• Krátkometrážní

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Ta čtvrtá hvězda je nepřekvapivě jen a pouze za Natalii, která tradičně předvádí skvělý výkon a silně zastiňuje zbytek hereckého obsazení. I když v tomto případě jí to asi nedalo zase tolik práce, jelikož její kolegové, zvláště pak Scott Cohen, jsou neuvěřitelně nevýrazní. Film jako takový je značně civilní, a kdo očekává nějaké "kulervoucí" drama, bude zajisté zklamán - naopak ten, kdo si chce jen odpočinout sledujíce problémy obyčejného člověka převedené na filmové plátno, bude pravděpodobně spokojen.

Projekt X (2012)

Já mám normálně chuť, tu čtvrtou tomu napálit. Jistě, z filmařského hlediska je to brak, ale ne zas takový jak se očekávalo - jakýsi takýsi příběh v něm najít lze, dokonce i nějakou tu gradaci, a na rozdíl od jiných found footage je tady relativně logická účast kameramana. No a hlavně - jelikož také čas od času organizuju "domácí akce" podobného typu, jen lehce komornější :), bylo mi tohle téma blízké. Po chvilkovém zvážení ale zůstanu u silnějších třech, protože další shlédnutí mě zas tolik neláká a dojmu z filmu by asi moc nepřidalo.

Deiji (2006)

Byl to zajímavý nápad, skloubit klasickou hong-kongskou detektivku s typickou korejskou romantikou. Do dvojice oponentů "vrah x policista" tak přibývá žena, žena do které se oba zamilují a jejich vzájemné pronásledování je tedy hned o něco složitější. Jak je tady mnoha uživateli zmiňováno, audiovizuálně není filmu takřka co vytknout, ať už mluvíme o kameře, střihu nebo soundtracku - co trochu vynechává je scénář, který sice nabízí několik poměrně nečekaných zvratů, ale zároveň je místy až příliš zašmodrchaný a nepřehledný, což nakonec spolu s pár hluchými místy brání plnému hodnocení. Nicméně celkové dojmy převažují kladné - čekal jsem možná trochu víc, ale bavil jsem se dostatečně. 85% sedí.

Kung-fu mela (2004)

Nehorázně ujetá záležitost s nehorázným počtem nehorázně WTF momentů, u kterých jsem se ale nehorázně bavil. Na rozdíl od amerických parodií si tahle svou demenci plně uvědomuje a umně tohoto faktu využívá, takže to co by jinde přetékalo trapností, je zde tak akorát naplněno vtipem a poměrně komicky pojatou choreografií. Škoda, že k závěru trošku ztrácí dech a i přes relativně krátkou stopáž je konec neopodstatněně protahován - mohlo to být za plný. Ale i takhle pěkných 80%.

Jsem číslo čtyři (2011)

Ano, je to neoriginální, hloupé a místy laciné. Ale i takový film je jednou za čas potřeba, a zrovna tenhle mi docela sedl i z toho důvodu, že i když základních klišé se tu pár najde, je vidět alespoň nepatrná snaha vyhnout se jim. Nebýt tedy lehce nezvládnutého závěru, uvažoval bych o čtyřech, za jeho přeslazenost ale jen silnější tři.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Naprosto typická dvojka. Více akce a speciálních efektů, působivější lokace, horda nových postav, a jak to tak bývá, více plytký a nekonzistentní příběh. Ale na druhou stranu má film své tři tahouny - Ritchieho, Zimmera a Downey Jr., kterým vypomáhá herecky velice kvalitní ansámbl v čele s vizuálně atraktivní Noomi Rapace, poskytující mužské části publika dostatečnou náhradu za předchozí krasotinku. To, že navíc umí i hrát, je jen příjemný bonus. Celkově tedy převládá spokojenost, daná nízkým očekáváním a ještě nižší hodnotou času, po který jsem se nudil.

Utržený ze řetězu (2005)

Nic proti, ale když vidím popisek "Akční film s Jet Liem", očekávám akční film s Jet Liem, a ne pohádku se slepým Morganem Freemanem. Akční scény jsou sice skvěle natočené, ale k čemu to, když jsou všeho všudy tři? Navíc proloženy tunou vaty, která má filmu dodat více intelektuální vzezření (všechna ta klasická hudba, umění, a tak) a upozornit dětičky, že i když jsme neporazitelný asijský zabiják, na prvním místě vždy byla a vždy bude jen a jen rodina. Přes všechny tyto výtky ale celkově tak 70%, což ale není zásluha ani režiséra, ani scénáristy, nýbrž člověka jménem Yuen Woo-Ping.