Pád (2006)

Nádherná pohádka prokládaná jemným příběhem narůstajícího přátelství zraněného kaskadéra sužovaným zoufalstvím a malé naivní holčičky roztomilé svou dětskou upřímností. Pohádkové pasáže se mi líbily víc :). Pokud máte rádi jako já dlouhé emocionálně podtržené záběry a neuvěřitelné exteriéry, je tohle volba pro vás :).

Barbar Conan (1982)

Na tomto filmu jsem vyrůstal a stal se (nejen ve hrách D&D :) mou trvalou inspirací :D. Klasika a základní stavební pilíř fantasy žánru, který nebude nikdy překonán. Cromm... :)

Obchodník se smrtí (2005)

Má své mouchy...mračna much :). Ale nikdy bych nevěřil, že mne může zaujmout příběh obchodníka. A tento film mne uchvátil a pustil až kouzlem závěrečných titulků. Několik scén je nezapomenutelných (již deklarovaná výroba munice, prohlídka sovětských skladů, nebo rozebrání letadla vesničany). Lepšímu hodnocení ale zabraňuje konec, při kterém jsem se nemohl zbavit dojmu, že je na způsob "jakbychtojenomzakončil". I tak se ale jedná o zajímavý počin a rozhodně velmi nadprůměrný film. PS: tanky...kupte tři a jeden dostanete zdarma :)

Faunův labyrint (2006)

Hmm...tohle můžu :). Pohádka pro dospělé, kteří se mohou s dostatečným odstupem podívat na fantazie (?) malé holčičky, nebo to byla pravda? To nechám na vás :) nicméně s klidným srdcem mohu doporučit všem milovníkům kvalitních originálních filmů, rozhodně nebudete litovat času ani peněz. 5* PS: velmi děkuji slečně, která mi ho doporučila