• Krátkometrážní

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Trojka zůstala nepřekonána. Národ grázlů už ničím moc nepřekvapí, jako jo, je to dobrá podívaná, nechybí přehnané špionské vychytávky, Simon Pegg na odlehčenou, akční scény v hollywoodském kabátku, staré tváře jsou zpět, nově tu máme skvělou Rebeccu Ferguson (holt je to Švédka :)), příběh plný špionů, několik pěkných logických bot (Spadnout z motorky v takové rychlosti jenom v košili a riflích? To by jen tak nerozchodil. / Během poslední kontroly v trezoru nebyl vložen profil a nic se neděje? ). Něco mi tam ale k úplné spokojenosti chybí. Spousta scén byla moc pěkně ztvárněných, ale zřejmě bych to neoznačoval za to nejlepšího roku, 4*.

V dosahu smrti (2015)

Ach jo, a já se tak těšil. Výsledkem je něco, co třeba ani nedávné nízkorozpočtové akci Redeemer nesahá na paty. Scott tam sice dělá hodně slušný komba, ale nemá povětšinou žádné pořádné soupeře, jenom partu idiotů z rádoby kartelu (to už samo o sobě je prostě mimo). Nejhorší ale je, že mezi akcemi je obrovská nuda a že těch akčních scén není zase tolik. Dialogy jsou naprosto stupidní (rozuměj stupidnější a nudnější než bývá u těchto filmů zvykem), na herce nezbyly asi peníze. Finálové "dobývání" domu je taky pěkná pruda - hodně utahané a přestřelky jsou jedna velká komedie, tam se snad střílí slepýma. Poslední rozhodovací scéna to ale s chutí dorazí, absolutní blbost, tohle fakt ne. Ve zkratce: nudil jsem se a když půlku filmu přetočíte, o nic nepřijdete, zkrátit tak na 20 minut. 1*

Terminator Genisys (2015)

Terminátor je zpět, respektive Arnold je zpět a zbytek osazenstva je trochu někde jinde (pominu fakt, že Jai Courtney se tam nehodí). Občas se tam tak zableskne ta stará klasika, hlášky, souboje plechovek hlava nehlava, ale zbytek je takový průměrný americký akční film. Máte-li rádi tuto sérii, asi budete celkem spokojeni, ale jinak už je to nijak nevybočující snímek. Nájezd na další díl? No, prosím, ale chtělo by to trochu oživiti/lépe uchopit, 3*.

Všemocný (2015) (seriál)

Po pilotu zatím spokojenost, díky stejnému režisérovi zůstává pár pěkných libůstek ("průlety" kamery), příběh byl zatím celkem šikovně postaven a zůstal také Bradley Cooper. Problémem ale je, že hlavní postava Bradleymu nesahá ani po kotníky, ženská hlavní představitelka není taky zrovna výhra, ale hlavně se bojím co bude dál, aby to neskončilo někde ve vodách průměru. Tvůrci to mají vážně těžké a tak jsem zvědavý na další díl. 3,5*

Fakjů pane učiteli (2013)

Extrémně pohodová komedie. Kdo by řekl, že toho jsou Němci schopní... Skvělé a sympatické postavy, skvělí herci, humor seděl náramně, příběh sice nebyl v základu z nejoriginálnějších, ale pár prvků bylo navíc. Nemůžu si na nic stěžovat, nenudil jsem se a fakt pobavilo. Český dabing v pohodě. Klidně tam napálím 5*

Zóna smrti: Čas odplaty (2015)

Dost dobrý! Není to sice úplně "reálná" akce alá Thajsko, ale máme tu jednu z nejlepších choreografií soubojů a to se počítá (relativně přehledné a neotřelé), král jménem The Raid 1 & 2, ale zůstal nesesazen. Plus si k tomu připočtěte netradičně kvalitní příběh plný emocí, jako třeba umí Korejští kolegové a máte o zábavu postaráno. Komu to nestačí, koukněte se na obsazení hlavní role a vězte, že posledních 30 minut patří jenom jim. Víceméně 5*

Probuzená posedlost (2015)

Trailer se tváří vážněji a dospěleji, ale ve výsledku dostanete film, kde je hlavní nitka příběhu vlastně úplně o ničem. Čekáte, jak se ta zapeklitá situace celá vyvrbí a najednou koukáte na závěrečné titulky - konec to jakýsi má, ale je to jen takový malý výsek toho, co všechno se ve filmu začalo odehrávat. Naproti tomu stojí slušné herecké výkony hlavních aktérů. Šedivý průměr, 3*.

San Andreas (2015)

Klasický katastrofický snímek s občas dost otřesným CGI (na holywoodské poměry) a hodně ohraným příběhem. Vše ostatní ale funguje jak má, včetně chemie mezi postavami, pokud se tedy v tom tempu dá něčemu takovému říkat. Místy je to i celkem napínavé i přesto, že víte jak to dopadne nebo co se bude dít dál. Dle hodnocení jsem čekal něco horšího. Solidní 3*.

Die Fighting (2014)

Hrozná ptákovina, ještě mi nebylo tak zle ze sledování těch neherckých výkonů, příšerně trapné, toporné - nejvíce v tom vynikali hlavně jejich manželky. Příběh stál až na závěrečné rozuzlení taky za velké hovno, ale konec trochu potěšil. Nakonec tedy zbývají souboje a ty jsou naštěstí o dost lepší než zbytek filmu. Hodně originálních prvků a pokud pomineme přestřelky, tak i jakž takž uvěřitelné. Velmi slabé 2*.

Redeemer (2014)

Béčko, které je příběhově a herecky úplně na dně, ale na nic lepšího si to ani nehraje. Navíc tu jde především o souboje tělo na tělo a v tom hlavní hrdina doslova exceluje, sice to nemá hollywoodský look, ale ta kamera! Krásně přehledné, absolutně žádné střihy, poklidné kroužení kolem bitky... zde se může spousta tvůrců něco přiučit. 3*