Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Docela překvapení. Celkem poutavé. Čekala jsem to daleko horší, i když podobnost s kriminálkama Las Vegas atd. trochu do očí bijící

Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (2004) (TV film)

Jak jsem již psala, byla jsem velmi skeptická k Atlantis. Ale hned na úvod mě zaujala moderní brána, krásné město i hrůza nahánějící wraithti. Prostě hustý :-)

Hvězdná brána (1997) (seriál)

HB je fenomén, který mě bral už od začátku. Je.to sice propagace USA (mnohdy o sobě nepokrytě mluví jako o těch nejlepších na planetě), když to ale vezmu kolem a kolem, asi bych jim tu Bránu nechala. Hlavní postavy překypují charismatem (Jack), roztomilostí (Daniel), naivitou a arogancí (Samantha), duševní i fyzickou silou (Teal´c) a moudrostí a rozvahou (gen. Hammond). Škála mimozemšťanů je také nepřeberná. Nejvíce jsem si oblíbila goaulda Baala. Nemůžu si pomoct, ale je to prostě super chlápek hláškující:(cca) "240 programů a na žádný se nedá dívat" a přitom kouká na digitální hodinky, "Abych použil lidský eufemismus proč schovávat jehlu v kupce sena když máte k dispozici stoh", nebo vytáhne mobil a zavolá prezidentovi: "Pane prezidente, hovořím s vámi z mé flotily na orbitě vaší planety"...Ještě bych dodala, že je dobře, že se odprostili od těch omrzlin při průchodu bránou. Je docela zajímavé porovnat první díl, kdy týmy prošly skrz a ven doslova vypadly, zvracely, motaly se a měly všude sníh a v dalších si ležérně procházejí sem a tam bez sebemenších potíží. Asi to bylo tím, že jejich brána byla tak dlouho u ledu...na 4dobré díly připadá asi 1nudnější a 1 vyloženě blbý. To je docela dobré skore. A nakonec musím pochválit i díly s Ori. Můj prvotní znázor se nepotvrdil. 10 posledních dílů jsem shlédla během dvou večerů (nocí). HB zkrátka bude navždy mým idolem.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

V zoufalých manželkách platí, žeco jiný účes a barva vlasů, to povaha a problémy. Možná proto je tento seriál lidem tak blízký, snad každý se shlédne v jedné z 5 manželek. Škoda jen že jsem ztratila přehled v ději. První řady byly opravdu povedené, pak už se příběh trošku překombinoval. Původní hodnocení bylo 5*, kvůli zbytečnému natahování nakonec 4

Comeback (2008) (seriál) odpad!

Na tomhle seriálu není vůbec,ale vůbec nic vtipného. Dejdar je ohavnej, všichni ostatní trapní. To se zase Nově podařilo něco vyplodit...!

To (1990) (TV film)

Horor, který jsem svého času uměla nazpamět. Předlohu jsem četla, takže vím, jak moc těžké je převést ji na filmové plátno. Mě se tenhle film líbil...i když chápu, že není pro každého

Noir (2001) (seriál)

Co na tom, že jsou některé přestřelky přehnané? Japonci (opět) dokazují, že jsou mistři animovaného umění. Originální příběh, strhující hudba i závěrečné díly. Nejvíc oceňuji do hloubky propracované postavy. O Noiru nikdo nemůže říct, že by byl povrchní. A ještě jeden bonus: Nikde prakticky žádná krev. Smrti jsou originální a některé dost drsné, přesto se nedá říct, že by byl film brutální. A úchvatná je i tajemná a nebezpečná Chloe.

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

TOHLE NENÍ POHÁDKA. Je to něco tak neuvěřitelně hlubokého, že se to ani nedá slovy popsat. Po prvním shlédnutí jsem byla skoro tři dny jako v transu a máma mi zakázala dívat se na to znova. Na konci se totiž nikdy neubráním slzám a to ani nevím proč. Můžete se na to dívat znova a znova, a stejně nebudete vědět, jak to vlastně dopadlo. Oni ani Japonci to pořádně neví. Dokonce vycházely brožury, které měly příběh vysvětlit. Nevím co bych měla chválit jako první. Psychologie postav je dokonalá (Nejoblíbenější postavy: profesor Kōzō Fuyutsukim, Kaworu Nagisa, Misato Katsuragi) . Příběh naprosto originální. Hudba úžasná. A jak jsem na začátku řekla, tohle není pohádka. Předsudek některých (hloupých) lidí, že kreslená věc je pohádka, přetrvává dodnes a vyvrátím ho jediným slovem. Je Hentai pohádka? Zasvěcení ví, že určitě ne. Jen ho pusťe svým dětem. Ale zpět k NGE. Určitě pomůžou vědomosti o křesťanství. Poradím, že Rei na konci představuje Lilith. Zvláště scéna, kde nahý Shinji a Rei probírají filozofcké otázky přímoje bije do očí, že nám scénáristé naservírovali podání Lilith a Adama. Na závěr dodám jen: NGE není nic pro slabé povahy. A pokud se prokoušete prvními čtyřmi nudnými (nicméně důležitými díly), bude vám odměnou strhující akční dílo, o které se bojím, že se ho chytnou Američané a budou ho chtít natočit. Po 6 letech vidím svůj komentář trošku s úsměvem. NGE bylo moje druhé anime po Noir. Od té doby jsem viděla desítky a desítky anime, začala se učit japonsky, absolvovala pár animefestivalů a zjistila, že češi už nejsou tak zabednění vůči japonské kresbě.

Cindy (1984)

Pěkná, sladká italská romantika.

Rudá Sonja (1985)

Nemůžu si pomoct, ale mě se to docela líbilo. Sonja je sice občas trapná, ale pokaždé když vidím scénu, jak se s Arnoldem řežou mečem a ani jeden nechce přestat první, musím se usmát. Záporačka taky nic moc, ale zas to vynahrazují některé celkem napínavé scény. Průměr