• Krátkometrážní

Grimsby (2016)

Tohle šlo vážně do kin? Hodně ujetá záležitost, kde je spousta scén opravdu ehm... ale jinak je tam tuna vtipu (někdy hodně stupidního), hlášek a narážek. Je-li vám fekální humor po chuti, nudit se nebudete, 3* Bára: Tohle je fakt shit. 1*

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Bay vyměnil roboty za amíky a hned mu to všichni žerou, přitom je to vystavěné úplně stejně, sranda. Na mě příliš dlouhá stopáž a tak nějak mě to úplně nepohltilo, ale snaha tam rozhodně byla, 3,5*

Pád Londýna (2016)

Pokračování, které se nese ve stejném duchu jako první díl. Občas příšerné CGI, teroristou je půlka Londýna a patriotismem to úplně přetéká. Butler hraje obstojně, akce je taky není k zahození, ale jinak čistý průměr. 3*

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Příšerná ptákovina, která nemá hlavu ani patu a její tvůrci jenom házejí jeden pokus o vtip za druhým, takže ano, celkem se zasmějete (hlavně na účet stupidity filmu), ale jinak tam není zhola nic a s původním dílem to nemá vůbec nic společného. 1,5*

X-Men: Apokalypsa (2016)

Krok zpátky. Místy (finále) se to dotahuje na Future Past, ale jinak to silně zaostává ať už v ději, který je ač na celkem svižné tempo zoufale zdlouhavý nebo třeba na samotných mutantech, kteří nejsou, co bývali. Ubylo i hodně vtipu, Wolverine tam citelně chybí. Co si naopak zaslouží vyzdvihnout, jsou digitální efekty, ty opravdu nemají chybu a když si porovnáte vyobrazení Egypta zde a třeba v Gods of Egypt... některé scény musely dát opravdu neskutečné množství práce. Druhým kladem je hudba, krásně padnoucí, úderná a dodává tomu všemu šťávu, 3*,5.

Bohové Egypta (2016)

Dobrá ptákovina. Pro puberťáky dobrý. Barvičky a (místy dost laciné) digitální efekty, kam se podíváš, až to občas chvílemi připomínalo počítačovou hru. A dialogy? Takhle si mluvu bohů rozhodně nepředstavuji. Kladné body za obstojnou chemii mezi Horem a Bekem a sem tam fungující rozumná dávka humoru na odlehčení. Celkově ale zklamání, ač už předem očekávané, 2*

Hardcore Henry (2015)

Brutální, tempo na maximum, i přes POV většinou překvapivě přehledné a příběh dostačující pro to, aby na sebe navléknul všechna ta jatka. Hvězdička navíc za odvahu a průkopnické zpracování. Akce je opravdu perfektní, originální, rychle střídající prostory a jako celý film obecně si bere plnými hrstmi z počítačových her. Jediná věc, co snad občas trochu rušila, byly časté střihy při některých naháněcích scénách, kdy pak chyběla plynulost. Jinak ale v pohodě za 5*

Šéfka (2016)

Já vám nevím, poslední dobou se na nás z Hollywoodu řinou samé nedodělané komedie. Opět tu máme takový nedodělek - místy je to celkem povedené a zasmějete se, ale jindy je to naopak přehnané nebo prostě nefungující a kazí to výsledný dojem, což je škoda. Zpracování a herecké výkony jsou bez problémů, takže další průměr, ale už to začíná omrzovat, 3*

Nebezpečný náklad (2016)

Takový jednoduchá akční béčková jednohubka. Bruce už se ani nepokouší hrát, ale zbytek relativně funguje. Pokusy o vtipné momenty občas vyjdou, akce je takový průměr, avšak neurazí. Příběhově se taky nejedná o nic hrozného. Pokud nemáte nic jiného po ruce, proč ne. Slabší 3*

Trabantem do posledního dechu (2016)

Opět pecka, Trabanti nezklamou nikdy. Jen co mi tam dost chybělo, byla mapa, aby si divák uvědomoval, kudy vůbec trasa vedle. Bez mapy prostě pořádný roadmovie není...