Life on Mars (2006) (seriál)

Mnam mlask, Britove proste umi, drsna serialove-policejni 70. leta videna optikou dneska, se silnym (jak uz to v britskych vecech byva, nicmene funguje to, neni z toho kazani jako v americkych zalezitostech) socialnim podtextem, proste radost se divat... a k tomu pro labuzniky uzasna slangova "severska" anglictina :-)) [ktera toho pro atmosferu dela hodne, bez ni by to sice taky slo, ale rozhodne by to nebylo to prave orechove] ....... videl jsem preair US verze a hoooodne slabe a hodne velke zklamani :( snad s tim zvladnout neco udelat, i kdyz to by to asi museli pretocit

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

ROTFL - chce to znat podobne lidi nebo byt naladeny na podobne vlnove delce jako hlavni hrdinove a proste to nema chybu - pro ostatni lidi to asi pujde trosku mimo, nicmene ma to opravdu hodne silni potencial na to stat se kultovni zalezitosti - konecne CBS zase jednou vyprodukovala neco, co opravdu stoji za podivani :-)

Hvězdný prach (2007)

Nadherna pohadkova romantika, ktera se doufam zaradi do ne moc pocetne skupiny "nesmrtelna klasika" po bok Princezny nevesty apod. Matthew Vaughn se nastesti nenechal strhnout k nejakym rezijnim, obrazovym ci trikovym exhibicim, pribeh je vypraven krasne ciste a srozumitelne, bez nejakych "fint" ci pohravani si s divakem. Gaimanovy hlasky spolehlive bavi, i absurdni situace ci postavy, vse okoreneno spetkou nasili (ktere do pohadek vzdy patrilo, nesmime se nechat zmast "kastraci" (ci "sterilizaci") pohadek, ke ktere behem poslednich cca 150-200 let bohuzel doslo). Zkratka film, ktery pohladi na dusi :-)

Návštěvníci (1983) (seriál)

Nejlepsi cesky sci-fi serial, a IMO nejlepsi scifi serial prvni pulky 80. let i celosvetove...

Jekyll (2007) (seriál)

V soucasnosti odehravajici se horrorove ladeny sequel Jekylla & Hydea. Miniserie z produkce BBC, IMO hoooodne povedene, hodnoceni zatim po trech dilech (ze sesti?), pokud to bude nadale postupne gradovat stejne sikovne, tak to bude bez diskuze na plny pocet. BTW autorem scenare je drzitel Huga 2006 v kategorii "kratka dramaticka forma" (serialova epizoda) Steven Moffat.

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Toto honoceni je "zprumerovane", bohuzel nez se DS9 rozjede do tech spravnych obratek, tak ubehnou prakticky tri sezony pokusu o TNG utopii - pak to ovsem zamiri do temnejsi zony a za plus minus posledni tri sezony by to bylo i na 5* (a jsou lepsi nez ty nejlepsi roky Babylonu 5, ne ze ne :-)) )

Spider-Man 3 (2007)

Naprosto pohodova letni zabava - nic vic jsem necekal a tak jsem byl naprosto spokojen :-) [a libil se mi tento dil rozhodne vice jak dil druhy]

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Tezko hodnotit jako celek, prvni dve serie (az na konec druhe, kde se to nastesti zacina zlepsovat) bohuzel pokracuji ala Voyager, obcas je to uspavani hadu.... nicmene treti serie nakopne vse jinym smerem, jeden kontinualni v ramci moznosti napinavy pribeh, a ctvrta serie je IMO nejlepsi "novodobou" Star Trek serii vubec, presli na (pro ST IMO idealni) model dvoj a troj epizod (nicmene za uplne posledni epizodu, kterou si tam Berman & Braga vylozene vnutili, bych je zaskrtil)... a nutno rict, ze Scott Bakula je muj druhy nejoblibenejsi kapitan (ale jen o vlasek pred Picardem :-) ), na Jimiho Kirka asi nekdo sotva kdy bude mit :-)

Faunův labyrint (2006)

Skvely pribeh, skvele natocene, nicmene prospelo by zkraceni "realne" casti deje tak o 15-20 minut, obcas je to prilis zdlouhave... nicmene druha pulka a obzvlaste konec vse vynahradi... a i slzicka na zaver se objevi...

Otec prasátek (2006) (TV film)

Pekne to bylo, Smrte jsem mel stejne vzdycky nejradsi :-) a na televizni projekt opravdu hodne kvalitni produkce, a vyrazne pomohl i fakt, ze jde o tri hodiny, cimz nevznikl neprehledny maglajz... a hodne potesila 'camea' nekterych oblibenych postavicek Zemeplochy (obzvlaste Noby), ktere by asi byly prvnimi obetmi pripadnych skrtu ve scenari...