Sejměte Cartera (2000)

Tvrďák Stallone ve své nejlepší formě. Pokud ho máte rádi, doporučuji, pokud ne...najděte si něco jiného .)

Deník mrtvých (2007)

Existuje pár filmů s obdobnou tématikou, které jsou lepší. Existuje pár filmů s obdobnou tématikou, které jsou horší. Střed, jenž má za plus zajímavý děj, sympatické představitele a pár (rádoby) morálních ponaučení. Sem tam se blýskne vtip. 3*

Dračí doupě (2000)

Díky hodnocení můžete rychle zjistit, kdo za mlada hrával Dračí doupě :). Irons se na záporňáka hodí, trpaslík i zloději jsou jak z Pravidel a příběh "jako-od-mého-PJ" :). Jen ta elfka není elfkou. PS: z nostalgie 3 *

Lesní duch (1981)

Nebudu to hodnotit, protože jsem to poprvé viděl v roce 2008 .)

Střepy v hlavě (2008)

Hororem bych to nenazýval, bát se moc nebudete. Komu ale stačí ke štěstí hutná atmosféra, příjemné mrazení v zádech a neustálé otázky typu: "je to nakonec tak, jak jsem si myslel?" bude spokojen. Navíc si užijete krásné a sympatické Leny Headey :). Pravda, je tu podoba s Mirrors, ale naproti nim mne tento film nenechal ledově chladným.

Za hranicí strachu (2007)

Hm...bylo mi jedno, co se s nimi stane...a to je asi ta chyba :(. Nic nového pod sluncem.

Funny Games USA (2007)

Pomrkává na nás, pomrkává :). Pokud se chcete bavit, nebo jen nevěřícně zírat, vše z toho se tu pro vás najde. Jen logiku nehledejte...od toho tu jsou jiné filmy :) PS: na někoho může být úroveň brilantního teroru...ehm...příliš vysoká :)

Andělé a démoni (2009)

Líbilo se mi to o něco méně než Šifra, ale musím vyzdvihnout mile zpřehledněný děj (narozdíl od knižní předlohy), lepší image Toma a velmi hezky zpracované prostředí Vatikánu. Trošku škoda překombinovaného konce.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Když mi naigoto řekl, že to je nejlepší dokumentární film, který viděl, nevěřil jsem mu. Teď mu už věřím :). Jistě, je to agitka, ale řekněme narovinu - není na místě? Kde jinde než v těchto filmech by měla mít právo existovat... 5* PS: začínám mít o nás trochu strach. PPS: dovoluji si upozornit na VYNIKAJÍCÍ soundtrack, který se ihned zařadil do mé TOP 5