Top Gear (1978) (pořad) odpad!

Brutálne nudný anglický paškvil na čele s tým nudným pánom v rokoch J. C.

Annabelle (2014) odpad!

Annanud je pomôckou pre technické vyučovanie na základných školách alebo skôr pre prvákov SOU - drevárskeho tzv. parketárov, nakoľko celým dejom sa vinie vŕzganie, klopkanie, prašťanie inými slovami pracovanie dreva v tých najdivokejších podobách, ktoré by títo nanajvýš ocenili a na dôvažok aj opravili Uvedené za stáleho prebehovania Bachterovou chorobou postihnutých skrčencov s patkami do čela v obligátnych kostýmoch biela nočná košeľa, nad riťou pudilár a na nohách nič. Chodenie z miesta na miesto, hojdanie sa kresla, hranie gramafónu bez pokynu, vrešťanie malého a mnoho iných takmer už klasických prvkov, ktoré nikomu nič nikdy nedali. A já asi někde pudu a něco někomu řeknu, ak si ľudia nedajú už pokoj s takýmito hororovými horormi.

Čupakabra (2013) (TV film) odpad!

Ten pán to vôbec nedal tak, ako by mal a mohol. Hlavne v scénach, kde sa premiestňuje na harlejke vyzeral dosť neprirodzene ba až, do dlane za chychotu povedané, škrobene, nakoľko zo záberov priam sršala tá skutočnosť, že on sedel na mieste a hýbalo sa pozadie, čo je príznačné pre čiernobiele nemé filmy altamírového typu zo 17. storočia. A prečo bol zelený vo väčšine klapiek? No, prečo, prečo? Drsnými replikami navodili protagonisti hustú atmosféru, ktorú pocíti divák zježenými chlpmi na šiji akoby hral "ide Pešek okolo" a pričupený, resp. v tureckom sede očakával plesknutie po krku, pamätáte si ten pocit, nie? Tak takéto tragédne to celé bolo. Nezmyselné, slabunké a nudné jak bomba. Takže ki-kik ľudia, ki-kik!

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Tak Shauny ta má fištróna o tom žiadna.

Varan vs. Kobra (2005) (TV film) odpad!

Kri-sta horor? Tak vy si nedáte pokoja? No, možno pre itečkárov, musím sa však popýtať chalanov. V horore bojuje proti sebe tými najpodlejšími zbraňami ako je veľká guma v rámci produktu spoločnosti Windows 98´ tzv. malování proti konkurenčnému štetcu najväčšieho štvorčeka Adobe Photoshop CC a Lightroom, a to všetko rukou parkinsonom postihnutého maliara. Jednoducho si predstavte obrovského varanuda a obrovskú totálne vygumovanú kobranudu, ktorí sú vyseknutí zo svojho prirodzeného prostredia, a síce nového listu vyššie spomenutých produktov, ako sa škubánkovito preháňajú po ostrove, lapajúc pritom skupinku mladých prototüpov, z ktorých dvaja z nich nesú celý im vyhradený úsek "filmu" na chrbte sen každého turistu, a teda prázdny ruksak. Mám však podozrenie, že ruksaky neboli prázdne, prinajmenšom v nich prenášali kompresovaný vzduch, nakoľko nedali na ne dopustiť ani v tých najťažších životných situáciách ako napr. keď sa im chcelo srať, keď sa išli vysrať alebo keď len tak stáli v kryte pod zemou asi dve hodiny a debatovali čo s ušetrenou energiou, ktorú nasyslili práve tým, že stáli na mieste s ruksakmi na chrbtoch a nepobehovali zmätäne po miestnosti. Inak tá scéna, kde sa mladí brodia potokom môže kľudne patriť k scénam bez obáv konkurencieschopným tým či už zo série Prežiť alebo Ultimate survival, nakoľko jednému šerpovi sa počas prechodu z brehu na breh, prilepia na riť akési falúsy, podľa protagonistov vraj pijavice zmutované v dôsledku kontaktu so slinným sekrétom, ktorý vypustil do obehu varanud. No, ja mám pocit, že to boli tri zmutované falúsky resp. petržleny. A hlášky, hlášky boli kruto slabé rozumej kruto slabé. Inak vodca skupiny mal devinu na nekonečno nábojov, by ma zaujímalo kde získal perk ale asi som niečo prehliadol, moja chyba. Tie zmutované patvory mali vzácnu schopnosť, zjaviť sa v situácii keď to nikto nečakal, viď scéna po nálete letky stíhačiek Focke-Wulf na lietadlovú loď Graf Zeppelin kotviacu v zátoke. Zámerne som použil nemecké reálie, aby ste si mohli vytvoriť vernejší obraz o tvrdosti útoku a celého hororu. Panuda sa vynorí z mora teda zo sveta tam za rastrom a prehĺta kučeravého pomerne dosť prestrašeného člena posádky a následne hlavičkuje do gumeného člna, za ktorým sa v podstate celá parta vydala, aby čím skôr opustila toto peklo iracionalizmu. Na spiatočnej ceste z pláže tušim, áno tak to bolo, nachádza skupinka preživších člena pôvodného osadenstva ostrova, jaj to neviete, som nespomínal v úvode?, že ostrov pôvodne slúžil na tajomné ....., ale riadna nuda, ktorý sa vynorí z kukurice, aby zvestoval partičke, že je zle, čo si oni doteraz nevšimli, lebo varanud mal iba niečo cez 15 centimetrov viac ako býva obvyklé a rovnako tak aj vo vzťahu k parakobranude, nuž. Ale bol akýsi zelený, takže mu môžeme tento drist odpustiť, vraj po kontakte so slizom alias sekrétom varanuda. Kamarát tohto borca bol zabitý v momente, keď sa všetko zlé iba začalo, varanud potom, čo ho vyprovokoval nepravdepodobný počet guliek v zásobníku, sa rozbehol za skupinkou provokatérov a jednoho z nich černoška zatetoval do zeme ale kozmickou rýchlosťou až mi to bolo podozrivé, že to nie je z tejto planéty. Bezbrehé škriekanie, škubanie sa do strán, kimácajúci pohyb ako v Ceste do praveku, totálne lacní herci ale totálne, to zo seriálu Harry a Hendersonovci sú oproti týmto špice na čele s Harrym, tak to je to čo sa vám dostane, ak si nedáte bacha a siahnete po tomto pre tzv. kazetkový trh vysrstenom pačude.

Temný případ (2014) (seriál)

Kvalita najvyššej úrovne hlavne po dabingovej stránke made in Czech republic. Uvedené sa týka iba prvej a druhej série, tretej ani nie, možno s výnimkou posledného dielu, kde sa našla jedna lastovička.

Insidious 2 (2013) odpad!

No, čo vám poviem, pozrel som aj druhú časť a neviem načo. Trochu veľa dverí tam bolo na mňa, v jednom momente mi prišlo slabo, keď som si predstavil, že by som ich mal zamykať na dva razy. Absolútne bez atmosféry, to sa už nenájde nikto, kto by vedel natočiť reálny horor, ktorý by neznudil po piatich minutách?

Insidious (2010)

Poor one za snahu o novátorstvo v rámci žánru :( aspoň pre mňa ): ale inak docela síla, co? Rozumej riadna nuda bez atmosféry, občas sa človek zľakne, keď niekde niečo spadne, zaškrípe prípadne znudí inak kde nič, tu nič. Budem sa opakovať ale risknem to Exorcism of Emily Rose je proste doposiaľ neprekonaný filmik z tohto resp. podobného prostredia, ten dokázal navodiť atmosféru, a to tak že vám po jeho zhliadnutí ostal zvláštny až nepríjemný pocit z práve videného. Ale nemyslíte si, že som chcel uraziť tento snímok tým, že komentujem úplne iný film, to určite nie. A záverom sa preto vraciam k tejto veci a tvrdím, že riadna nuda, zabitých 103 minút, sakra.