Alenka v říši divů (2010)

Walt Disney a Tim Burton???Premna najslabší Burton ale zároveň najlepšia hraná Disneyovka:))

Upírův pomocník (2009)

Nemastný - neslaný upíri pre stupidnú americkú mládež.Len sa čudujem že sa takej koňine upísalo tolko mojích oblúbencov (Reilly,Dafoe,Watanabe..).

Případ číslo 39 (2009)

Od samého začiatku si príbeh držal slušnú atmosféru a aj Renée my tu tak velmi nevadila ako inokedy ,keď hádže tie svoje sprosté ksichty!Lenže slušné a trochu aj mysteriozne pátranie po pôvode tajomnej Lillith sa začne rúcať,keď sa v druhej polke začne pomaly ale isto vynárať tá trápna pointa,ktorá potápa všetko dovtedy vydené!A hlavne od slušnej pointy som si sluboval veľa!Na výbornú a podobne ladenú Sirotu to teda bohužial ani zdaleka nemá ale aspon snaha sa cení takže nakoniec predsa dám slabšie 3*.

JCVD (2008)

Konečne Van Damme ukázal svoju pravú tvár!Problém ale nastal umna,keď som čakal že zneškodní útočníkov ihned a nebude sa chovať ako zbabelec (veď je akčný hrdina tak prečo nie aj v reálnom živote?).A úder justície nakonci bol premna tiež jasná podpásovka(vôbec som nepredpokladal takéto mizerné finále)!Aj napriek takýmto kopancom konečne film s akčnou hviezdou,ktorá sa konečne chová ako obyčajný človek v reálnych situáciách!

Pan Nikdo (2009)

Úchvatný filmový zážitok akých sa v poslednej dobe nerodí mnoho a ešte k tomu v europskej koprodukcii.Amerika sa má zasa čo učiť:)

Halloween (2007)

Prvá polka,ktorá predstavila Meyersové detstvo bola ešte zaujímavá ale v tej druhej,ked sa všetko strhlo v obyčajnú a už milion x - krát vydenú vyvraždovačku bez štipky nápadu to išlo s filmom rapídne dole a dostavila sa nuda,nuda a zasa len nuda obohatená niekolkými obnaženými prsaticami.Od Zombieho som proste čakal trochu viac než len toto zbytočné klišé!

Kniha přežití (2010)

Na rozdiel od podobne ladenej a mojej oblúbenej The Road (Cesta), tento film ponúka viac akcie a menej tej drámy čo chytá za srdce ( viď práve The Road).Lenže tá akcia je slušne urobená a film aj napriek takmer dvom hoďkám celkom slušne odsýpa a vôbec nenudí.Neutešená atmosféra postapokalyptickej buducnosti slušne urobená a potešila aj pointa,ktorá my urobila radosť (umna pointy takmer vždy rozhodujú).Výhrady mám tak nakoniec len k Mile Kunis,ktorá sa tu až moc okato ( hlavne na záver) hrá na Angelinu Jolie:)

Iné svety (2006)

SLOVAK MASTERPIECE....a Fedor Vico for President:))

Noční můra v Elm Street (2010)

Remake ,ktorý svojmu predobrazu nerobí hanbu.Silno tu cítiť že režisér Bayer sa preslávil ako klipár pretože uplatnil tu vizuál známy napríklad z klipov pre skupinu Nirvana.Takže potemnelá a dusná atmosféra sa podarila a ani dejovo to nemalo výrazne slabé chvílky ale problem nastal umna hlavne s postavou Freddyho Krugera.Jeho postava tu má menej priestoru než v origináli a jeho zhorená tvár je na rozdiel od originálu viac k smiechu než zbudzuje hrôzu!Ale to je tak asi všetko čo by sa tomuto filmu dalo vyčítať a tak ked to všetko zhrniem tak mi ztoho vzíde že zatial čo režisér Bayer bol pre film dobrá volba tak Jackie Earle Haley do postavy Freddyho práveže prezmenu nepasuje vôbec. Takže celkom vydarený hororový remake s nevydareným hlavným hrdinom!

Solomon Kane (2009)

Môj osobný problém u tohto filmu bol asi ten že som sa naneho neskutočne velmi tešil a očakával som zrejme viac než som nakoniec dostal!Lenže aj to čo som dostal my bohate stačilo aby som si povedal že aj keď film nesplnil moje obrovské očakávania do bodky tak aj tak som nebol vôbec sklamaný!Statočne sa drží mimo hollywoodskeho prúdu a aj keď neponúka práve digitálne orgie a nonstop akciu ako podobné ladení Van Helsing (tak trochu som práve tie digitálne orgiu a nonstop akciu odneho práve očakával) , zaujme skvelou výpravou (české lokácie sú úchvatné,hlavne ten Zvíkovský kláštor na začiatku),charizmatickým Purefoyom,ktorý v úlohe Kanea nesklamal a dodal mu ten správny šmrnc či krvavými bitkami,ktorých je tu síce poskromne podobne ako akcie celkovej ale ked už k niečomu príde tak to stojí zato (scény z podzemia kostola,maskovaná čarodejnica,ukrižovanie).Keď to celkovo zhodnotím vzíde mi ztoho slúšná podívaná pre tých náročnejších a umna osobne zatial to lepšie čo som v tomto roku (2010) mohol vydieť!