Rebelové (2001)

Nemám rád tuto dobu, tyto písně, tento styl.

G. I. Joe (2009)

Pokud si stále ještě hrajete s plastovými paňďuláky (nebo díky začínající senilitě znovu začínáte), je tohle film přesně pro vás. Jasně určení dobří a zlí, "dobrodružný příběh" a samé bum, prásk, uá :). Když je to navíc podepřeno TAKOVÝM rozpočtem, není co řešit. Vy, čekající něco uvěřitelného, alespoň trošičku hraničící se skutečností a zapřísáhlí odpůrci hraček, odečtěte si hvězdu :)

Znovu 17 (2009)

Měl jsem po ruce láhev vína, kdyby to bylo neúnosné (že bych ji prohodil monitorem, samozřejmě). Ale stále tu stojí, takže to zas až tak strašné nebylo. Zac mi kupodivu ani moc nevadil, to se ovšem nedá říci o přeslazeném srdcervoucím konci, ale kdo by ho tu nečekal, že...

The Last Resort (2009)

Nebylo to tak zlé, jak poukazují zdejší komentáře. Odtažité, žádní herci a především naivní, ano, ale také disponující dobrým příběhem, který mi přišel i originální. Dále se tu (v poslední třetině filmu - pozn. konec je dobrý) vyskytlo pár dobrých nápadů, které ale málem pohřbilo špatné provedení. To se děje prakticky s celým filmem. Snad bude někdy remake.

Star Trek (2009)

Moc velký fanda Star Treku nejsem a tento film můj názor rozhodně nezměnil. Příběh se mi nezdál moc zajímavý, vtipné scény byly trošku křečovité a už jsem viděl dost filmů na to, aby mi ke spokojenosti stačil vizuál, forma je sice hezká věc, ale obsahu si cením víc. A ten tu moc nebyl. Vata zabalená do slušivého kabátku. Nicméně i ten stačí na 3 *. PS: jediné, co jsem se z filmu dozvěděl je, že až budu mít svůj vlastní mezihvězdný koráb, nebudu provádět úhybný manévr Delta 5, protože nefunguje :D

Laid to Rest (2009)

Jako horor naprosto selhávající (okamžiky expoitation jsou sice dobré, ale je jich málo a navíc - o tom přece horor vůbec není! To bych mohl vyrazit s kamerou na jatka a natočit nejlepší film žánru za celou jeho historii!) s absolutní absencí napětí, či dokonce hrůzy. Ale jako přehlídka nádherných sympatických slečen dobré a jen kvůli nim jsem u filmu vydržel do závěrečných titulků. Takže dvě hvězdy za slečny :)

Janghwa, hongryeon (2003)

Po velmi dlouhé době horor, u kterého jsem se bál. Velmi vkusně zpracovaný, atmosférický, dlouhé záběry kamerou, duchařina typicky asijského stylu - prostě horor, jaký máme rádi. A jako bonus několik "krvenedořezných" scén :). Pointa celkem originální i když někdy od poloviny filmu je jasné, kdo je s kým zavřený ve skříni :). Doporučuji všem milovníkům kvalitního (!) asijského hororu. Jižní Korea rulez :) !

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Velmi dobrá komedie, smál jsem se, až jsem se za břicho popadal a ta slečna latinoamerická je TAK krásná, až se tají dech...Nicméně že by to byla pecka se říct nedá.

Děti (2008)

Vcelku povedený horůrek (nicméně i thriller by se tu uchytil) s partou infikovaných capartů...dokázali byste ublížit vašemu dítěti, i kdybyste věděli, že vás jde zabít? Mrazivá atmosféra zimy a chaty uprostřed lesa a neustálý strach "kde se ta Anička s Pepíčkem" zase vyřádí :). Určitě se jedná o to lepší z hororové tvorby roku 2009. Jen ty smrti mohly být více propracované, to ale vynahrazuje opravdu krásná gothička (nebo minimálně slečna tomuto životnímu stylu velmi blízká) v roli hlavní hrdinky (pokud tento film nějakou hlavní hrdinku má).

Půlnoční vlak (2008)

Četl jsem předlohu, takže o nějakém překvapení ani nemůže být řeč. Pro předlohy neznalého diváka se ale bude jistě jednat o minimálně originální počin, ozdobený kamerovými průlety, hezkou partnerkou hlavního hrdiny a kamennou tváří Vinnieho Jonese. Tak, jak ho máme rádi .). Jinak terminace nebohých cestujících nic moc, krev nemá moc hezkou barvu ani konzistenci a hlavní hrdina je....mírně řečeno...ťunťa :)