Zabijte krále (2003)

Slušný historický film s dobrými hereckými výkony. Scénář a dialogy jsou povedené, což se u historického filmu zase tak často nevidí.

Lví král (1994)

Ta morální poučení v každé druhé větě disneyovek mě ubíjí. Oč lepší jsou filmy Pixaru, kde jsou taky, ale nenásilně zakomponovány do děje. Tři hvězdičky za hyeny a cibetku s "panem prase".

Muž z Elysejských polí (2001)

Příjemně civilní snímek, všichni herci podávají skvělé výkony. Je žánrově čistý, nepřeplácaný a lidský.

Maniak (1996)

Geniálně ujetý film bořící klišé tohoto žánru. Pokud máte smysl pro stylizaci a nehledáte ve filmu realitu, jďete do toho. Reese se už k podobné roli asi nedostane, což je škoda, protože svým charismatem táhne celý fim, i výborný Kiefr Sutherland jí jen sekunduje. Myslím, že ti, kteří považují její herectví za diskutabilní, by měli vidět tento film.

Metropolis (2001)

Skvělé anime. Příběh je vyrovnaný, závěr je silný a animace zajímavá. Hudba mi moc neseděla, ale spíše proto, že jsem u takového příběhu čekala jinou, dá se na ni zvyknout. Jen do toho.

25. hodina (2002)

Výborné drama, skvělé hlavně po herecké a vizuální stránce. Zkrátka dobrý film.

Milujte svého zabijáka (2002)

Jsou zde zajímavé režijní nápady a vtípky, ale celkově je ten film takový nicneříkající a nevyrovnaný.

Anna a král (1999)

Naprosto nevěrohodný příběh. V Holywoodu zřejmě nemají ani ponětí o východní psychologii. Americké myšlení naroubované na Thajce ten film zabíjí, není divu, že ani herci neví jak z toho ven. Ovšem překrásné kostýmy, výprava a příroda.

Frida (2002)

Skvělí herci, hudba a výtvarná stránka. Jenom ty komunistické kecy si mohli odpustit, nebo je alespoň lépe zapracovat do děje - ne ve stylu: Frida byla komunistka a tak tam dáme pár propagandistckých vět do míst, kam se vůbec nehodí. Ten příběh je o něčem jiném než o komunismu, nelze vyprávět najednou o všem. Přesto ale doporučuji.

Xena (1995) (seriál)

Je pravda, že některé díly jsou příšerné, ale je třeba si jich nevšímat, protože jednou za čas se objeví díl, který je tak dobře dramaticky zvládnutý a zahraný, že je lepší než leckterý film. Ty herečky totiž opravdu umí hrát a když jim někdo napíše něco slušného, výsledek stojí za to. Škoda těch mizerných triků a dalších drobností - překopávání historie se dá přežít, ale fyzikální zákony dostaly na frak ještě hůř. Chce to však trpělivost a toleranci, mnoho seriálů je daleko horších a méně zajímavých.