Poslední týden (2008)

Je zvláštní jak prázdný film je možné vytvořit z tak silného námětu jako uvědomění si hodnoty vlastního života. Možná mi ale prázdný připadal hlavně proto, že se s Benovým charakterem v nejmenším nestotožňuji a velmi brzy jsem k němu a jeho hloupým rozhodnutím získala odpor. Holý nesmysl byl, jak jej úplní cizinci, které právě potká, ještě týž den pozvou do svého soukromí, jako by ho znali léta. Kdyby byl alespoň typicky přátelský sympaťák, dalo by se to pochopit, ale ve mně tedy budil dojem spíše zachmuřeného samotáře, takže všechno, co dělal, si v podstatě protiřečilo. Co se mi ale líbilo, byly záběry s cest, protože ty americké dálnice uprostřed ničeho prostě miluju.

Nejistota (2009)

Krása. Dva rozdílné přípěhy mladého páru odvíjející se paralelně jednoho dne v New Yorku: jeden napínavá přetahovaná o nalezený telefon, který se ukáže být původnímu majiteli mnohem cennější než si ústřední dvojice původně myslela, druhý příjemné partnerské drama řešící dilema neplánovaného těhotenství. Připomínka toho, že život je dílem náhody a náhlých rozhodnutí a nic neproběhne přesně tak, jak jsme si předem naplánovali. Joseph a Lynn v hlavních rolích tohle dílo bezesporu velice pozvnesli, perfektně se k sobě hodili.

Samec (2009)

Zpropadený Ashton Kutcher, prznitel veškerých filmů! Ne že by teda zrovna na tomhle bylo co prznit, sám o sobě byl totiž příšerně plytký a i kdyby hlavní roli dostal někdo méně nesnesitelný, tenhle propadák by to nezachránilo. Hlavní hrdina coby spratek s image vystajlovaného skautíka láme jednu bohatou ženskou za druhou, pak přijde slečna nedobytná, která na něj vybalí jeho vlastní triky, pan dokonalý začne dumat a ups, co se nestane, je z toho láska jako trám a k tomu polepšení chronického flákače. Naštěstí - NAŠTĚSTÍ - se aspoň happyend nakonec nekonal, ale efekt by pravděpodobně stejný i kdyby se konal, protože místo něj tam nasadili rádoby hořké moudré ponaučení. Hrůza! Co se stalo s Davidem Mackenziem?

Paříži, miluji Tě (2006)

Na takovýchto skládankových filmech se mi nikdy nelíbila nesourodost jednotilivých povídek a mnohem víc bych ocenila rozvinutí některých z nich na úkor těch, které až tak zajímavé nebyly. Těch horších bylo bohužel více, ale přesto film zachránilo několik úžasných - jako třeba kapitoly s Natalií Portman, Maggie Gyllenhaal nebo třeba Gaspardem Ullielem. Taky se mi moc líbila ta s muslimskou slečnou. Ale nejvíc se mi zamlouvá myšlenka celého díla - představit život jednoho města po všech možných stránkách.

Bratři (2009)

Pro mě obrovské zklamání. Celkově hrozné dialogy, závěrečné opakování kýčovitého "Jsi můj bratr!" bylo takovou symbolickou tečkou za tímhle ne moc vydařeným počinem, ve kterém není žádná dějová linie dotažená do konce. Pořád jsem čekala nějakou gradaci, ale místo toho film prostě vyšuměl do ztracena.

Igby (2002)

Film skončil a já se ptám: Kdo je vůbec Igby? Nepochopila jsem, co je na něm tak zajímavého, že se právě o něm udělal film. Tak nějak mi připadalo, že tomu příběhu někdo usekl začátek a začal se vyprávět někde od půlky, a tak šel trochu mimo mě.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Záběry krásné, ale monotónní průvodní hlas nebyl zrovna záživný. Mimoto dokument nepřinesl žádná nová fakta, pouze konstatuje to, co se posledních pár let omílá stále dokola.

Absolvent (1967)

Klasická romantika. Ben je takový ten správný synáček zazobaných snobů a budoucnoust, kterou mu jeho rodiče vybrali, se mu moc nezamlouvá a tak trošku revoltuje. Nejkrásnější byl závěrečný útěk. A do toho nádherná hudba Simona a Garfunkela, bez které by Absolvent nebyl tím, čím je.

Particles of Truth (2003)

Napsat a zrežírovat film a zároveň v něm hrát hlavní roli, to svědčí buď o velké osobní angažovanosti nebo přerostlém egu. Já doufám že jde o to první, tedy že se režisérka prostřednictvím filmu snažila vypořádat s vlastní minulostí. Řekla bych, že divákům může tenhle snímek přijít dost nesrozumitelný, pokud nemají podobnou zkušenost jako hlavní hrdinka. Každopádně ani to, že film pochopíte, nestačí k tomu, aby vás jakkoli osovil - je příliš amatérský, poskládaný z monha malých klišé, ze kterých se snaží režisérka udělat přelomová moudra. A to jednoduše nefunguje. Já jsem tenhle film vyhledala kvůli Galeovi Haroldovi, ale ani ten nebyl ve své roli úplně přesvědčivý. To však připisuji špatnému scénaři.

Hallam Foe (2007)

Už jen trailer slibuje výjimečnou podívanou. A opravdu, tohle je jeden z vůbec nejoriginálnějších snímků, jaké jsem kdy viděla. Nenásilný, plynulý, místy šokující, místy vtipný, nic nepřehání - prostě skvělý, skvělý, SKVĚLÝ! Navíc Jamie Bell je jednoznačně tak unikátní a charizmatický herec, že se na ztvárnění takovýchto kontroverzních postav vyloženě hodí. No a i když bývá dobrý soundtrack u nezávislých filmů zvykem, tady povýšil přímo na božský!