• Krátkometrážní

Banshee (2013) (seriál)

No krucinál, sjeta celá 3. série a nemůžu se dočkat finále v roce 2016. Příběh se nakonec dost rozšířil, i když ho tvůrci upravují a ohýbají za pochodu, jak se jim to hodí, ale díky tomu to má fakt grády, dost nadupanou neotřelou Rkovou akci a každým dílem je to snad lepší a lepší, navíc se v každé série pěkně stupňuje napětí. 5* // Co na to říct, je to pěkně hovadský, téměř nic není tabu, takže v tomto ohledu spokojenost. 2. a 3. série je tak rozhodně v plánu. Jen musíte pominout, že je to místy celkem dost absurdní/mimo, ale to není problém :). Nejvíc role? Hoon Lee. Pokud hledáte něco, kde se píchá, střílí, píchá, lámou kosti, píchá, melou lidi do salámu, píchá a kde je všechen děj tvořen tak, aby bylo výše napsané v co největší konzistenci, právě jste to našli 4*

Spectre (2015)

Bond se sice elegantně loučí, ale výsledek není moc přesvědčivý. Sice je všude vidět zručnost tvůrců (skvělá, napínavá, barevná úvodní scéna v Novém Mexiku je asi nej; často roztřesená kamera, ale stále je to přehledné a máte přehled, hutná hudba), ale poslední Bond se už dostává někam jinam mimo své mantinely a jistým způsobem se nám poameričťuje (časté vtípky, bitka s Bautistou ve vlaku a jeho poslední "fuck" - wtf? To v týhle míře prostě do bondovek nepatří) a čím dál více se také tlachá, filozofuje, což je bohužel někdy až příliš únavné. Ale zase třeba Christoph Waltz si tu roli záporáka vyloženě užívá. 3,5*

Převrat (2015)

Tohle dostat do rukou zručnější režisér, musí to být pecka. Takhle to občas ztrácí na potenciálu, ale třeba scéna v hotelu a průjezd davem jsou slušně udělaný a napínavý. Taky potěší opět solidní role pro Brosnana. Oproti tomu mi tam trochu nesedí Wilson (vidím ho pořád spíš jako komika), ač jsem si pak zvykl. Je pravda, že děcka jsou otravný až běda. Poslední výtka pak směřuje k finále, které bylo zakončeno až příliš po americku, ale co může člověka čekat... Výsledkem je ale povedený a až na pár kiksů věrohodný thriller, 4*.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Hodně příjemná podívaná. Guy Ritchie prostě umí a je to vidět. Někdo se na tom pěkně vyřádil. Počínaje skvělými dynamickými záběry, romantickými scenériemi a konče dobovou módou - celý vizuál filmu je k sežrání. Plus přidejte solidně fungující chemii hlavních protagonistů (jejich věčné poměřování a špičkování vážně neomrzí). Elegantní záporáky a neustálou přítomnost jemného humoru. A práce s hudbou? Lahůdka. 5*

We Are Your Friends (2015)

Kromě pro mě zajímavého tématu/hudebního žánru jsem od toho ani moc nečekal, takže jsem vcelku spokojen. Příběh je v základu totiž již dost omletý a nemá moc co nového a zajímavého nabídnout, takže hlavní je hudba a tam nemám vůbec problém (doporučuji sehnat soundtrack - zní to pak ještě lépe než ve filmu :)). Zac v pohodě. A už jsem vám říkal, že Emily Ratajkowski je fakt rajcovní? 3*

Hitman: Agent 47 (2015) odpad!

Blahopřeju, takhle něco dokurvit, to je umění. Jak tohle mohl tvůrci hry dovoliti, nechápu. Výsledkem je totiž béčková sračka, kdy se z nájemného, nenápadného vraha stane robocop, tohle nemá s Hitmanem vůbec nic společného, ale to není to nejhorší, ani to, že herecké výkony stojí za hovno a dialogy psal idiot. Nejhorší jsou akční scény, těch je relativně dost a v traileru byly poskládány/sestříhány tak, že to nevypadalo až tak zle, ale v reálu si to vůbec neužijete. Proč? Kreténský střih, každá rána, každý chvat, všechno je s prostřihem, čili to vůbec nijak nepůsobí, nevíte, co se děje, animace jsou slabé. Ještě jsem nezažil, abych byl z každé akční scény nasraný. Není tam nic, co by se dalo pochválit. Mám jen jedno přání, nedělejte druhý díl. 0*

V hlavě (2015)

H: Nejlepší animák za poslední roky, tečka. Nakonec toho asi nabídne víc pro dospělé než pro děti. Amy Poehler dabující Joy byl výborný nápad, naprosto to pasuje. Ve výsledku dost smutný pixar, který má téměř geniálně a originálně promyšlený svět. Kapesníčky s sebou, 5*

Hybná síla (2015)

Co že tak nízko? Jako si Zoe Saldana střihla vraždící mašinu v Colombiana, Olga Kurylenko má tohle a dopadlo to mnohem lépe. Hlavně první polovina je akčně dost slušně laděná a ač se střihač hodně činil, koukat se na to dá. Hlavní padouch je sice ukecaný až běda, ale tak nějak to k němu sedí a rozhodně je jedním z těch lepších. Záporné body pak jdou hlavně na vrub celkovému béčkovému vyznění, celkem neschopným protivníkům a pomalejší druhé půlce. Freemanovi role záporáků moc neslušejí a odkdy broboha tak přibral? Výsledek? Slušná podívaná, 3*.

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Po 2. sérii: Kancl mě vůbec nebavil, ale tohle... tohle je úplná lahůdka. Neskutečně příjemná komedie, kde jsou všechny postavy sympaťáci (ač jsou potrhlé, divné nebo jinak jebnuté), vtipy jsou obvykle více než slušné a celé to vyznívá pozitivně. Veškeré díly si drží stejnou kvalitativní laťku, což je fakt dost ojedinělé. Navíc je to krátké a ideální na dobrou noc. No prostě se těším na další nálož. 5* // Po závěrečné 7. sérii: nejlépe napsaný komediální seriál, tečka. Postavy jsou naprosto suprové a navíc ve finále jsou jejich příběhy výborně zakončené. Není co vytknout, jediný kousek, o kterém přemýšlím, že ho sjedu znovu, protože to prostě hladí po duši. 5*

Nebezpečné pokušení (2015)

Hm, to bylo... zajímavé. Za horor bych to nepovažoval, spíš takový pěkný psycho, které má celkem neokoukanou kostru a slušivé hlavní ženské duo :). Největší slabinou tady pro mě byl paradoxně Keanu, kdy jsem mu hlavně v první polovině moc nevěřil jeho herectví, to samé se dá říct o jeho manželce. Příběhově tomu fakt nemám co vytknout, mělo to nápad, bylo to ujeté a potěšil i dobře provedený konec, 4*.