Pohádka o putování (1982)

Tak konečne som objavil moju obľúbenú a zároveň na tú dobu strašideknú ruskú dobrodružnú rozprávku , ktorú si síce pamatám len trochu ale viem že v kine som na to bol aspon 5 krát však čo to vtedy bolo koruna alebo 0,50 halierov na detské predstavenie.Každopádne nezabudnutelné scény s morom alebo s drakom a zničenie zámku na konci poprípade dojímavý záver !!Tu sa proste sudruhovia riadne vytiahli !!Jedna z rozprávok môjho detstva !

Muž z oceli (2013)

Zack Snyder režisér dynamických a vizuálne príťažlivých snímkov prichádza tentoraz s restartom série o Kal-Elovi najslávnejšou komiksovou postavou tiež zvanou ako Superman.Prvá pol hodinka filmu je skutočné famózná, skvelá a nečakaná, vizuálne nádherná a premyslená do všetkých detailov.Potom príchádza ale druhá časť filmu ktorej problémom je že pôsobí trochu vlekle a skákanie z minulosti do súčastnosti hlavného hrdinu režisér len zdržuje.Všetko sa zmení ale k lepšiemu akonáhle začína boj zo záporákom kde sa tvorcovia efektne vybláznili doslova všetko lieta, vybuchuje ale pocity zo skvelého úvodu už to nanaplní.Je samozrejme nespravodlivé kritizovať Snydera za to, že rozpráva príbeh ktorý už vatšina poznáme.Áno od toho su remaky lenže on sa tomu pokusil dať nový štýl a podarilo sa mu to.Za pochvalu stojí ako vždy aj hudba Hansa Zimmera, ktorá málokedy dokáže sklamať,a možno za zmienku stojí aj herecké obsadenie.Takže k nemu nemám žiadne výhrady.Henry Cavill ako Superman funguje, Amy Adams skvelá ako vždy,Crowe,Costner a Fishburne sú už len čerešničkami na torte.Film Muž z ocele má svoju príťažlivosť je plný akcie a potešiť dokážu rôzne malé detaily, ktoré si všimnú len filmový fajnšmekri. Zack Snyder odviedol dobrú prácu a dokázal že superhrdina nemusí vyzerať trápne aj keď má na sebe červeno modrý oblek.

Útok na Bílý dům (2013)

Roland Emmerich sa asi v tom ničení Američanov vyžíva a vlastne čo už iné môžme od neho čakať aj ked jeho posledný ANONYM bol veľký skok vedľa.Film plný nezmyselných blbostí, nezmyselných dialogov, niekedy aj nezmyselných hercov /ten Channing Tatum začína byť už poriadne nudný/ , ale niektorí štandartne potešia /Woods, Foxxx,Jenkins/, plný zbytočných postáv ale hlavne prezidentov tam bolo ako maku!Kupodivu človek sa aspon celkom odreaguje aj pri takejto akčnej hluposti ktorá síce nemá ani hlavu ani pätu ale povedzme si na rovinu v akom inom filme uvidíte zdemolovanie Bieleho domu ako u Emmericha???

Šmejdi (2013)

Chcete 10 krát predražený tovar???Nech sa Vám páči možno ho vyhráte aj so zľavou tak sa vydajte so skvelým českým dokumentom do zákulisia predajných akcií pre seniorov a jedna vec je zaručená že vám z toho bude určite zle a budete chcieť od zlosti niekoho rozkopať tak ako ja!!!Názov dokumentu ŠMEJDI je ešte dosť slabý na to čo a koho tam označuje. Tento reálny snímok zasiahne každého normálného cítiaceho človeka a doslova vás šokuje.Informácie ktoré ukazuje sú natoľko závažné žeby to malo vidieť čo najviac ľudí.Rád by som poprosil aby ste film odporučili čo najviac známym a svojim blízkym hlavne zo starších ľudí. A ak viete o niekom čo si takouto odpudzujúcou prácou privyrába takýmto hnusným spôsobom odhalte ho vo svojom okolí a zachránite doslova veľa ľudských naivných duší.

Pařba na třetí (2013)

Na moje prekvapenie opica po chlaste sa nekonala a tak vznikol celkom pohodový trochu akčnejší tretí diel.John Goodman potešil a aj niektoré novšie vtipy aj ked našťastie až tak veľa ich nebolo.Oveľa lepšie než trápny druhý diel a asi aj lepšie ako ten prvý!A potvrdila sa jedna vec že Zach Galifianakis aj tak vždy tiahol celú sériu ostatní boli len do počtu takže myslím že už stačilo !!

Amazonka v plamenech (1993)

Len kvoli skakajúcej Sandre na pohlavnom úde Craigha Sheffera dávam jednu bodku ale vatšiu hovadinu som už dávno nevidel !!!

Jedna mezi oči (2012)

Sly sa vracať nemusel on natáča filmy pravidelne ale v podstate sa jedná len o priemerný akčnák , ktorý zapadne prachom.Hlášky sú celkom v poriadku jedine čo mi mohlo vadiť je ten Jason Barbar Conan , ktorý by dokázal zabíjať i s nožíkom v tepne krku neskutočný frajer teda,

Kříž cti (2012)

Vojna proti sebe stavia ľudí, ktorí by za normálných okolností celkom dobre vychádzali.Akonáhle však ste v uniforme svojej zeme za ktorú musíte alebo chcete bojovať ide ľudskosť stranou.Vždy to tak však nemusí byť už to dokázalo veľa protivojnových filmov a tiež skutočných ľudských príbehov.Kríž cti sa síce odohráva počas druhej svetovej vojny lenže bojové scény tam neuvidíte.Tá hlavná ,,bitka"" sa odohráva v malých priestoroch v ľudskej mysle a srdci.Snímok je skôr psychologickou drámou v ktorom je vojna spomenutá len na pozadí.Výborne sa svojich úloh zhostili všetci herci vyzdvihnem hlavne Ruperta Grinta kde rýšavá hviezda Harryho Pottera dokazuje , že má pred sebou skvelú hereckú budúcnosť a že sa ľahko vymaní z jednej svojej životnej roli tá na neho ešte len čaká.Kríž cti sa môže pochváliť presvedčivou atmosférou,dobrými dialógmi,zábermi poetickými a trochu aj drsnými Celý film spoločne so záverečnými titulkami, ktoré potvrdia skutočné osudy hlavných postáv zanechá v duši diváka to čo má - presvedčenie , že všetky vojny sú zbytočné a že vo veľkej núdzi spoznáš priateľa ale i nepriateľa .

Květ pouště (2009)

Tak oproti skvelej knihe skrátené a úplne tie najlepšie scény z príbehu vo filme neuvidíme čo je veru to čo ma sklamalo.Ale na nemecký film od televízného režiséra to nakoniec celkom ušlo !!

Vedlejší účinky (2013)

Režisér Steven Soderbergh poslednú dobu natáča filmy ako na bežiacom páse a hádam z každého žánru.Pravdu povediac jeho posledné boli otrasné /Zkrat ,Bez kalhot/ už som pomaly nad ním začínal lámať palicu o to bolo moje vätšie prekvapenie tohto chladného thrilleru.Svojou atmosférou pripomína snímok staré klasiky pána Hitchcocka aj keď na rozdiel od neho sa nepodriaďuje logikou možnosti vytvárania fiktivného sveta k vytváranému napätiu aj ked´niektoré dojmy k tomu prispievajú úplne.Vedľajšie účinky vytvárajú vrelý vzťah k postavám.do filmu bolo obsadených plno hviezd/Jude Law, C.Zeta Jones Ch. Tatum/ ale len hlavná hrdinka v podaní Rooney Mara predvádza najpozoruhodnejší výkon čo ma presvedčuje nakoniec že tá nominácia na Oscara za remake Muži ktorí nenávidia ženy nebola prehnaná.Technické prevedenie filmy od hudby ,kamery až ku strihu je tiež špičkové.Soderbergh natočil dospelý thriller prvej akosti, ktorý pôsobí na diváka síce pomaly ale o to presvedčivejšie ked si uvedomíme že dnešná hollywoodska tvorba nás už nemôže s ničím prekvapiť.Režisér len znova dokazuje že ešte nepatrí do starého železa a tie jeho predošlé filmové úlety mu odpúšťam !!!