Hush (2016)

Tři hvězdičky za zajímavý námět a mrazivý začátek filmu, kdy hned za zády hrdinky umírá její kamarádka. Pak už je to bohužel jen opět typická směska pokusů a omylů (na obou stranách) - za pár let si na tento film nikdo nevzpomene. Ale na deštivý zářijový večer je to OK :)

Zloději paměti (2004)

Jako epizoda ze seriálů Akta X nebo Krajní meze by to bylo OK, ale na celovečerní film je to prostě příliš plytký materiál... Dvě hvězdy dávám za první půlhodinku, kde nevíme, na čem jsme.

Po strništi bos (2017)

Tak nevím. Na další Svěrákův film jsem se jako na prequel Obecné školy asi těšil až příliš. Jenže přece jen už od originálu uteklo hoodně vody a navíc Jan Svěrák jako scénárista se má ještě od táty co učit. Film mi připadal pouze jako sled epizod ze života pražského kluka na venkově (přičemž např. už jen přijetí malého Edy mezi místní kluky se mi zdálo hrozně strojené, stejně jako snad polovina jejich dialogů) a kromě druhé světové ho nespojuje prakticky žádná silná dějová linka. Výsledkem bylo, že po půlce filmu už tyto epizodky byly bohužel přímo nudné a nepomohla tomu ani záhadná postava Vlka, ani Vetchý a Voříšková v hlavních rolích... Tento film bohužel kultem nebude.

V roce Opice (2016)

Asi jsem od filmu čekal moc, ale dostal jsem jen málo. K čemu byly ty peníze? Proč si musí kupovat návštěvu vlastního dítěte? Prostě pointu jsem nepobral noooo

Na červenou (2016)

Celkem podařená situační komedie z Bulharska - tipoval jsem ale, že nakonec ten semafor něčím rozbije :-) Rozhodně nejlepší ze série krátkých filmů na 52. MFFKV.

Kdo je kdo v mykologii (2016) (studentský film)

To je sice hezké, že plíseň pěstovali a natáčeli celý rok, ale co z toho, když výsledný film nemá ani hlavu ani patu?

Dadyaa (2016)

Docela nuda, dva starší obyvatelé vesnice si oživují bývalé sousedy pomocí vydlabaných loutek. No a co?

Chasse Royale (2016)

Tu roli dostat mohla, aspoň by tento film měl hezký dramatický oblouk - ale takhle to u mě vyšumělo do prázdna.

Cesta do Ralangu (2017)

Jednu hvězdičku dávám alespoň na prostředí... ale jinak absolutní nuda! Tak nějak jsem ani nepochopil, o co které postavě jde, jak se jmenují a tak. Viděno v Kině Drahomíra, tak aspoň ta plzínka k tomu byla něco pozitivního. Ale jinak jsme odešli dřív, to se fakt nedalo.

Odnikud (2017)

Teroristické útoky pojaté "z druhé strany". První polovina filmu svižně utíká, ale jakmile dojde na soudní proces, tak už jsem začal pochybovat... copak se dá věřit pobytu v hotelu pouze podle knihy ubytovaných, ještě k tomu viditelně doplněné mezi řádky? To nikdo nechtěl vidět fotky z dovolené, účtenky za benzín atd? No nic, jakmile Katja vezme spravedlnost do vlastních rukou, tak už jsem si povzdechl... ještě jsem tedy čekal, že jí bomba nevybuchne.