• Thriller

Královská hra (2007)

Neuvěřitelná kravina, doporučil bych všem dětem, co se tady nad tímhle tím rozplývají, film Deliverance od Johna Boormana z výbornou kamerou Vilmose Zsigmonda z roku 1972, je asi tak stokrát lepší a hlavně pro dospělé a s pány herci.

La Menace (1961)

Napínává, stará, dobrá francouzská škola. A herecký koncert nedávno zemřelých Marie-José Nat a Roberta Hosseina.

Tápající (2000)

Moc pěkný film, Rob Morrow zahrál svého hrdinu parádně a myslím, že se dobře ujal i režie. Dal bych čtyři hvězdy, ale za krásnou Lauru Linney jsem prostě musel tu pátou přihodit.

Gentlemani (2019)

Guy Ritchie je zpátky. Bravo!

The Man in the Glass Booth (1975)

Maximilian Schell měl u tohoto filmu smůlu, že ten rok měl konkurenta v Jacku Nicholsonovi za Přelet nad kukaččím hnízdem, jinak by musel za tuto roli dostat Oscara. Neuvěřitelný herecký výkon, to se fakt nevidí.

R.A.S. (1972)

R.A.S. - "Nic mimořádného se nestalo." Viděl jsem jako kluk za komárů a tenkrát, jako i teď, se mi film hodně líbil. Chtěli nám tenkrát ukázat prohnilost francouzské armády v tehdejším sporu s Alžírskem. Yves Boisset v tomto filmu objevil pro francouzský film jeho pozdější hvězdy Jacquese Spiessera, Jacquese Villereta, Jeana-Françoise Balmera kteří v tomto filmu začínali své kariéry.

Le Monte-charge (1962)

Výborný scénář s parádní zápletkou, Robert Hossein a Lea Massari skvěle hrají. Takové filmy už dnes nikdo neumí. Skvělá zábava.

La seduzione (1973)

Skvělá záležitost, s krásnými, ale nebezpečnými ženami.