Sauna (2008)

Čisté a mrazivé jako finská vodka. Depresivní sladkobolná atmosféra mne přibila k monitoru a dovolila mi vydechnout až příchodem titulků. Tento film je jako báseň od Puškina. Hororová báseň.

Grace (2009)

Celkem solidní, svíravě nepříjemně natočený horůrek točící se kolem jednoho roztomilého drobečka. Na, ťu ťu :)

Stáhni mě do pekla (2009)

Nic nového pod hororovým sluncem. Budiž filmu přičteno ke cti, že se snaží ze stokrát vyvařené vody ukuchtit něco originálního a do jisté míry se mu to i daří. Také je plus, že lehce komické prvky (i když je možné, že komické připadaly pouze mně), které se ve filmu objeví, do děje celkem zapadají a nejsou tam umístěny nějakou zbytečně násilnou formou. Na druhou stranu konec nepřekvapí, lekačky bych mohl hlásit o půl hodiny dopředu a celkově vzato si slibuji od hororu s takovým vysokým hodnocením úplně jinou dávku strachu. Vzato kolem a kolem jeden z nejkvalitnějších hororů poslední doby z americké produkce. Ale stejně to je zatraceně málo.

Ken Park (2002)

Tři hvězdy dávám tomuto "filmu" pouze za jeho lepší (nesexuální) část. Ta sexuální je o ničem, neuvěřitelně laciná a samoúčelná a hlavně naprosto zbytečná.

Orphan (2009)

Tak jsem si říkal, že se podívám zase jednou na dobře hodnocený horor (78%). Udělal jsem chybu a zase se mi potvrdilo, že nějaká procenta nemají význam, nejlepší je ohodnotit si film sám. I když je z filmu patrné, že je myšlen vážně, není odfláknutý a formou se blíží špičce, fakt, že jsem u Orphan dělal všechno možné dokazuje, že mne neoslovil. O nějakém napětí, natož strachu, se vůbec nedá mluvit. A pointa? To myslí vážně? Originální sice je, ale trošku samoúčelná a vycucaná z prstu. Budiž ale autorům přičteno ke cti, jak dobře zachytili proměnu malé trapitelky :)

Triumf vůle (1935)

Hitlerova propaganda byla bezesporu promyšlená a velmi účinná. Jak jinak by šly vysvětlit následující události...

Číslo 9 (2009)

Nejlepší animovaný film, který jsem měl kdy tu čest vidět. Škoda jen krátké stopáže, několika zbytečných nápadům a absence větší rozlohy (tak nádherně) apokalyptického světa. A ještě musím podotknout, že vizáž kovových potvor se mi líbila OPRAVDU hodně (zvlášť ta s hlavou panenky). Palec nahoru. Pokud jste 9 neviděli...cože? Vy tu ještě jste? :)

Cesta bojovníka (2007)

Nevím jestli jsem viděl stejný film, jako ostatní, ale mně nepřipadala Cesta bojovníka zase až tak strašná. Je pravda, že je děj nepřehledný a zmatečný, to ale vynahrazuje syrovost, vikingové zahaleni do fantasy hávu a lesy opředené mlhou. Křivdí se mu tu.

Mariňák (2005)

První polovina lehce komická, druhá velmi těžká až depresivní. Válečný film, při němž mnoho mrtvých neuvidíte, ale budete mít alespoň o čem přemýšlet... Spíše ke 4*. PS: Ani jsem si nevystřelil...

Antikrist (2009)

Úplně jiný pohled na žánr hororu. Herecké výkony na hranici maxima, kamera výborná se zpomalenými sugestivními záběry. A příběh? To je kapitola sama pro sebe. Tento film je velmi rozporuplný, to určitě. Budete ho buď milovat, nebo nenávidět. Abych řekl pravdu, nevím, do jaké skupiny patřím.