• Krátkometrážní

Stážista (2015)

Hodně pohodový, odpočinkový film, kterému by slušelo o půl hodiny zkrátit. Duo Hathaway a De Niro je fajn. Slušné 3* Bára: Dala bych 5*, tak průměruju na 5*.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Takový potenciál a ona je to taková nuda bez pořádné atmosféry (kromě asi 2-3 akčních scén, které jsou podpořeny kvalitním soundtrackem). Scéna v tunelu? Tma, tma a nic. Pak se jako stalo co? O ničem. Nejlepší scéna? Paradoxně ta úplně na konci a má fakt něco do sebe. Herecky tomu není co vytknout, taky se tam sešla pěkná špička, ale občas fakt nechápu chování postav. A proč se tam stále objevuje ten černoch, když ho do akce nepřibrali? Na druhou stranu je fajn, že divák tápe stejně jako samotná Emily. Od režiséra napínavého Prisoners jsem čekal větší zručnost. 3*

Špatný krok (2015)

Not bad. Šíleně ukecané, což jde místy fakt na mozek, jinak je to herecky fajn a místy padne i nějaká ta hláška. Příběh není úplně tuctový a finálové rozuzlení je typu super nebo hovadina, nic mezi. Celkově lepší 3*

Spící agent (2015)

Taková hovadinka, která místy dost nudila (většinou, když došlo na dialogy) a plus měla slabší herecké výkony ve vedlejších rolích. To naopak vyvažují celkem slušné akční scény a originální a kulervoucí závěrečné titulky (zatím letošní best of). Příběh je kopírka na motivy spících agentů aj., ale zde to ničemu nevadilo, 3*

Chloe and Theo (2015)

Malý ale neskutečně příjemný film s neotřelým příběhem a skvělými postavami, který však zabíjí přehnaný konec. 4*

Ant-Man (2015)

Vy výsledku příjemné pokoukáníčko. Trochu pomalejší a slabší úvod, ale pak se to nese v duchu ostatních marvelovek, takže vizuálně vypiplané, svižné tempo, navíc je tu originální hrdina a moc dobré využití mravenčí malosti/velikosti. Hereckou sestavu snad ani nemá cenu vyzdvihovat, to je prostě top (Michael Peňa tu má parádní roli). A ještě jedno plus, nebere se to vážně a různé hlášky a vtípky jsou tu v pěkně vysoké konzistenci. Pokud by došlo na pokračování, u mravenčího muže se zlobit určitě nebudu. Slušné 4*

Hráč (2015) (seriál)

Letošní seriálové překvapení. Béčkový námět, velice slušná akce dávkovaná ve velkém množství a občas zazní parádní britská angličtina. Oddechový akční seriál, který vás bude prostě bavit. 4*

Banshee (2013) (seriál)

No krucinál, sjeta celá 3. série a nemůžu se dočkat finále v roce 2016. Příběh se nakonec dost rozšířil, i když ho tvůrci upravují a ohýbají za pochodu, jak se jim to hodí, ale díky tomu to má fakt grády, dost nadupanou neotřelou Rkovou akci a každým dílem je to snad lepší a lepší, navíc se v každé série pěkně stupňuje napětí. 5* // Co na to říct, je to pěkně hovadský, téměř nic není tabu, takže v tomto ohledu spokojenost. 2. a 3. série je tak rozhodně v plánu. Jen musíte pominout, že je to místy celkem dost absurdní/mimo, ale to není problém :). Nejvíc role? Hoon Lee. Pokud hledáte něco, kde se píchá, střílí, píchá, lámou kosti, píchá, melou lidi do salámu, píchá a kde je všechen děj tvořen tak, aby bylo výše napsané v co největší konzistenci, právě jste to našli 4*

Spectre (2015)

Bond se sice elegantně loučí, ale výsledek není moc přesvědčivý. Sice je všude vidět zručnost tvůrců (skvělá, napínavá, barevná úvodní scéna v Novém Mexiku je asi nej; často roztřesená kamera, ale stále je to přehledné a máte přehled, hutná hudba), ale poslední Bond se už dostává někam jinam mimo své mantinely a jistým způsobem se nám poameričťuje (časté vtípky, bitka s Bautistou ve vlaku a jeho poslední "fuck" - wtf? To v týhle míře prostě do bondovek nepatří) a čím dál více se také tlachá, filozofuje, což je bohužel někdy až příliš únavné. Ale zase třeba Christoph Waltz si tu roli záporáka vyloženě užívá. 3,5*

Převrat (2015)

Tohle dostat do rukou zručnější režisér, musí to být pecka. Takhle to občas ztrácí na potenciálu, ale třeba scéna v hotelu a průjezd davem jsou slušně udělaný a napínavý. Taky potěší opět solidní role pro Brosnana. Oproti tomu mi tam trochu nesedí Wilson (vidím ho pořád spíš jako komika), ač jsem si pak zvykl. Je pravda, že děcka jsou otravný až běda. Poslední výtka pak směřuje k finále, které bylo zakončeno až příliš po americku, ale co může člověka čekat... Výsledkem je ale povedený a až na pár kiksů věrohodný thriller, 4*.