Pyšná princezna (1952)

Úžasná pohádka, co dodat. Mistrovské dílo. Pokaždé dojme. Smutné, jak jsou někteří lidé ovlivnění politikou a vnucují pohádce věci, které děti nevidí, ani nechápou. A pohádka je tady přece pro děti. Tak se proberte frustrovaní staříci :) Já jsem viděl vítězství dobra nad zlem, racionálního chování a dobrosrdečnosti nad strašpytelstvím a chamtivostí. A uplně zvlášt a kladně hodnotím poslední dobou poukázání na pracovitost, to dnes ta nejmladší cháska potřebuje jako sůl. Všichni chtějí prachy a nikdo nechce pracovat. Zvláštní uznání pak zaslouží i akční scéna Jízda na kmeni stromu. Má úcta.

Oběť zla (2007)

Únavné, omšelé, hlavní záporáci průměrný strejda - přítel z nedělního kostela, žena sympatická teta z vesnice, synek hnusák s křivou držkou, k tomu parta kamarádů, kteří brázdí lesem a obírají turisty o páďo. Hlavní hrdina sportovec, hrdinka správná hororová blondýnka. No... podívám se na to, když už to v tv jede, ale proč se tyto věci stále točí ? Kde bere režisér nebo autor touhu točit křivou držku, jak bičuje playboje a pak mu do ran nalije lacinou pálenku ? Není na místě prošetřit tyto lidi, jestli jsou v pořádku a nejsou hrozbou pro reálnou společnost ? Nepřijde mi to úplně OK ! Tři hvězdy za bloncku, skvělou zbraň s hřebíky a důsledné dodržování nebrání slova božího nadarmo v domě.

Místní název (2005) (seriál)

Místní název - co to je, není to nějaká chyba ?

Divošky (2013) (pořad)

Heh, no nic moc pořad, většinou videa s nepochopitelnou pointou a nejčastějším tématem je asi lampa, zídka, sloupek nebo cokoliv jiného umístěného v chodníku. Doporučil bych 100m procházku např. ulicemi Rethymna, Chanie a hned by je přestalo se nad tím divit. Někdy se objeví něco zábavného, ale nejvíc bodů si ode mě vysloužil pořad za zdejší komentáře, protože ty mě fakt pobavily a to jenom díky tomuto pořadu !! Díky

Korálový trojúhelník: Zázrak přírody (2014) (seriál)

Úžasná příroda, velice citlivě natočený dokument. Národy splývající s přírodou i ty, které už nakazila "vyspělá civilizace". Většina lidí se na taková místa už nikdy nepodívá. Dokud existují, tak aspoň v TV. Smutné je, že kdejakou letošní USA ptákovinu tady hodnotí přes 1000 lidí a u filmu bytostně důležitějšího ražení je 5 hodnocení. Co to vypovídá nejen o zdejší morálce ?

Pátek třináctého (2009)

Taková páteční pohodička. Ve scénce s lukem je chyba. Trefí borca ze zadu do hlavy, ten jede v člunu dál, přejede kámošku ve vodě. Ta se kolem sebe rozhlédne a Jason jako by stál z uplně jiné strany, protože je jen pár metrů od děvuchy, přitom dle předchozího záběru musel střílet z daleka. Dal bych hvězd víc, dobrý relax, ale film podněcující násilí - ikdyž v pohodě, musí dostat méně. Co se mi líbilo, tak mrštný černoušek, který skončil se sekyrou v zádech - přál jsem mu víc sportovních chvilek.

Habermannův mlýn (2003) (TV film)

Jako každý dokumentární film, i zde panuje nešvar Vševědů, kteří "vědí", jak to bylo. A shazují film pro pokřivení faktů. Pro bůh lidi, je to film, ten musí především býti filmem ! Proto to prostě nikdy nebude přesně tak, jak se to stalo (i kdyby tvůrci znali pravdu ze všech stran). Zkrátka musí to zaujmout buď to hned na plátně, nebo v tv. A pravda bývá často nudnější. Nedal jsem pět hvězd jen proto, že je to na mě už moc smutné, drsné atd. Jinak famózní snímek. Chudera manželka Habermanna, ta to zchytala jak od němců, tak od čechů.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Špatný, špatný, špatný. Zvážil jsem jen, jestli dát 2* za dvě barvy ve filmu, ale ani tak nelze :( K bídnému ději je tady napsáno dost. Rád bych dodal, že jediné, co jsem zaregistroval já, je od začátku "přestylizované" násilí. Filmy tohoto typu (snažící se získat si diváka JEN propracovanými detaily z bojových zcén) pouze podněcují lidi k násilí. O ničem jiném nemůže být řeč. Úpade. A jestli je toto naše lidorodí ochotno akceptovat, je už velice pozdě :(