Zombieland (2009)

Nenáročná zombie šaškárna, u které se pobavíte nad jednodušším humorem, nicméně účel to plní více než dobře. Vše táhne dopředu svým hereckým výkonem frajer Woody Harrelson. Pokud nemáte co dělat, zkoukněte tuto "parodii" na veškeré zombie horory. Ale já dám raději přednost jim :)

Mrtvý muž (1995)

Křehká ilmová poezie podbarvená tóny hereckého koncertu hlavních představitelů :). Už jenom ta HUDBA. 5* Doporučuji

Náhradníci (2009)

Ucházející sci-fi, jehož rozbředlou konzistenci a ne úplně zvládnutý převod příběhu ve film, zachraňuje Bruce a spousta dobrých nápadů, které se tu vyskytnou. Nechci se tu bavit o nějakém "poselství", konzumním falešném světě a podobně, to bych nechal na starost jiným filmovým počinům. Je škoda, že takto přitažlivá příběhová látka byla použita víceméně slabě, dalo se z ní dostat mnohem víc. I tak se ale jedná o solidní film, který není problém dokoukat do konce...

Narušení (1999)

Čisté, křehké, ale zároveň neuvěřitelně silné drama. Výborná práce se zvukem a obrazem, nejlepší herecký výkon Angeliny. Zajímalo by mě, na čem jela... :) Ryder opět jako křehká kráska a pokud by šlo dát deset, dal bych...5*

Smrtící parazit (2009)

Velmi dobré. Mám rád tento druh hororu, kdy lidstvo ohrožuje cizopasný hmyz v pustém, bezútěšném prostředí. 4*

Armageddon (1998)

"I Don't Want To Miss A Thing"

Moon (2009)

Horší než Sunshine, ale přesto velmi dobré drama. Prostředí sterilní stanice na Mesíci vyvolává stísněnou atmosféru, podporovanou vkusnou hudbou s pěkným ústředním motivem. Hlavní hrdina hraje dobře, nepřehrává a je radost ho sledovat. One man show s měsíčním prachem a čtyři hvězdy k tomu.

Pod kůží (2008)

Sympatičtí hlavní hrdinové, dobré monstrum a napětí stísněného prostoru - to jsou hlavní devízy tohoto filmu. Mně osobně by vyhovovalo, kdyby se do konfliktu zapojilo více postav a odehrál se na pestřejší lokalitě, která by nabízela více možností využití než benzínová pumpa. Nicméně jsem se bez problému dokoukal až do konce a bavilo mne to. Najde se tu i několik hard scén (amputace) a celkově vzato jsem byl celou dobu zvědavý, co že se jim nakonec stane. Konec není nic moc, ale celkově to na 3* stačí určitě.

Turnaj zabijáků (2009)

Velmi se mi to líbilo! Ano, je to béčko, ale obsahuje to to nejlepší z béčka - akci, jednoduchou (nicméně účinnou) zápletku, solidní obsazení a slušné tempo. Když se k tomu přidá několik velmi dobrých scén (bar), skvělé souboje všemi zbraněmi na všemožnou vzdálenost a "záporňáci" - ty uvozovky tu nejsou jen tak :D - jsou to 4* jako vystřižené. Není co řešit. PS:k úplné spokojenosti mi chybělo protitankové dělo, atomová bomba a Milla Jovovich :)