Bílá paní (1965)

Až občas zamrazí jak je tento film aktuální i dneska...

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Prostě famózní, Benedict Cumberbatch je opravdu skvělý herec a Sherlock není nehoda, Jonny Lee Miller zdatně sekunduje ale na C. prostě při vší dobré vůli nemá (Cumberbatch jako Monstrum, Miller jako Frankenstein). Uvidíme, co opačná alternace. P.S. dá se to i brát jako face2face souboj dvou Sherlocků :)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

První vysokorozpočtový slashový fanfilm, jehož jedinou slabinou jsou občasné pokusy o dějovou linku, které odvádějí pozornost od ústřední dvojice :))

Barbar Conan (1982)

Čert vem jednoduchý příběh o pomstě, tohle je prostě fantasy jak má být, totiž s atmosférou, která vtáhne a nepustí, o statečných hrdinech a záporných záporácích. Plus samozřejmě geniální propojení hudby a obrazu, jehož se dosáhlo i díky tomu, že proti zaběhlým zvyklostem byla napřed na základě scénáře napsána hudba a až na ni byl "pasován" obraz. A taky jde o "hřích mládí" Olivera Stonea, který se podílel na scénáři, i když teď by se k tomu radši ani nehlásil :))

Kick-Ass (2010)

Jeden z těch nemnoha filmů, co mají dohromady mozek, bránici, srdce i koule. Film roku 2010, Oscarům a všemožným jiným rituálům navzdory.

Spartakus (2010) (seriál)

První série: Začátek sice slabší, efekty, krev a sex na úkor propracování postav, ovšem kolem čtvrtého pátého dílu to nabere koule a ani krev, ani sex už nadále nejsou jen na efekt, ale přesně naopak skvěle zapadnou do děje, ve kterém se začne tkát síť intrik na každém kroku, postavy prochází dost drsným vývoje, a vše samozřejmě končí totálním masakrem. Tohle není HBO, tohle je Starz. :-)

Malice in Wonderland (2009)

Hodně povedený filmík v nejlepší tradici britské podivnosti. BTW konečně jsem zjistil, jak vypadá onen pověstný bordel na kolečkách :-)))

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Az nechutne sympaticka vecicka (tak to dopada, kdyz si profici (a genius Joss Whedon) udelaji fanprojekt :)) ). Komiksovy muzikal (!), ktery uz nyni ma nabeh na kultovni status :) Ze zacatku to vypada celkem nevinne, ale finale je famozni a rekl bych i docela necekane :) IMO by aspon nominace na Huga ci Nebulu toto dilko minout nemela :)) Oficiani stranky na http://www.drhorrible.com

Polda z Marsu (2008) (seriál)

a) ma to byt serial (stejne jako puvodni UK verze), uz je "picked" na podzim b) videl jsem preair pilotu a je to IMO bida - neni to samozrejme jeste konecna podoba, ale i kdyby to zlepsili o 200% tak to bude dost slabe - chybi tomu veskera stava UK verze, ktera byla opravdu navratem k drsnym detektivkam 70. let, US verze je zel pouze korektni dnesni detektivka (a to jeste ne moc dobre udelana) v kulisach 70. let :((( ani se nedivim, ze David E. Kelley z toho vicemene vycouval...

Soudný den (2008)

No jo, takovehle filmy se uz dneska netoci - cistokrevne Bcko ala 80. leta, ktere se nesnazi o nejake psychologicke rozbory motivaci postav a podobne - pokud na tohle divak pristoupi, tak se bude bavit vic nez dobre :-)