• Pohádka

I dva jsou rodina (2016)

Nádherný film, Omara Sy mám hrozně ráda už od Nedotknutelných a malá Gloria Colston byla krásně přirozená. Pochopitelně jsem posledních 20 minut pobrekávala a na konci jsem řvala jako želva. A určitě jsem tenhle krásný film neviděla naposledy.

Předvánoční večer (2019)

To bylo prostě kouzelné. Hlavně nesmíte moc přemýšlet, hledat logiku a tak. Prostě... budou Vánoce a pohádky k nim patří. :-)

Vánoce s tebou (2022)

Pohodové podívání v sobotu večer, když v telce nic nejde a nemáte chuť číst. Jak už tady někdo psal, český dabing děs, já jsem nevydržela těch 35 minut jako uživatelka Kekik, přehodila jsem to na angličtinu s titulky ani ne po 5 minutách. :-) Při pohledu na tu šílenou výzdobu u Miguela doma mě jen napadlo, že něco tak hrozného bych doma nesnesla, ani kdyby mi platili. Ale jinak za mě docela příjemný film.

Bohéma (2017) (seriál)

No, že by mě to extra uchvátilo, to ne. Ale naprosto mě uchvátili pánové Javorský, Dlouhý a Plesl! Ale i ostatní hráli výborně, Mac Frič Petra Stacha byl taky hodně dobrý. Jen přemýšlím, jestli pan režisér nějak ujíždí na pánských zadcích... V každém díle byl záběr na nahé pánské pozadí aspoň jednou. Obešla bych se a v některých záběrech to bylo celkem zbytečné. A Marvana asi mám o dost méně ráda než dřív.

Balthazar - Season 3 (2020) (série)

Na rozdíl od uživatelky Kolemjdouc já jsem nevydržela, ale těším se na každý díl, protože je to seriál, který mě baví, zajímá a těším se na 4. řadu. A samozřejmě Tomer Sisley je k sežrání.

Bezva ženská na krku (2016)

Konečně jsem se podívala. Moc příjemný, laskavý a zároveň vtipný film. Ondřej Vetchý a Petra Hřebíčková se bezvadně doplňují, ostatní jim bezchybně sekundují a všechno plyne více než příjemně. Film skončil, já se usmívám a je mi hezky.  Co víc bych měla od "romkom" chtít. Mezi českými romantickými komediemi patří určitě k těm nejlepším.

Spolu (2022)

Štěpán Kozub opět dokazuje, jak vynikající herec je, Veronika Žilková potvrzuje, že umí a Kamila Janovičová ukazuje, že není jen ta loupežníkova dcera z Bambitky. Krásný film. Místy mě rušili chechtající se diváci na místech, která k smíchu nebyla, byť chování Kozubova Michala "vtipné" bylo. Ale co už. Že jsou tam dva nesmysly (o autismu získaném úrazem jsem neslyšela a o tom, že by v našem právním prostředí bylo možné převést opatrovnictví jen tak, podpisem jakéhosi papíru, už vůbec ne), jsem přežila. Právnický nonsens zřejmě vychází z francouzského prostředí a pokud by tvůrci důsledně dbali na to, jak to musí být u nás (bez soudu tedy ani ránu, pokud jde o opatrovnictví), tak by ten důležitý moment, bez nějž by to nešlo, chyběl. Jinak to byl film hodně emotivní, místy jsem se smála, hodně často mi bylo těžko a někdy krásně u srdce. A na konci jsem slzela. K tomu bezchybní herci, takže 4 hvězdičky dávám bez zaváhání. A kdyby šly dát půlhvězdičky, ještě bych tu půl hvězdičky přihodila za excelentního Štěpána. :-)

Země zločinu - Zločin na hranicích (2022) (epizoda)

Něco tak špatného jsem opravdu už dlouho neviděla. A to jsme si s tetou řekly, že si uděláme nedělní kino. Nějak jsem tušila, že to bude stát za psí štěk, ale co. A pak to začalo a nechápala jsem, na co se to dívám. To i my kdysi v dramaťáku bychom to zahráli lépe. Ale nechtěla jsem to vypnout, když jsem tetičce slíbila kino. Po nějakých 40 minutách si zašla o patro níž pro ani nevím co a po další čtvrthodině mi říká: "Baví tě to? Mě teda ne." Tak jsme to vyply. Když je něco, co má být dle ČSFD krimi/thriller, tak otravné a nudné, že člověka vůbec nezajímá, kdo je ten vrah, protože oběť je mu úplně volná, je něco hodně špatně. Úlety neřeším (když velitel českých policajtů sjede rakouskou policistku, která není jeho podřízená a její šéf jen tupě zírá apod.). Tu jednu hvězdu dávám jen za to, že jsem to nedokoukala do konce a není zrovna fér hodnotit film, který člověk neviděl celý.

Pozadí událostí - Rošády (2022) (epizoda)

Tak to tedy bylo něco. Konec tedy zajímavý (toho doktora jsem z nějakého podrazu podezírala celou dobu, ale to jsem asi nebyla jediná), mně se po celou dobu líbila Martha Issová. Ovšem ty dvě scény u děkanky... to jako se myslelo vážně nebo co to jako mělo být? Za mě tedy nepříliš povedená záležitost, bohužel. A to jsem se na to fakt těšila.

Albatros (2020) (seriál)

Nevím, kdo k tomuhle mohl napsat, že je to komedie. Já jsem se během dvou dílů nezasmála snad ani jednou, zato jsem hodně vnímala, jak těžké to pro ně je a určitě se budu dívat dál. Zajímavý seriál, to rozhodně. Vlastně ne, zasmála jsem se na konci druhého dílu u konverzace Rafa s Arthurem.  Ale i to bylo spíš trochu smutné.