Tobruk (2008)

Po dlouhé době český film, který snese měřítko se zahraniční produkcí. Zaměřil bych se ale více na akční scény, než na psychologii vojáčků a jejich putování pouští. Nicméně triky i exteriéry jsou na dobré úrovni, jen mi (kupodivu) v tomto filmu připadala čeština jaksi nemístná :). Objektivně zhodnoceno 3 * + 1* za český film = 4*.

Hra na schovávanou (2005)

Zajímavá myšlenka. Uzlující se děj, vyřešený jedním přesným řezem. Působivé herecké výkony. Tak to ve filmu má být.

96 hodin (2008)

Liam Neeson v roli otce, s jehož dcerou bych si na pařbu jen tak nezašel :). A pokud ano, celou bych ji obalil bublinkovou fólií, aby se jí na hlavě ani vlas nezkřivil. Případně bych emigroval :). I když...pro Maggie Grace cokoli .)

Houbičky (2007)

Začátek dobrý, námět také, prostředí na trip skvělé. Ale ve chvíli, kdy se ve filmu má objevit "napínací" fáze, která by nás měla přimrazit k sedačce a nenechat vydechnou, film totálně selhává. Je zmatený, útržkovitý, mimo (ale v tom špatném slova smyslu). Nicméně pointa je ... hm, pro někoho absolutně neseznámeného s hororovým žánrem překvapivá, pro mne tedy absolutně nikoli. Navíc záporňáci jsou minimálně slabí, i když je to trošku jinak, než se zdá, jsme totiž na tripu :). Slabé 3*

Pád do ticha (2003)

Jako horolezec jsem je absolutně chápal a nikomu se nemohlo nic vyčítat. Fandil jsem jim v jejich boji proti obrovské síle ledu, sněhu, kamení a vlastní slabosti.

Propad do temnot (2003)

Body můžeme přičítat hezké víle Zubničce :). Miss porcelánová maska. Také se mi líbil začátek, a vykreslení potíží, které provází ty, kteří se neovladatelně bojí tmy. To je tak všechno.

Jeskyně (2005)

Jedna hvězda za akci, druhá za tmu, která to vše milosrdně ukryla :)

Mrtvá hlídka (2002)

Mít lepší rozpočet, byl by tento horor vynášen do nebes (nebo do pekel). Ale i tak se jedná o velmi slušný filmeček, díky němuž se přesunete do zákopů, obalíte krví a bahnem a budete čekat, co si pro vás přijde .). Mňam

Krvavá sklizeň (2007)

Malá holčička výborná, první polovina filmu taktéž, co se ale potom děje je pro mne záhadou. Tak dobrý příběh utopit v bahně hloupostí je takřka umění. Nicméně za 3* to určitě je. Konec nikterak nepřekvapí.

Deadgirl (2008)

Já chci taky takovou! Měla by řetěz kolem krku a hlídala mi barák :D. Ne, vážně - tento film mne mile překvapil, jednak atmosférou, jednak originálním nápadem. Jinak bych mu nedal 4 hvězdy. PS: ...miluji tě