Zhasni a zemřeš (2016)

Příjemně rozporacovaný kraťas do celovečerní metráže. Námět "všichni se bojíme tmy" je tu už od pravěku, ale zde je Diana hezky hrozivá, správně šílená a hezky vyposilovaná (když zvládne všemi házet jako hadrovými panenkami:-). Dobře zahraná je postava Sophie, Maria Bello se vyšinuté matky zhostila uvěřitelně. Jinak ale David Sandberg jako režisér u mě zabodoval, určitě si pusťte jeho další kraťasy na https://www.youtube.com/user/ponysmasher - spolu s manželkou jsou nadšenci do hororových filmů a je radost je vidět tvořit.

Mlčení jehňátek (1991)

Sice jsem už Mlčení párkrát viděl, ale až teď jsem mohl docenit jeho kvality. Úžasný výkon Sira Hopkinse doplňuje Jodie Foster + skvěle adaptovaný scénář + famózní kamera a hudba = jasné Oscary a mých pět hvězdiček!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Na druhý díl posledního dílu jsem se ani netěšil - a udělal jsem dobře. Zdlouhavý "pochod" do Kapitolu, během něhož se opět řeší dilema "Peeta nebo Gale?", hrátky prezidenta Snowa a prezidentky Coinové, trapný happy end na konci - no nevím, prostě od té doby, co se děj přesunul z arény ven, tak mi už tahle série nesedí. Ale neříkám, že nedám ještě šanci knížce!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Jednička a dvojka se mi dost líbily, ale už první díl trojky jsem rozkoukával na několikrát. Děj se posouvá dopředu hrozně pomalu, např. natáčení promo spotů mě vůbec nebavilo - ačkoli uznávám, že v knize to může fungovat. Rozpolcenost Katniss mezi Peetu a Galea (Hurikána... proč překládat jména proboha?) mě jednak taky nebrala, dvojak jsem jí to jaksi nevěřil. Poslední díl zkouknu jen z povinnosti.

3 dny na zabití (2014)

Kosťa si evidentně ještě na stará kolena chtěl zahrát v akčňáku, a tak se hodil Bessonovi do krámu:-) Zápletka s vysloužilým agentem tu už byla tolikrát, stejně jako "daddy issues" s dcerou. Nic nového - nicméně na lehkou komedii na večer to stačí.

Najít štěstí (2009)

Na tenhle film jsme se mrkli vlastně jenom kvůli tomu, že nám připadalo, že hlaví roli ztvárnila Helen Hunt - Leelee Sobieski je jí neskutečně podobná! Jinak ale zápletka filmu je neskutečně stupidní, dalo se to sledovat jen s lahví vína po ruce :-)

Výchozí bod (2014)

Nápadem zajímavý, ale jinak dle mého nijak nevyčnívající film. Škoda, že jsme opět dostali otevřený závěr, protože pak mi připadá, že Mike Cahill pak už nevěděl, jak své dílo rozuzlit. Jinak herci příjemní, kamera taky, ale prostě tomu chybí jiskra.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Je to cca dva měsíce, co jsem tento film viděl - a už si ho skoro nepamatuju. To o něčem vypovídá. Prostě X-Menů už bylo příliš, ideálně by toto univerzum chtělo na pár let dát k ledu... Ale je mi jasný, že to se nestane.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Klobouk dolů, tento film dostal Oscara za scénář naprosto zaslouženě! Kvůli tomu, že jsem před časem viděl Obvyklé podezřelé, tak jsem pořád podezříval postavu Kevina Smithe:-), ale nakonec jsem fandil celému hlavnímu triu. Až na povinný happy end na konci skoro dokonalý film!

Předčítač (2008)

Přiznám se, že ani přes velice pozitivní komentáře se mi tento film pod kůži nedostal. Děj plyne na můj vkus příliš pomalu a především jsem vůbec nepochopil, proč se Hanna kvůli ostatním dozorkyním obětovala. Setkání na konci po mnoha dlouhých letech (a pro mě minutách) už bylo utrpením a bylo mi jasné, že to nemůže skončit dobře. Nicméně gratulace Kate k Oscarovi!