Halloweenská noc (2007)

Pobavil jsem se hodně. O horor (alespoň v klasickém slova smyslu) rozhodně nejde, ale pár napínavých chvilek si v něm dozajista užijete. Pouze mne mrzí, že se tu člověk pohybuje absolutně mimo děj, je pouze divákem, není vtažen dovnitř (což mám u hororů rád). Za vtip, nápad a originalitu 4*

Stopy zmizelých (2008)

Mám slabost pro westerny, i když jsou hororové. Možná že i tím lépe. Je proto škoda, že s tak nadějným námětem je výsledek utahaný a statický. Konec je dobrý, herecké obsazení také, burrowři pěkně animovaní, jen ta z-d-l-o-u-h-a-v-o-s-t :)

Seventh Moon (2008)

Obrovské, bezvýchodné, neutuchající zklamání. Absolutně nesnesitelný párek herců jako hlavní hrdinové. Roztřesená kamera (chápu ji, ale pokud je výsledným obrazem několik barevných šmouh...).Absence napětí, či dokonce strachu. Podivný náhled na asijskou mytologii. NE! TAKHLE OPRAVDU NE!

Henjelgwa geuretel (2007)

Softcore horůrek s malými dětmi a morálním apelem. Jedná se bezpochyby o zajímavý počin. Bohužel mne jeho účinek absolutně minul, proto hodnotím pouze zpracování a nápad..obojí dobré a dobré je za tři :)

Odpor (2008)

Moc hezké, opravdu se mi to líbilo. Děj je přehrazen (v době kdy by mohl začít sklouzávat do nudy) akčními pasážemi, které jsou dynamické a napínavé. Jako celek film působí upřímně a skromně. Bratrům nelze nefandit. Ani v nejmenším nelituji času, který jsem u filmu strávil.

Dokonalý únik (2009)

Výborná poslední třetina, která je svěží, napínavá, vtipná a akční je bohužel potopena zdlouhavým úvodem, ve kterém se nic nestane (pokud nepočítám sledování přírodních scenérií). Mám slabost pro Millu a proto ty 4*. Pokud ji nemáte rádi, odečtěte si hvězdu. PS: fajn dějový twist

Poslední dům nalevo (2009)

V rámci žánru velmi dobré. Škoda, že nemám rád tento druh hororu. Proto 3*. Pokud máte rádi boj rodiny se zlořády, kteří zterorizovali jejich milou dceru, přičtěte si hvězdu .)

28 týdnů poté (2007)

Nezklamalo, ale ani nenadchlo. Takto si představuji středně dobrý horor...bez problémů ho zhlédnete do konce, ale za týden si na něj nevzpomenete...

Paranormal Activity (2007)

Tři hvězdy za originalitu, zpracování a provedení, hlavní hrdiny a vydatnou porci strachu a napětí, které musí divákům se slabšími nervy zákonitě přivodit. Pro mne to nebylo děsivé, u nás doma se dějí mnohem horší věci :D. Nicméně slogan propagující film, který tvrdí, že se jedná o nejděsivější horor všech dob, je bohapustá lež! Mohlo to být. Mohlo. Ale to by se s tím něco muselo udělat, a nenechat vše stát na nápadu (který sám o sobě není nic moc). Když teď nad tím přemýšlím, nevím nevím, jestli nemám s hodnocením jít ještě dolů, ale ne, jedna scéna s nohou to zachraňuje.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Skoro 5*!!! Líbilo se mi to tak, že velmi. Příjemná animace, dobrá akce, hezké (byť binární) slečny a staří známí (ne)mrtví. Spíše nežli RE mi to připomínalo Left 4 dead, ale to vůbec nevadí. I když jsem spíše fanoušek filmových RE oproti herní verzi, užíval jsem si krvavou cestu lemovanou roztřílenými těly zombíků. Na to, že tu nebyla Milla, to dopadlo velmi dobře :).