Četa (1986)

Klasika, co více k tomu dodat...už jen minimálně za charakteristickou hudební linku, kterou znají i ti, kteří s Četou nikdy neměli tu čest.

Poslední Mohykán (1992)

Příběh Sokolího Oka, jeho nevlastního otce a Unkase je velmi dobrou adaptací kultovní knihy J. F. Coopera, která nám může ukázat (pokud nebudeme zavírat oči) křehkou a živelnou krásu Divokého Západu a indiánů, kteří nechápali, proč jim "Dlouhé nože" chtějí brát zemi, kterou přece nemůže nikdo vlastnit. Ale to je zase jiný příběh :). 5*

Svěrací kazajka (2005)

No to je mi ale překvapení...čekal jsem něco úplně jiného a dostalo se mi velmi jemně a sugestivně natočeného dramatu. Keira moc nepředvede, to ale za ni přebere Adrien, který je skvělý a pokud je vaším oblíbencem, mrkněte se na to. Jen proč tomu nedám 5* - zarazila mě podoba s povídkou Jacka Londona Tulák po hvězdách. Trošku vykrádačka...ale pokud jste nečetli... :)

Tahle země není pro starý (2007)

Velmi zvláštní film s nezaměnitelnou atmosférou a hlavně špičkově hrajícím Bardem. Moc se mi to líbilo, ale nějakou dobu si to nepustím :)

Pýcha a předsudek (2005)

Nádhera...křehký a romantický film s výbornými herci, mimořádné.

Botched (2007)

Heh, co to? Co to bylo, co jsem právě viděl? :) Zprvu tvářící se jako kriminálka, později "horor" s komickými prvky...no zvláštní :) PS: JAmie je vážně kus krásné slečny :)

Osvícení (1980)

Moc pěkný film, moc pěkný Nicholson a moc pěkný hotel. Nechcete si tam se mnou zajet na Silvestra :) ? PS: sekery nebrat

Hitman (2007)

Kdo hrál hru, nebo se stále nechává unášet na perutích fantazie, neváhá :D

Dokonalý trik (2006)

Naprosto fenomenální. Dokonalý trik mě uchvátil režií, výpravou, hereckými výkony, kdy se váhy vašich sympatií budou přesouvat od jednoho hrdiny k druhému a zase zpátky a především velmi dobře vystavěnou poentou, kde až konec dosadí všechna hluchá místa a vám před očima vyvstane celý obraz v jeho nezaměnitelné kráse, kdy pochopíte, že (SPOILER) oba jsou na tom stejně špatně :). Filmová poezie.

Nový rok (2000)

Výborné...nevím proč, ale tento film ve mně zanechal obrovský dojem...sympatizoval jsem s hrdiny, prožíval jejich emoce a fandil jim. Koncem mne mile překvapil. Pokud bych byl v jejich situaci, také bych si udělal "seznam" :). Pokaždé, když se na Nový rok podívám, naplní mě optimismem a chutí do života...a to umí jen nemnohé filmy. Bohužel (nebo spíš bohudík) není pro každého a jde krajně obtížně sehnat.