Amityville: Probuzení (2017)

Sérii Amityville jsem dlouho neviděl, tak jsem si řekl, že to zkusím s nejnovějším dílem. Ale byla to chyba! I přes jiné přednosti Belly Thorne jsem jí její gótické dvojče Jamese v kómatu nevěřil, navíc lekat se tam nebylo čeho - Jamese s vykulenýma očima v plastově vypadajícím líčení? Navíc kamera a zvuk/hudba mi připomínaly spíš Krajní meze.. Před týdnem jsem znovu viděl The Conjuring + Annabelle a těmto filmům se prostě Amityville nemůže rovnat. Jediné plus tohoto filmu je jeho krátká stopáž.

Wind River (2017)

Na chladný Nový rok jsme místo pohádek v TV chtěli dohnat rest z MFFKV a konečně se podívat na Wind River. Nemohli jsme udělat lépe. Brilatně natočený detektivní thriller z mrazivého indiánského Wyomingu, kde se snoubí krásy neposkvrněné zasněžené krajiny se špinavým lidským a naturalisticky znázorněným zlem. Jeremy Renner je konečně civilnější než v předešlých filmech a role lovce mu sedí jak pozadí na hrnec. Za mě jasných pět!

To (2017)

Původní "To" jsem viděl už strašně dávno, ale přesto z něho až doteď zůstal příjemně mrazivý pocit. Takže remake měl u mě dveře otevřené, a kdy jindy si ho pustit, než o pohádkově přeslazených Vánocích :-) A musím říct, že mě příjemně překvapil, a to i přes předvídatelné lekačky a pár nelogičností. Chci vyzdvihnout především výkony dětských herců, od známého Finna Wolfharda až po dospěláckou Sophii Lillis, ale taky Billa Skarsgårda a jeho pojetí Pennywise. Z filmu ve mně opět zůstal nepříjemný pocit z klaunů :-) a těším se na druhý díl.

Hora mezi námi (2017)

Až na ten přeslazený konec se mi "Hora mezi námi" celkem líbila, když tedy pomineme nelogičnosti principu přežití ve velehorách (co sakra celou dobu jedl ten pes, proč pilot nehlásil letový plán (zvlášť když se blížila bouře), jaktože měli po pádu letadla pořád tak azuro? atd.). Nejvíc jsem si užil práci kameramana před pádem letadla, kdy se ve stísněném prostoru uvnitř letounu díváme střídavě do tváře Alex, Bena a pilota a v tomto stylu zažijeme i samotný pád. Pokud by celý film byl jen o přežití a platonickém zakoukání, dostal by ode mě o hvězdičku víc.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Rogue One jsem zkouknul až teď, rok po premiéře a 2 týdny po výletu do kina na osmičku, a musím přiznat, že lituju, že jsem na to taky nešel do kina. Příběh je sice jasný, ale to provedení! Dvě hodinky utekly tak rychle, že si to brzo musím zase dát znovu. Nádherné vesmírné i pozemní bitvy, uvěřitelní hrdinové - a hlavně když člověk vidí, co všechno se muselo stát a kdo všechno musel zemřít, aby se plány Hvězdy smrti dostali do správných rukou, tak to už zároveň i konečně chápu osmičku a vyhoření Lukea... On dobře ví, jak vysoké byly oběti, aby Impérium padlo.. a přesto to vše začíná znova. Takže ve zkratce: Rogue One je pro mě nejlepší film po původní trilogii.

Zákon ledové země (2017)

Připojuji se k přirovnáním níže, jde o novodobý western na severu, tedy "nordstern" :-) Bohužel ale postavy splývají, nevíme, co se s nimi dělo v minulosti a jaké jsou tedy jejich motivy nyní... Například proč Jaakko a jeho parta už od začátku způsobují problémy? Kdo jsou ti žoldáci ze Švédska a odkud znají Lasseho? Nejhezčí jsou prostě na filmu širokoúhlé záběry severské krajiny, zbytek dost pokulhává.

Naprostí cizinci (2016)

Než se vynesou karty, resp. mobily, na stůl, tak jsem trochu ztrácel pozornost a s tím i nit.. Ale potom to začne! Komorní konverzačka u jídelního stolu, které se ale žádný Hřebejk nevyrovná. Napětí stagnuje s každým novým pípnutím SMS nebo příchozím hovorem a divák rád na tuhle hru přistoupí. Závěr se tomu trochu vymyká, ale asi si ho prostě každý musí v hlavě srovnat sám.

Proč právě on? (2016)

Námětem to sice není světoborného, ale chemie mezi Jamesem Francem a Bryanem Cranstonem funguje na jedničku. Oceňuji camea známých postav i narážky na současnou popkulturu, ale především mě dostala první polovina filmu, kdy rodiče poznávají Lairdův trhlý svět - takhle jsem se už dlouho u americké komedie nenasmál!

Kong: Ostrov lebek (2017)

Vizuálně se mi Kong líbil o dost víc než Godzilla, ale příběh nicotný, postavy nevýrazné a navíc už je to poněkolikáté to samé - a neoriginální film u mě nemůže dostat pět hvězd. Na páteční večer a jedno zkouknutí ale OK.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Jednička to sice není, ale jinak jsem se u dvojky náramně bavil - což se třeba o Avengers 2 říct nedalo. Mááálinko mi tam vadil Baby Groot (nepříjemně připomínal Jar Jar Binkse), ale to jsem dokázal překousnout a přes dvě hodiny se opravdu BAVIT!