Co jsem komu udělala? (1984)

Tohle hodnocení je dost těžké. Almodóvarovy filmy jsou rozhodně na úrovni, moc se mi líbí jeho originální smysl pro humor. Mám ale trochu problém s uchopením příběhu, děj se táhne a některé scény mi připadají zbytečné a hloupé. Zkrátka a dobře, kdyby to nebyl Almodóvar, asi je to o hvězdičku míň.

Andělé a démoni (2009)

Film mě ničím neupoutal. V podstatě jde o totéž jako v Šifře, chlápek jako zázrakem přijde na kloub plánu náboženských fanatiků, v poslední vteřině se mu jej podaří zhatit a dobro zvítězí. A to všechno v naprosto nezáživné, ohrané podobě.

Dům u jezera (2006)

Poněkud slabší odvar klišoidního "Láska hory přenáší.".

Ostrov (2005)

Fantasmagoristická akční slátanina, která ovšem po vizuální stránce a spádem děje poměrně snadno upoutá divákovu mysl. Ovšem donebevolající amerikanismy, klišoidní zvraty a konec jako z pohádky vystřižený jsou vskutku úsměvné. Tak například, jako v každé pořádné akční pecce, ústřední dva hrdinové prchající před jistou smrtí během svého úprku nejenže zvládnou setřást celou po zuby ozbrojenou speciální jednotku, a to bez jakékoli podobné zkušenosti, ale také zlikvidovat desítky aut s civilisty, prorazit naskrz mrakodrapem a následně pád ze sedmdesátého patra na obřím hořícím písmenu zakončit v jemně se pohupující síti s několika oděrkami na obličeji a perla nakonec - přelstít bezpečnostní systém nanejvýš tajné společnosti jakoby náhodou... Nemluvě o nespočtu dalších zcela nezúčastněných lidí, které tyhle eskapády taky stály život - kupříkladu na ně spadlo ono písmeno, případně byli ve vlaku, jímž se hrdinům podařilo setřást své pronásledovatele a který se ták efektně roztříštil. A výčet by mohl pokračovat. Nicméně bavila jsem se.

Hořký měsíc (1992)

Takhle filmová klasika mě celkem zklamala. Už jen to, že jsem při ní usnula, o něčem svědčí...

Divoké kočky (2000)

Tuctový americký film. Americký v tom nejnepěknějším slova smyslu. Ne, na tyhle děti štěstěny nevěřím.

Vzpomínka na Titány (2000)

Někdo si možná americká klišé vychutná, já toho ovšem schopna nejsem. Ale fajn, beru, že základní dějová linka - rasově různorodý tým městečka plného netolerantních obyvatel, který jde proti všem a nakonec se mu nejneže podaří zvítězit jak sportovně tak i nad obecnými předsudky, ale zároveň vítězstvím stmelí celé město - smysl má. Takže v tomhle ohledu tu hollywoodařinu ještě strpím. Neuvěřitelně mi ale vadila nanervylezoucí dcerunka trenéra Sheryl a Ryan Gosling snad v každé scéně poskakující jako panenka. Nevidím na tomhle filmu nic moc zvláštního, dobrý příběh, dokonce skutečný, ale bohužel jen další MADE IN THE USA.

Muzika (2007)

Výborný film, skvělí herci, spousta úžasných scén, na druhou stranu ale trochu vykonstruované dialogy.

Střepiny (2002) (pořad)

Zpočátku senzace, teď už to má mnohem blíž k žurnalistickému odpadu.

Ajťáci (2006) (seriál)

Taková blbost, až to má vážné dopady na bránici. Have you tried turning it off and on again? - Po zhruba dvou dílech mi tahle hláška, opravdu ne s podivem, začala otravně poblikávat v mysli zhruba každých pět minut.Tady není co dodat - blbost v tom pravém, dobrém slova smyslu.