• Krátkometrážní

Contratiempo (2016)

Přiznám se, že pointu jsem tušil brzo ale stále jsem doufal, že bude jiná tohle se mi zdálo mimo realitu a závěr mě tak lehce zklamal. Jinak film výborný s gradujícími scénami a sympatickými herci. Silné 4*.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Film určený pubertální mládeži a podle toho to i vypadá. Vtipy trapné, laciné triky a totáně otravné postavy. To, že tento paskvil má víc procent než originální jednička s Robinem Williamsem o zdejších hodnotitelích něco vypovídá...

Noční hra (2018)

Originální zápletka, příjemný humor a vtipně hrající sympatičtí herci zvláště Plemons a McAdams. Ta pátá hvězda je za westíka Bastiana, kterého mám doma :-)

The Florida Project (2017)

I přesto, že se ve filmu objeví téma pedofílie, prostituce, drog a různé jiné kriminality tak je to všechno jen okrajové a celý film se věnuje úplně něčemu jinému a proto je tak krásný a milý. Ke konci jsem osobně čekal nějakou větší pomoc od postavy Bobbyho ale nestalo se a proto jsem byl lehce zklamaný. I tak ale pěkné 4*.

El guardián invisible (2017)

Nadprůměrná mysteriózní kriminálka se sympatickou vyšetřovatelkou (Marta Etura) známou z Mientras duermes těžící hlavně z atraktivního prostředí okolních lesů. Za zmíňku stojí ještě dvě scény a to výklad karet a z psychyatrie ze kterých mi naskočila husí kůže. Jediné mínus je dlouhá stopáž.

Nemilovaní (2017)

Boris a Žeňa nemohli být jiní, sami totiž vyrůstali bez lásky. Ona pořád na mobilu předstírá zábavnější instagramový život, on se velice bojí ztráty lukrativní práce a Aljošu nechce nikdo. Scéna, kde Aljoša brečí za dveřmi mi ještě dlouho zůstane v paměti. Trošku mě mrzí, že film více nevykreslil postavu Borise jinak spokojennost.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Kavárna, vrtulník a závěrečná oslava narozenin. Tyto tři scény jsou jedny z nejlepších a emočně nejsilnějších co jsem kdy viděl, k tomu neskutečné výkony ústředního tria z toho dělají nezapomenutelný zážitek.

Suburra (2015)

Výborný film, který od začátku servíruje nezapomenutelné scény za skvělého vizuálu a hlavně výborné hudby a tudíž jsem od něho nemohl odtrhnout oči. Jediný kaz je závěrečná likvidace dvou postav, která se tam z pohledu vyznění celého filmu prostě nehodí a není podle mě vůbec autentická. Konečně novodobý film ve stylu Scorseseho Casina.

Pasažéři (2016)

První polovina filmu jasně na plný počet a druhá je už obyčejný průměr. Hercké obsazení mi nadmíru sedlo což jsem nečekal, jelikož jsem o Prattovi zatím neměl moc dobré mínění ale tady mě hodně mile překvapil, jinak bezkonkurenční byl Michael Sheen, kterému tvůrci napsali parádní roli ale jediné co si mohli odpustit byla vykradená scéna ze Sunshine.

Mafiáni (1990)

Viděl jsem předtím excelentní Casino a to byla asi chyba. Tohle mě vážně nebavilo, příběh nudil a totéž stejný charakter jako v Casinu pro jinak výborného Pesciho mě zklamal dvojnásob.