Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Uau, prostě uau. Trefa do mé představy o technicky bravurně zvládnutém japonském anime, opírající se o základ PS her - Final fantasy. Atmosféra, postavy, bitky se všemožnými zbraněmi, to vše zde je. Pouze příběh je trošku v pozadí, nicméně pokud aspoň trošku dáváte pozor, lehce ho pochopíte (hru jsem nikdy nehrál). Pro někoho málo, pro někoho vše, co si kdy přál :D 90%

Hranice života (2005)

Uau, jeden z mých top5. Děj rozhodně význam má, vše do sebe zapadá ( film obsahuje ale i spoustu druhotných linek, které milerády zavedou jinam :). Dlouze jsem nad tím přemýšlel :D Herci hrají skvěle, stylizace skvělá, hudba taktéž. 5* je málo!

Addamsova rodina (1991)

Mám moc rád jemný humor a tato sympaticky temná rodinka mi ho dopřála velkou měrou :). Všemi opěvovaná Christina hraje výborně, role jí sedla dokonale a ostatní zdatně sekundují. Pokud vám černý humor něco říká a v srdci vám dřímá kousíček gothika, tento film si prostě zamilujete :)

Vlasy (1979)

Klasika z klasik nejklasikovatějších. Jednu dobu mi tento film vytvořil životní styl (který nebyl zas tak úplně špatný :D). Povinnost zhlédnout tento vynikající film :)

Gattaca (1997)

Jedno z nejlepších sci-fi, které jsem kdy viděl. A že mám tento žánr rád. Co je na Gattace nejlepší? Příběh jednoho velkého srdce. PS: některé myšlenky by bylo hodno zapsat do knih. A konec? Těžko se ubráníte slzám. JASNÝCH 5*

Záhada Blair Witch (1999)

Tento film byl pro mne (a nejen pro mne) velmi příjemným a hlavně (což je v dnešním oboru hororu pekelně těžké) originálním zážitkem. Bál jsem se parádně a ihned přistoupil na jejich hru, díky které mně po celý film provázelo příjemné mrazení v zádech. A na konci nejen v zádech :). Doporučuji všem milovníkům kvalitních originálních hororů. A milovníkům lesů :)

Velká ryba (2003)

Když se snoubí fantazie s realitou, herectví s uměním a neuvěřitelně dojemný příběh s nezaměnitelným stylem vyprávění, musí být každému jasné, že se jedná o pětihvězdičkovou jízdu :). Na konci jsem plakal. Ale vůbec jsem se nestyděl. Nestyďte se také.

Requiem za sen (2000)

Máte chuť si šlehnout? Pusťte si to...depresivnější film aby člověk pohledal, aneb z pohádky pomocí chemie snadno a rychle :(

Sedm (1995)

Když se řekne thriller, tak se mi vybaví dva tituly - Sedm a Mlčení jehňátek. A to snad mluví za vše.

Cela (2000)

Hm...mrazivý thriller, schovaný za rouškou snů a fantazie...pokud vám tento popis něco říká, na nic nečekejte a utíkejte si Celu sehnat :)