Všude dobře, proč být doma (2009)

Nádherná balada o hledání domova. Chvíli hořká, chvíli zase absurdně komická. A nakonec se vše zdá přesně takové, jaké to má být.

2Bobule (2009)

Zlaté a strašně milé.

Queer as Folk (2000) (seriál)

Kontroverzní a revoluční. Mě Queer As Folk zaujal svou absolutní nekonvenčností a zcela novým úhlem pohledu.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

První řada ve mně nejdřív žádné velké nadšení nevyvolala, u druhé už jsem se bavila víc, ale teprve třetí úplně žeru. Sheldonův opilý projev nebo 'Buzinga!' v balónkovém bazénu jsou nezapomenutelné momenty! Právě Jim Parsons a jeho dokonalý Sheldon Cooper mě u seriálu udrželi, za což jsem strašně ráda, protože napodruhé už mi i starší episody připadají perfektní.

Letní bouře (2004)

Nelíbil se mi styl, jakým je to natočené - krkolomné střihy, podivné hlášky, které mají nejspíš sloužit pro osvětu méně chápavých diváků... Ani vývoj postav mi vůbec nepřišel přirozený. Čili z filmu s poměrně dobrým potenciálem se tak pro mě stal slabší průměr.

Chceš mě, chci tě (2009)

Nečekala jsem od toho nic než průměrně ohranou romantičnou komedii, ale nakonec jsem si nemohla pomoct a bavila se od začátku do konce. Ono někdy takové nenáročné odlehčení přijde prostě vhod.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

V kontextu celé série je Yatesovo pojetí po prvních dvou pohádkových dílech jednoznačně nejlepší, ale jakožto býválá velká nadšenkyně a fanynka knižního Harryho Pottera pro mě není jednoduché hodnotit filmy, mám totiž pocit, že příběh neskutečně przní. Nikdy se asi nesmířím s tím, že z potencionálně silného dramatu reřiséři tvoří teenagerské komedie. V případě Prince dvojí krve jsem ale byla s první polovinou nad očekávání spokojená, samozřejmě - není to Harry, jak ho známe z knih, ale mělo to vtip, v rámci možností i docela spád. Obzvlášť se mi líbila dějová linka s Malfoyem, kde Tom Felton konečně dostal trochu víc prostoru než jednu křečovitou grimasu na půl hodiny filmu. Nakonec ale musím suše konstatovat, že finále se zas a znovu stalo naprostým filmovým debaklem aspirujícím o místo v odpadové škarpě. Místo apokalyptického závěru, který slibovala kniha se režisérovi kupodivu podařilo vytvořit závěr plytký, nic nesdělující a NEPŘEKONATELNĚ sentimentální, završený Harryho památnou větou "Nikdy jsem si neuvědomil, že je tu tak krásně." Větší klišé jsme si vskutku nemohli přát!

Tanečník seshora (2002)

Milostné drama? Tak to zdaleka ne. Co se milostné zápletky týče, ta byla dočista neprocítěná a divák musí dávat sakra pozor, aby si jí vůbec všiml. Celkově film nebudí moc dobrý dojem, je hrozně rozervaný a nemá skoro žádnou atmosféru. Docela zajímavé téma zpracováno takhle mizerně - to jsem od pana Malkoviche nečekala. Ani jsem nepochopila, proč mezi sebou očividně latinskoameričtí domorodci mluví v angličtině, která slyšitelně není jejich rodným jazykem.