• Western

Vládcové Marsu (2009) odpad!

Edgar Rice Burroughs, svetoznámy autor Tarzana, napísal sériu asi 12 kníh o dobrodružstvách John Cartera na Marse. To čo s jeho námetom urobili americký debili, to si chudák naozaj nezaslúžil.Úbohý scenár, primitívne dialógy ako u retardovaných, triky na úrovni 19. storočia, premiestnenie Marsu kdesi do okolia Alfa Centauri a údajne nádherná Marťanská princezná, najkrajšia žena na Marsu, vyzerá ako keby zvíťazila v súťaži "Najväčšia šereda z našej ulice". Čo viac k tomu dodať...

Vojna a mír (1956)

Nie je to zlý film, ale Bondarčukovi to nesiaha ani po päty.

Netvor z pouště (2005) (TV film) odpad!

Absolútny odpad. Idiotský scenár, filmové triky ako spred 100 rokov, americká vojenská "špeciálna jednotka" sa správa ako banda dôchodcov postihnutých Alzheimerom a mentálnou demenciou. Nesmrteľná obluda, ktorú nemožno zničiť ani žiadnou najmodernejšou zbraňou, raketometom alebo riadenou bombou a potom skamenie, keď sa pozrie do zrkadla a dá sa rozbiť blbým kladivom, na posranie. Jediná chyba, že ich obluda nezožrala všetkých už po 5 minutách, aspoň by som si ušetril ďalších 80 minút utrpenia sledovaním tejto kraviny. Na niečo takéto by sa mala zaviesť osobitná kategória.

Tai-Pan (1986)

Romány Jamesa Clavella Šógun, Tai-pan, Gaidžin a ďalšie sú proste bomby, ktoré nemajú obdobu. Asi najlepšieho filmového spracovania sa dočkal Šógun vo forme seriálu. Filmové spracovanie Tai-pana, ktoré sa odohráva v čase, keď bol založený Hong-Kong, hodne za Šógunom zaostáva. Zrejme preto, lebo natlačiť rozsiahly, viac ako 600 stranový román do 2 hodín filmu to proste nejde a niekde sa musí hodne ubrať, čo je na filme dosť cítiť. Osobne mi najviac vo filme chýbali zákulisné vzťahy tai-pana Struna s čínskymi pirátmi a triádami. Škoda, že nebol naplno využitý potenciál skrývajúci sa v knihe.

Africký express (1975)

Dobrodružná komédia s Ursulou Andress v štýle Bud Spencera a Terrence Hilla.

Pacifik (2010) (seriál)

Prvé dve časti výborné, tretia časť úbohá. Pokračovanie oveľa lepšie.

Nepřátelská linie (2010) odpad!

Úbohý film, bez logiky, ktorý ma ničím nezaujal a preto patrí do odpadu. Do konca som to vyslovene pretrpel. Akčné scény vyslovene smiešne, ako keď sa malí chlapci hrajú na vojačikov a tie dialógy typu ".... Jessy nehýbej se! Jessy nehýbej se! Jessy nehýbej se! Jessy nehýbej se! Jessy nehýbej se! Jessy nehýbej se! Jessy nehýbej se! Jessy nehýbej se! ...." vyslovené asi 24 krát za sebou boli na zvracení. Prirovnať tento film k takým filmom ako "Zachraňte vojína Ryana" alebo "Tenká červená linie" môže len niekto kto je na obe oči slepý a k tomu ešte navyše aj hluchý. HOWGH !!!

2012: Soudný den (2008) odpad!

Keď príde niekto s novou originálnou myšlienkou, tak sa v USA nájde vždy nejaký americký skurv....ní bastard, ktorý musí ukradnúť cudzí nápad a potom z neho stvoriť absolútne hovno. Na takéto plagiátorstvo by mal byť zákon a absolútne svine ako je Nick Everhart by mali vešať, strielať a upalovať.

Zeměmoří (2004) (TV film)

BIEDA, BIEDA, BIEDA !!! Na čo siahnu americký primitívi v Hollywoode, to poserú. Kto má záujem o nádherný príbeh o Zeměmoří, nech neľutuje a prečíta si knihy Ursuly LeGuinovej - "Čaroděj Zeměmoří", "Hrobky Atuanu" a "Nejvzdálenější pobřeží". Tento paškvil okrem ukradnutých názvom s tým nemá nič spoločného. Inak úplne presne to vystihol monolog.