Final Fantasy: Esence života (2001)

Film zajímavý jen svou vizuální stránkou, děj je zejména v druhé polovině strašně klišovitý, něco podobného jsem viděla snad už ve víc jak deseti filmech.

Guvernantka (1998)

Dala bych tři a půl, dobré herecké výkony, výprava a hlavně hudba, ale z dialogů se mi občas zvedl žaludek.

Purpurová barva (1985)

Výborný film, myslím, že jeden ze Spielbergových nejlepších. Vůbec jeho starší filmy mají v sobě něco, co nové už ne.

Sugarlandský expres (1974)

Povedený film. Nikdy bych neřekla, že dám někdy dohromady slova "civilní" a "Spielberg".

Johanka z Arku (1999)

Film se mi líbil především zpracováním hlavní postavy. Mnozí Mille Jovovich vytýkají její výkon, ale je třeba říct, že vojska se nedají strhnout prostým " Dobrý den, pojďte za mnou vyhrát bitvu", její fanatický výraz a křik tu byl podle mne na místě, a aspoň to bylo originální. Scénář se docela povedl, i když už konec není tak strhující, má ve filmu své místo. Tak bych jen vytkla bitevní scény a vůbec celý kolorit, kdyby byl celistvější a propracovanější, bylo by to za *****

Dvě na jednoho (2002)

Nuda, nuda, šeď, šeď. Zajímavé jsou jedině ty titulky skutečných myšlenek postav.

Mlhy Avalonu (2001) (TV film)

Mně se film hodně líbil, především díky skvělým hereckým výkonům. Ovšem vztahuje se to na originální znění, dabingem vznikl úplně jiný a horší film. Četla jsem i knihu, která je ucelenější a má trochu odlišné zápletky, přesto si myslím, že jejího ducha se filmu podařilo zachovat (opět díky hercům).

Klikaři (2001)

Milá zábavná komedie. To mi ke spokojenosti stačí.

Válečník (2001)

Skvělí herci a kamera, ale nemůžu si pomoci, ke konci už jsem se strašně nudila. Hrdinové pořád někam jdou, někdo jde za nimi, hádají se... Konec je možná realistický, ale nepotěší. Přesto nemůžu dát míň než ****.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Dala bych tak *** a půl. Dobře se na to dívá, kamera a výprava se povedly, ale co si budeme zastírat, příběh je dost blbost. Ale jako zábavný dobrodružný film to obstojí.