guilty pleasure - pokud se někdo snaží nad tím nějak filozofovat tak je to čistě jeho problém... pro mě osobně spolu s Watchmen na prvním místě pokud jde o Snyderovy režie... kdyby na sparťany narazily tyhle holky místo neschopných peršanů, tak by legenda o statečných obráncích Termopyl ani neměla čas vzniknout ;)

Kauzy z Bostonu (2004) (seriál)

Tohoto seriálu je věčná škoda, chtělo to ještě pár sezón, tak vybroušené, vypointované a absurdní dialogy a situace (v dabingu jsem viděl tak pět šest dílů, čili hodnotím originál), postavy, obrovský nadhled, zcizování (kdy třeba v druhé epizodě sezóny dorazí nové regular postavy a Denny je odpálkuje, že kdyby byli ti noví, tak je ukážou už v první epizodě), to se prostě jen tak nevidí. Plus tu skvěle funguje chemie hlavních postav, a předvádí se úžasné panoptikum vedlejších postav, od klientů Crane, Pool & Schmidt přes advokáty protistran až po senilní soudce kteří chrlí jednu perlu za druhou.

Noc na Karlštejně (1973)

Sice racionálno podotýká, že je to kýč na ntou, ale je to zároveň guilty pleasure :-)

Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi (2007)

OK, takhle zvláštní film jsem už dlouho neviděl. Sice to má být prý komedie, ale to mi, až na pár dle mého zbytečných a násilných gagů, vůbec nepřijde. Jde IMO spíše o absurdní drama postavené na téměř geniální premise, žel ta snaha udělat z toho komedii tomu sráží body dolů. A BTW by tomu rozhodně více slušela forma divadelní hry, přímo si to o to říká.