Drž hubu! (2003)

Hodně příjemné překvapení.Poprvé jsem tenhle film viděl v autobuse na zpáteční cestě z dovolené.Pobavil mě dobře.Když ho pak dávali v televizi,řekl jsem si,že se na něj mrknu ještě jednou,abych zjistil,jestli je opravdu tak vtipný,jak si ho pamatuju.Je.A možná ještě vtipnější.Neodolatelný debil Quentin v podání Gérarda Depardieu,chladnokrevný kriminálník Ruby Jeana Rena,to je fakt dvojice k pomilování.Bavil jsem se skvěle a rád se na to zase někdy podívám.80 %

Con Air (1997)

Určitě jeden z nejlepších akčňáků v Bruckheimerově produkci.Cage ještě nezapomněl hrát,Simon West dokázal natočit skvělé akční scény(když jsem se díval na Tomb Raidera,nemohl jsem uvěřit,že to natočil právě tenhle chlapík) a nabušenější herecké obsazení by člověk hledal dlouho.John Malkovich je padouch jak vyšitej,Steve Buscemi je jednoduše geniální.A ani ten John Cusack mi překvapivě nevadil.Jen za to si film silné čtyři hvězdičky zaslouží. 80 %

Smoke (1995)

Takový malý,velmi příjemný film s dokonalým Hurtem,ještě dokonalejším Keitelem a s tak příjemně uvolněnou atmosférou,že jsem měl po zhlédnutí chuť pustit si ho znovu.Škoda občas pomalejšího tempa,mohlo to být dokonalé.85 %

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Zatím jednoznačně to nejlepší,co jsem od Coenů viděl.Vlastně ani nevím,čím mě tenhle film tak strašně zaujal,ale jednoduše se zařadil k mým absolutně největším srdcovkám.Geniální George Clooney tady předvádí dost možná svůj nejlepší herecký výkon,Turturro a Blake Nelson mu zdatně sekundují a John Goodman je jako vždy parádní.Skupina Blátošlapů je prostě super.95 %

Once (2007)

Krásný film,který dal pojmu nezávislák nový rozměr.To souznění mezi Hansardem a Irglovou bylo neskutečné,písničky dobré,vůbec jsem se nenudil a na plný počet nejdu jen proto,že klišé je pořád poměrně dost.Přesto fakt milé překvapení. 85 %

Špinavé ulice (1973)

Jeden z prvních filmů režisérského velmistra Martina Scorseseho mě upřímně moc nezaujal.Nebyl špatný,to ne,Robert De Niro byl vážně geniální,ale nějak jsem se do toho nedokázal vžít a oproti jeho pozdějším veledílům typu Gangy New Yorku nebo Taxikář je to skutečně jen a jen průměr.A vzhledem k faktu,že Mafiánům a Prokletému ostrovu jsem dal čtyři,tak Špinavé ulice na stejnou úroveň opravdu s čistým svědomím postavit nemůžu.65 %

Temný rytíř (2008)

Ať chceme nebo ne,Temný rytíř navždy změnil podobu současného filmového světa.Jestli je to nejlepší film všech dob?O tom pochybuji.Jestli je to aspoň jeden z nejlepších filmů všech dob? I o tom by se dalo dlouho spekulovat.Ale jestli je to film skvělý,nejlepší velkofilm roku 2008,o tom se pochybovat nedá.Není to dokonalý filmový zážitek,je tady několik logických lapsů a myslím,že Batman začíná rozhodně není horším filmem.Temný rytíř je ale skvělý hlavně tím,že je tak strašně jiný.Jiný než Batman začíná,jiný než jakýkoliv blockbuster,který kdy vznikl.Je tady vlastně jen jedna velká akční scéna.Mezi námi skvělá akční scéna,automobilová honička,kde náklaďáky metají kozelce a všechno vybuchuje jak u Michaela Baye,ale v rámci možností tak nějak...realističtěji.Oproti tomu je ještě úctyhodnější vpodstatě komorní finále,ve kterém jde hlavně o tu atmosféru.A řekněte,v kterém letním velkofilmu jste viděli konverzační finále?Jestli je to dobře nebo špatně,o tom nechám rozhodnout někoho jiného.Co se scénáře týče,ten je snad až neslušně dobrý,dialogy jsou promakané a nenudí,i když je pravda,že občas jich je moc.Zmlsaný všemi těmi nadšenými reakcemi jsem se první hodinu trošku ošíval.Ale pak přišla scéna výslechu Jokera a scéna s barely a mě bylo jasné,že natočit něco takového fakt chtělo odvahu.Ta scéna mě rozsekala a od té chvíle jsem Nolanovi žral každé slovo,každý zvrat.Je to hodně zásluha dokonalého obsazení.Nemám rád Christiana Balea,ale pro roli Batmana se asi narodil,navíc si nejsem tak docela jistý,jestli to je role hlavní.K Heathu Ledgerovi se nemá cenu moc rozepisovat,je zkrátka skvělý a konec.Jeden z nejzaslouženějších Oscarů v historii akademie.Pro mě je ale nejlepší,nejtragičtější a nejpůsobivější jednoznačně výkon Aarona Eckharta.Jeho Harvey Dent je nejlepší postaava,jaká se v posledních letech objevila na plátnech kin.Je to takový sympaťák,že dívat se na jeho proměnu je přímo bolestný zážitek.Dokázal ve mě probudit emoce,což se jen tak nějaké postavě nepovede.Příjemný prostor dostal taky Gary Oldman v roli Gordona,Maggie Gyllendhaal zahladila jediný nedostatek Batmana začíná,tedy Katie Holmes a hláškující Michael Caine a Morgan Freeman jsou už jen velmi příjemnou ozdobou filmu.Technická stránka filmu je bez jediné chybičky,hudba,kamera,zvuk,všechno sedí parádně.O kvalitách Temného rytíře nejlíp vypovídá fakt,že jde o první film,na který jsem dobrovolně šel podruhé do kina.Pak následovalo ještě pět zhlédnutí v klidu doma a ani jedno nenudilo.Christopher Nolan je zkrátka král mezi současnými režiséry a na jeho Inception se nehorázně těším.Jestli je rozumné natáčet po Temném rytíři dalšího Batmana,těžko říct.Bude hodně těžké tenhle film překonat,nebo se mu alespoň vyrovnat.Jestli ale bude trojku točit Nolan,netřeba se podle mě bát,kvalitní to bude stoprocentně.95 %

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Musím přiznat, že jsem se docela bavil, rozhodně víc než u strašné jedničky,ale pořád je tady příliš vysoký počet trapných scének,které mi zabraňují jít na tři hvězdičky.Ale jestli bude každý nový Asterix takhle stoupat,je docela možné,že za takových pětadvacet let vznikne docela slušná komedie s touhle dvojicí. 50 %

Mlčení jehňátek (1991)

"Rád bych si s vámi povídal déle, ale mám na večeři jednoho starého přítele." Co dodat k jednomu z nejlepších a nejoblíbenějších thrillerů všech dob? Snad jen to, že Hannibal Lecter je podle mě nejlíp zahraná záporná postava ve filmové historii.95 %

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Celkem zklamání,i když o špatný film nejde v žádném případě.Ale kvůli skvělému obsazení a jménu režiséra jsem čekal strhující záležitost a ta se pro mě jaksi nedostavila.Herci jsou parádní.Philip Seymour Hoffman snad ani špatně zahrát neumí,osobně ale i pro mě překvapivě preferuju Ethana Hawkea,který podle mě s Hoffmanem držel krok a dokonce byl i o ždibec lepší.Albert Finney a Marisa Tomei velmi dobří.Ale nějak mě to nechytlo.Žádnou z postav jsem si neoblíbil,nikomu jsem nefandil a to je podle mě vždycky špatně.K tomu film až příliš často nudí a je moc dlouhý.Lumet je určitě skvělý režisér,minimálně díky Serpicovi jsem si tím jistý,ale tady mě prostě nedokázal zaujmout.65 %