Sedm samurajů (1954)

Sedm statečných mám moc rád, osobně je považuji za nejzábavnější western vůbec. A rozhodně nechci říct, že jsou nějak slabší, než Kurosawův "originál". Ten je především jiný. Díky své délce samozřejmě rozvláčnější, ale taky komplexnější. Zvládá z diváků dostávat skutečné emoce, ne jen takové ty instantní. Věnuje více času nejen ústředním samurajům (Mifuneho Kikučijo je skvostný), ale především prostředí a době, ve které se pohybují. Větší prostor dostávají taky vesničané. A především - nejde o zábavný akční western. Na akci sice v poslední části nevyhnutelně dojde, ale celý film je především nesmírně nostalgickým zamyšlením nad údělem samurajů v tehdejším světě, nad uspořádáním tehdejší společnosti. Sedm samurajů pojí se Sedmi statečnými příběh a charakterové typy, ale na obojí se nahlíží úplně jiným způsobem, obojí je zcela odlišně zpracováno. A obojí je super. U Sturgese se budete více bavit. Kurosawa vám zase zůstane déle v hlavě. 95 %

Pumpkin (2002)

Podprůměrný film,který kromě roztomilé Christiny Ricci nemá absolutně co nabídnout. 40 %

Kabaret (1972)

Od osmioscarového legendárního muzikálu jsem čekal přece jen trochu víc než lepší průměr.Liza Minnelli skvělá, Michael York dobrý,jinak je to ale lehce zapomenutelné a i když nemám nic proti depresivním filmům,tohle mi vadilo.Škoda. 60 %

Bláznivá runway (1999)

Proč se téhle kravině upsalo tolik skvělých herců,to prostě nechápu. 45 %

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Pro mě lepší než Leeho Hulk,ale pořád jen akční průměr.V kontrastu s perfektním Iron Manem to vynikne o to víc.Akci zvládá Leterrier dobře,střet s armádou i finální rvačka člověku zvedne adrenalin.Edward Norton není špatný,to on snad ani být neumí,ale přesto jsem mu to nějak nežral,stejně tak Liv Tyler,která je jen takovou hezkou ozdobou.Naopak Tim Roth jako záporák je přímo skvostný,což jsou proti Iron Manovi zase body navrch.Ale fakt,že nejvíc mě dostala závěrečná scéna,kdy se objevil Robert Downey Jr. dokazuje,že něco nebude tak úplně v pořádku. Další filmy o Hulkovi by se podle mě už točit nemusely,nedokážu si dost dobře představit o čem by měly být,ale jako člen Avengers,proč ne?60 %

Ztracený víkend (1945)

Na svou dobu neuvěřitelně sugestivní,byť zidealizovaný film o alkoholismu.Od Billyho Wildera jsem před tímhle viděl jen okouzlující komedii Někdo to rád horké a tak mě tohle pochmurné drama dost šokovalo.Ray Milland je dokonalý. 90 %

Kafe a cigára (2003)

Pohodička.Fakt že jo.Když jsem se jednou neměl na co se dívat a v televizi dávali tohle,říkal jsem si proč ne?Natočil to Jarmusch,hrají tam super herci,tak se na to podívám.A musím říct,že mě to dost dobře naladilo a potěšilo.Tak půlka povídek je sice víceméně zbytečných,ale to je problém,kterého se povídkové filmy prostě nikdy nezbaví.Někomu se líbí tohle,někomu zas tamto.Mě osobně nejvíc dostal Bill Murray závislý na kofeinu v povídce Delirium a Iggy Pop s Tomem Waitsem Někde v Kalifornii.A dvojice Cousins a Cousins? je taktéž brilantní.Zbytek už jsem sice zapomněl,ale za tyhle čtyři geniální skeče dám za každý jednu hvězdičku.Tak a jdu si dát kafe. 80 %

Pokání (2007)

Tohle je jeden z těch snímků,které když se do člověka dostanou,tak ho na konci pěkně rozsekají a vy na to pak myslíte třeba měsíc.V mém případě se to Pokání bohužel úplně nepovedlo,ale přesto je to poctivá ukázka skvělé filmařiny,kterou evidentně točil někdo moc talentovaný.Někdo jménem Joe Wright.Tenhle režisér je jednoznačně tou nejkladnější stránkou filmu,už Pýcha a předsudek byl krásný film a tady se to jen potvrzuje.Ta šestiminutová nepřerušovaná scéna pochodu na pláži u Dunkirku se mi vryla do paměti na celý život.Na pomoc si Joe vzal skvělé herce.Pro Jamese McAvoye se stal rok 2008 průlomový.Před ním jsem ho měl zafixovaného jako toho otravného osla nebo co to bylo z Letopisů Narnie,ale díky Pokání a Wanted už to pro mě navždy bude jen a pouze James McAvoy,jeden z největších současných hereckých talentů.Věřil jsem mu fakt každou větu,kterou pronesl,všechny polohy jeho role.A Keira Knightley,ta je krásná a hraje tak,že definitivně umlčela všechny svoje kritiky,že je jen hezkou tvářičkou.A ta hudba,to je kapitola sama pro sebe.Akademie má štěstí,že alespoň tady Pokání ocenila,protože nikdo jiný by si to v téhle kategorii nezasloužil.A ten konec je zdrcující,jistě.Ale nedokázal jsem si ho prožít tak,jako někteří jiní,nevím proč.Kvůli tomu ubírám tu jednu hvězdičku s tím,že po druhém zhlédnutí to možná změním.A taky jsem zapomněl na senzační Saoirse Ronan.V jejím věku hrát takhle dobře a naprosto zastínit další dvě přestavitelky té samé role,je až neslušné.85 %

Ed Wood (1994)

Dobrý film.Určitě jeden z nejlepších od mého oblíbence Tima Burtona s mým oblíbencem Johnnym Deppem.Ale nemůžu říct,že bych ho měl nějak výrazně oblíbený.Ale je dělaný s takovou láskou a úctou,Johnny hraje tak skvěle a ještě ke všemu je v něm(ač jen málo) dokonalý Bill Murray.Za tyhle věci si film minimálně čtyři hvězdičky bezpochyby zaslouží.80 %

Amores perros - Láska je kurva (2000)

O Amores Perros jsem slyšel ještě před jeho zhlédnutím tolik chvály,že jsem tenhle film považoval za takovou jistotu,která nemůže zklamat.Ale takhle by se asi k žádnému filmu přistupovat nemělo.Když to člověku nesedne,tak je úplně jedno,že filmu dalo třeba tisíc nebo více lidí před vámi pět hvězdiček.A mě tenhle film nudil.Neznechutil,neuspal,ale prostě nezaujal.Snad z výjimkou poslední kapitoly,kterou bych jako jedinou dokázal bez problémů označit za výbornou.Babel jsem viděl dřív a líbil se mi o dost víc. 1. kapitola: 65 % , 2. kapitola: 50 % , 3. kapitola: 85 %