• Pohádka

Podfukáři (2013)

Svižné, líbivé, kouzelnické i podfukářské. Kam se hrabe Kazma a to měl 10 let fóra ;)

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Kritika snímek nesnáší, tady na CSFD se hodnotí ode zdi, ke zdi, takže místním výsledkem je průměr. Je mi to jedno, každý kdo viděl jeho akce na streamu, věděl, do čeho jde. Je to Kamilův egomaniacký sebeportrét na pozadí lupičské komedie s prvky lovestory, sociálního inženýrství a ne příliš častým, ale také ne originálním, přesahem do reality.  Lidé chodili na Dannyho parťáky, Podfukáře, tak proč ne na Kazmu jak podojí Fortunu? Na české poměry jsou jeho akce bombastické a nikdy nevíte co je prank a co ne. Občas tam přidá nějakou charitu, asi aby si vykoupil svědomí. Proč ne? Řada lidí nedala nikdy nikomu nic. V Česku je kritika založena hlavně na závisti. Šel jsem na delší odlehčený Kazmův stream a dostal jsem ho. Skvělá kamera, uvěřitelní herci, výborně sestřihané a grafickými fintičkami vyšperkované narcistické béčko, kde děj je druhotný, téměř celý smyšlený a k tomu jsou přidány nápovědy na spotřebitelskou soutěž v realitě. Na miliondolaru_cz jeho akce/prank pokračuje a vidíte frontu lidí u trezoru s milionem dolarů i v noci. Komu se tohle povedlo? Není to klasický film, ale o tomhle počinu se bude ještě dlouho mluvit.

Stíny Kraje (2023) (amatérský film)

5 let příprav, crowdfunding a 5 let realizace. Výsledkem je skvělý vizuál, dobré obsazení, krásné prostředí minivesničky (byl jsem tam), nevyvážený zvuk a podivný příběh. Škoda, vybudované očekávání bylo moc velké.

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Pomalé, psychedelické, krvavě naturalisitické dívání na nového univerzálního bijce (jehož jméno mi nic neříkalo) čekaje na Žána a Dolfiho, kteří se konečně této role zbaví.  Mně nevadí slabá zápletka, mně vadí nesmyslná zápletka a nelogický tok vyprávění, což vás čeká právě zde. Když už, podívejte se na posledních cca 15 minut, tam je stejně to nejlepší.

Sejmi je všechny (2007)

Mně to přijde nedoceneny film. Čistá akce. Mladší verze Mele Gibsona kosí zloduchy po desítkách kadenci Expendebles a přesností Equalizera. Zajímavý chytrý zaporak, nadupana hudba, zbesila jízda jak v Kuryrovi nebo Rychle a zběsile. Pozadí zápletky pakarna, ale nemusí být vše nejlepší.

Oppenheimer (2023)

Řemeslně perfektní, ale zbytečně dlouhé s pro mě neznámou, zajímavou, ale zbytečně rozplizlou "carterovskou" linií.

Svědek (1985)

Netradiční kriminálka z originálního prostředí. Pomalé, emocionální, s výborným mladým Fordem a Danny Gloverem v netradičně záporné roli. Zajímavostí jsou česky znějící jména v castingu.

Nelítostný Parker (2013)

Parker nebo Porter? Podobnost čistě náhodná? Statham nebo Gibson? Oba jsou dobří a proti sobě stáli třeba v Expendables 3. Je to prostě biják s okopírovanou základní zápletkou z Odplaty, akorát tady je to prosluněnější (nejen kvůli Palm Beach), páč Parker sice láme ruce a bodá nože do krku, ale jinak je to klaďas, v podstatě anděl. Na Jennifer se dobře kouká, ale je tam vlastně dost navíc a dalo by se tam klidně stříhat. Koukat na starého a oteklého Nolta je mnohem horší zážitek. Takže průměr.

Odplata (1999)

Zlatá devadesátá.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Od začátku jasná parodie na populární westernový žánr a vzhledem k hereckému obsazení by nebyla vůbec špatná, ovšem to by si scénáristé museli odpustit puberťácký humor. Fakt škoda, bylo by to za 4* a dalo by se to vřele doporučit jako komedie.