Sebevražedný oddíl (2016)

Stylizovaná nadupaná marketingová kampaň mě docela navnadila a říkal jsem si, že to přece jen u DC Comics ještě zkusím. Už ale u BvsS jsem si během filmu ťukal na čelo, a bohužel u SQ to platilo dvojnásob. Namísto proklamovaného brutálního násilí prokládaného hláškami jsem dostal doslova procházku po městě, kdy skupina hlavních hrdinů nejdříve jde někam bez cíle (anebo jsem teda prvotní plán paní Waller nepobral), pak tedy zabočí do věžáku zachránit ženského Nicka Furyho a nakonec se projde po promenádě až k ohňostroji na konci ulice. Nuda! Kromě Enchantress a Deadshota jsou ostatní postavy naprosto nevyužité. A Letův Joker? Mám z něho bohužel pocit, že ať se snaží, jak se snaží, není to prostě on. Heath tomu prostě nasadil korunu; navíc je Joker pro děj tomto filmu naprosto zbytečný. Stejně jako "velitel" Suicide Squad, Rick Flag - co by zrovna on zmohl proti naštvaným bytostem z jiné dimenze? A to už radši víc nekomentuju způsob, jakým na konci sejmuli Incuba... Bohužel DC si musí přiznat, že jim ujel vlak a že takovéhle uspěchané týmovky nebudou fungovat bez důkladného předchozího představení postav, ideálně v sólovkách. Těch pár minut na začátku filmu věnovaných každé postavě fakt nestačí a spíš z toho má člověk guláš.

Andělský podíl (2012)

Celý film jsem čekal, kde a kdo ještě Robbieho zmlátí, ale nakonec všechno dopadlo hollywoodsky místo britsky. Dle ohlasů tady i na MFFKV jsem asi očekával víc, ale přece jen to nebylo úplně špatné. Nejvíc mi vadila proměna hulváta a rváče Robbieho ve vzorného taťku od rodiny... no dobře, vzorného, ten džob s ultradrahým sudem se nepočítá:-) Pro mě však na filmu nejpozitivnější bylo, že se na něj nešlo dívat a nedat si taky trochu Jacka Danielse!

Tohle je náš svět (2016)

Hodně dobrý film o tom, že v dnešním světě prostě nemůžete žít a vychovávat svoje děti pouze v souladu s přírodou - civilizace vás vždycky dostihne. Nakonec ale, kdo vám dává právo nedávat svým dětem na výběr, že? Za počátečním pozlátkem života a vzdělávání v přírodě se nakonec vynoří hluboká tragédie jednoho manželského páru, který něvěděl (anebo nechtěl) kdy se svým rebelstvím proti civilizace přestat...

Démon (2015)

Zajímavě vypadající začátek následně přechází ve zmatenou pobíhanici po svatebním "veselí" ve stodole, v polorozpadlém domě a u vy/zakopaného hrobu. Na filmu se mi líbila pouze proměna hlavního hrdiny v trosku, dále je fajn i atmosféra, ale například mi u některých scén vadily střihy záběrů. No a nepochopil jsem konec:-) PS: Ještěže kolem sebe nemám žádnou Žanetu:-)

Smrt ve tmě (2016)

Také jsem nejdříve nevěděl, komu fandit, ale když to vezmeme kolem a kolem, tak stařík byl v právu. Asi jsem se po přečtení všmožných recenzí těšil příliš, na nejlepší film roku to u mě není, ale i tak celkem solidní zábava. Ze Stephena Langa šel respekt, skvěle zahraná postava! Nejlepší scéna: sklep ve tmě:-)

Teorie tygra (2016)

Ačkoli současné české filmy moc nemusím, tento byl pro mě celkem ucházející. Jirka Bartoška pořád štramák, u jím předstírané demence jsem si chvíli opravdu nebyl jistý. Jen mě docela zklamala až moc rychlá "proměna" Táni Vilhelmové... to už se nemusela měnit vůbec. Shrnutí třemi slovy: film pro chlapy :-)

Star Trek: Do neznáma (2016)

Tak nevím - většina filmu docela dobře utíká, dívá se na to hezky (hlavně na provrtávání Enterprise!), herci se snaží... ale tohle tady prostě už bylo. Star Trek banda vs. padouch (navíc opět bývalý člověk), co chce zničit Federaci. Něco nového by nebylo?

Fakjů pane učiteli (2013)

Přes všechny nadšené recenze a ohlasy musím bohužel konstatovat, že jsem se u tohoto německého Kameňáku vůbec nebavil. Souhlasím, že nápad postavit teenagerskou komedii na charakteru zlodějíčka a podvodníka je celkem originální, ale zbytek už mi jen připadal jako nucená sprcha očekávaných hlášek, sprostých slov a podivného německého humoru.

Druhá šance (2014)

Brilantně provedená sonda do duší obou stran páru, který postihne krutá pohroma. Celá premisa s únosem dítěte je sice přitažená za uši, ale - nakonec - proč ne, stát by se to mohlo. Nikolaj Coster-Waldau podává standardně skvělý výkon, stejně tak můj oblíbenec další Nikolaj (Lie Kaas), ale já bych chtěl vyzdvihnout i herectví Marie Bonnevie, která skvěle zahrála ženu, jejíž psychický stav se bude už jen zhoršovat - a nic tomu nemůže pomoct. Při každém záběru na ni jsem se bál, co asi provede za minutu. Ale jakmile uvařila tu skvělou večeři s vínkem, všechno už bylo jasné. Atmosféra filmu tak funkčně graduje nejen díky hereckým výkonům, ale i díky ponurému zobrazení dánského města, okolí a lidí v troskách. Co byste od severského filmu také čekali jiného, že?

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Dokud se děj nepřesune ven, tak celkem dobrý "psycho" film. Ale potom? To už je typický, pro mě už dost okoukaný Abrams... Kéž by ten film skončil jen otevřením venkovních dveří.