U moře (2015)

Jedna hvězdička za záběry z Malty, kde jsme teď byli na dovolené. Jinak doufám, že Angelina si to scénaření a režírování zkusila jednou a že jí to stačilo. Film jsem viděl nadvakrát, a stejně mi není jasné, co se tam za ty dvě hodiny vyřešilo. Asi jen definitivní rozchod Brangeliny.

Strach.com (2002)

Film jsem musel dokoukat nadvakrát, protože jsem u něj skoro pokaždé usínal. Tak asi tak :-)

The Cloverfield Paradox (2018)

Už samotné rozhodnutí Paramountu přemístit tento film z kin na Netflix ve mně vyvolalo pochyby. A bohužel oprávněně. "The Cloverfield Paradox" se až nuceně snaží navázat na letitou franšízu (líp by určitě fungoval jako původně zamýšlený samostatný film), takže už po pár minutách jsme varováni, že zážehy Shepharda můžou způsobit změny v realitě v podobě monster z moře (!). Pár chytrých nápadů, jako např. neposlušná oční bulva, je přebito přímo stupidními vsuvkami ve tvaru inteligentní useknuté ruky, ze které si navíc její majitel dělá srandu. Jako by se scénáristé nemohli rozhodnout, jestli to bude sci-fi horor, nebo komedie. Po unikátním prvním Cloverfieldu a přemýšlivém "druhém díle" je pro mě tento třetí doplněk univerza Cloverfield laciným zklamáním.

Dorfmanová (2011)

Pro mě docela překvapení - čekal jsem další tuctovou americkou romkom, ale nakonec se z toho vyklubal docela pěkný film na sobotní večer. Suprová proměna hlavní hrdinky, její prozření a ponaučení z vlastních chyb -> dobrý!

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Stavbou sice typická disneyovka, ale námětem svěží téma, krásné prostředí, překvapivý boss na konec a (díkybohu) žádná vedlejší lovestory! Kdybych to asi viděl v originále a neděsily mě česky přezpívané písničky, tak bych tomu dal snad i čtyři hvězdy.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Oproti názvu uvidíte z globální katastrofy celkem málo, ovšem to vám bude vynahrazeno hereckými katastrofami :-) Gerard Butler už se zaprodal béčkovým filmům, s tím se počítá, ale že se k němu přidá i Ed Harris a Andy Garcia? Škoda.. No ještěže mě ani nenapadlo na to jít do kina :-)

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Původní film si už moc nepamatuju, ale i přes svoji nevoli k panu Skálovi musím uznat, že tentokrát u mě trefil hřebík na hlavičku. Možná to bude i mou duší PC hráče, nebo i tím 87% filmu odhaleným bříškem Karen Gillian, ale u filmu jsem se po celou dobu bavil a to dost dobře! Jednu hvězdičku ale musím ubrat za příliš digitální nosorožce a ostatní "digibordel", bylo to prostě moc okaté. Ale jinak skvělý film!

Sněhulák (2017)

Takže - co s tím? Máme hvězdné herce, bestsellerovou předlohu, chladnou norskou krajinu, zkušeného režiséra, proč by to tedy po smíchání všech těchto ingrediencí neměl být hit? Právě, že se všechno smíchalo, uspěchalo, dotočilo a honem co nejlevněji produkovalo. Už jen ta polovičatost, když se děj filmu odehrává v Norsku, ale mluví se v něm anglicky, takže při jakékoli zmínce jména hlavního hrdiny (Hairy Hole) se všichni anglicky mluvící musí uchechtnout... Dále pak podivné cameo evidentně nemocného Vala Kilmera: skoro v žádném záběru přímo na kameru nemluví, protože ani nemůže - a v těch pár svých větách je předabován.. proč jeho postavu nepřeobsadili? Potom tu jsou nelogičnosti v adaptovaném ději, zbytečné dvojobsazení Chloe Sevigny (co za smysl mělo, že ty ženy byly dvojčata?), a upřímně - ani jsem tomu Fassbenderovi nevěřil, že Harryho hraje s chutí. Velká škoda, že z filmu s takovými esy v rukávu stal kvůli necitelnému přístupu propadák.

Po zániku Země (2013)

Takhle bohužel vypadá nepotizmus v akci. Jaden Smith - PROBOHA, kdo tohodle fracka může nazvat hercem? Jeho výkon je absolutně bez výrazu, bez emocí (ty falešné slzy a zloba ke konci filmu neberu), bez charisma. Celou hodinu a půl jsem si přál, aby tu cestu nezvládl! Když se sejde krajně nesympatický hlavní hrdina s připitomělým scénářem (co to je za trapnou zápletku s Nova Prime, Rangerama, Ursou apod.), tak to nezachrání ani záběry na celkem pěknou digitální krajinu s digitálními opicemi, tygry a orly.