Doom (2005)

Hru jsem nedohrál, film nedokoukal...že by nějaká spojitost? Už vím - nuda!

Howlův kráčející hrad (2004)

Výborná detailní animace, solidně stavěný příběh, do kterého nebyl problém se vžít a svěží, vtipné pasáže (zvláště mezi čarodějem a Sophií), které film oživují...to vše jsou klady tohoto filmu. Animák pro malé i velké :)

Naušika z Větrného údolí (1984)

Příběh princezny Naushiky, která se snaží zabránit válce mezi lidmi a hmyzem. Ekologická agitka, ano, ale příjemně podaná a s přitažlivým příběhem. Animace odpovídá roku 1984 - pěkná, ale ne dechberoucí.

Hellsing (2001) (seriál)

Stylový animák, kde upír Alucard (jehož styl nemusí všem sednout) s pomocí Hellsingovy ANTI-FREAKS jednotky likviduje další upíry. Zpracování mne moc neoslovilo, zato příběh byl velmi dobrý a já v každém díle netrpělivě čekal, jakým způsobem ty zlosyny vyřídí tentokrát :).

Kouř (1990)

Tento "humor" je mi cizí, proto nechť si jeho milovníci přičtou k mému hodnocení dvě hvězdy, protože tohle na humoru stojí (a padá). PS: Tak jsme si zazpívali a teď jdeme chlastat :)

Afro Samurai (2007) (seriál)

Samuraj s afrem, které by mu mohl Bob Marley závidět? WTF? Ale funguje to .) a pokud zrovna nečtete Sokrata v originále a rádi tu a tam vypnete u animované rubačky, kde se prolijí hektolitry krve, jděte do toho. PEACE :D

Král Škorpión (2002)

Ti, kteří nemají rádi klišovité fantasy nechť si odečtou hvězdu. Nebo raději dvě .)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Vlastně ani nevím, co bych o Harrym napsal...Je to takové hrozně pěkně udělané nic. Děj je (narozdíl od knihy) slabý a zvláštně poskládaný. Moc mi toho v paměti nezůstalo a to jsem se vrátil před necelou hodinou z kina. "Srdceryvné" pasáže (které u mně vyšuměly do prázdna) a pubertální opletačky zaláskovaných hrdinů to zrovna nevytrhnou. A za co tedy ty čtyři hvězdy? No, Harry je důkazem, že forma může zvítězit nad obsahem. A také se mi líbí, že sága je díl po dílu temnější. Jsem velice zvědavý, zda-li bude (budou) poslední díl(y) zlatou korunou, či hřebíkem do rakve. PS: nejlepší postavou je jednoznačně Bellatrix v podání Heleny B. Carter PPS: po druhém zhlédnutí opravuji hodnocení na 5* PPPS: po třetím zase na 4* :D

Gunslinger Girl - Season 1 (2003) (série)

Křehké poetické anime o několika děvčátkách, která tu a tam někoho odpraví. Krása.

Děla z Navarone (1961)

Viděl jsem to až teď (2009) ale naprosto mě to zaujalo. Na starší filmy sice moc nejsem, ale perlu poznám, i kdyby byla zahrabána v bahně věků hodně hluboko.