• Romantický

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Ty 4 hvězdičky nevím, jestli si je až tak úplně zaslouží, ale dát je sem musím, protože ten chaos, který je plný vzájemných rodinných citů a pospolitosti, takový "jižanský" ... no, to prostě musím. Sice nevím, jak by se mi líbilo být pod takovým rodinným drobnohledem, ale rozhodně se mi na to z té výšky nejen dobře koukalo, ale taky jsem se hodně dobře bavila.

Mluv s ní (2002)

Prostě Pedro Almodóvar.. Mluv s ní a ještě Vše o mé matce jsou asi mé nejoblíbenější. Nepřestávám být v úžasu nad tím, jak něco takového dokáže dát dohromady. A miluju ten jeho nadhled a toleranci a někdy až dětskou bezprostřednost a taky to, jak rozumí ženám. Miluju jeho pohled na svět. Kéž by takových bylo víc. I když vím, že Pedro Almodóvar je jen jeden.

Milenci ze severního pólu (1998)

Mám hodně ráda filmy Julia Medema a zrovna tenhle byl "můj" první od něho... ta mysterióznost a skládání nálad a momentů jako puzzle. Složil je, i když pro mě v závěru docela smutně, ale filmový zážitek veliký.

Mé druhé já (2007)

Jodie je prostě skoro bez chybičky... a její reakce jsem chápala a fandila jí a nechtěla jsem, aby ji chytli, a nechtěla jsem, aby se tak trápila, jenže stalo se, stalo... jeden okamžik, který převrátí v životě všechno. I samu sebe.

Matka (2003)

Bohužel jsem byla nejspíš až příliš nešikovně ovlivněna výběrem hlavních hereckých představitelů, kteří, a obzvlášť Daniel Craig, kterého zrovna 2x nemusím, za to ani asi nemohli (že ho ve filmech nevyhledávám), takže jakkoliv jsem od tohoto filmu očekávala mnohé, výsledný efekt se bohužel nekonal. Třeba moje škoda :-)

Magická hlubina (1988)

Magická Magická hlubina... tenhle film mě tenkrát fakt dostal.

Laurel Canyon (2002)

Střet povah a životních postojů, nudy, která nudná být nemusí, živelnosti a 'rockové' svobody, která může pěkně rozčísnout tu hladinu poklidu, takže až přejíst se může, přidáš-li si, ale tak to prostě občas chodí, a Kate Beckinsale a Frances McDormand, které jsou obě výborné. Jo!

Láska na inzerát (2005)

Diane Lane krásně sympatická a ačkoliv nejde o žádný filmový klenot, a proč by jím taky každý film měl být?, vždycky se k němu ráda vrátím. Pohodička veliká a úsměv na tváři. A mít ho ve tváři je hodně fajn..