Nebezpečná známost (2005)

Úžasný, temnou atmosférou obalený, severský film, kterému chybělo k dokonalosti jen málo. Minimálně za první půlhodinu musím hodnotit plným počtem hvězdiček. Prozrazovat cokoliv z děje by bylo určitě na škodu, radím vám, prostě si film pusťte.

Go (1999)

Tak trochu neobvyklý teenage film. Chvílemi celkem sranda, chvílemi ale bohužel docela nuda. Ale pro televizní relax film jak dělaný. Jen tak trochu nechápu srovnávání toho s Quentinem a s PF. :)) 3* - 65%

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998) odpad!

Co sem komu jenom udělal? Když už to vypadalo, že je konečně konec filmu a já můžu v klidu přepnout kanál, tvůrci vytáhli ještě "trumf" z rukávu. Aaaaaaaa!!! Pokračování poměrně povedeného "I Know What You Did Last Summer" jsem doslova protrpěl a jen s údivem jsem zjistil, že bylo natočeno i třetí pokračování.

Kids (1995)

Nevím co si o tomhle filmu Larryho Clarka mám myslet. První věc co jsem od něho viděl byl všemi opovrhovaný Ken Park. Ken Park byla totální úchylárna zasazená do teenagerského prostředí, stejně jako film Kids. Rozdíl je podle mě v tom, že ve filmu Kids se Clark ještě (díky všem bohům) držel hodně při zemi. Jeho prvotina na mě na jednu stranu sice zapůsobila, ale na stranu druhou jsem běhěm první poloviny filmu měl několikrát chuť se zvednout a odejít. Film Kids vypráví příběh o amerických teenagerech žijících na alkoholu, drogách a hlavně sexu. Je jim evidentně všechno jedno a jejích cíl je jediný. Prožit život na plno. No každý máme jinou představu dětsví. Každopádně pokud se v americe vyrůstá takto, jsem moc rád, že žiju v ČR. Celkově hodnotím kladně avšak mám trochu strach pustit se do dalších jeho děl. Slabší 4* - 70%

Nenapravitelná (2006) (TV film)

Nenapravitelná je příběh o patnáctileté dívce jménem Augusta, která kvůli nízkému sebevědomí a špatnému sletu událostí spadne do světa drog a alkoholu. Tento televizní film mi zpočátku velmi připomínal Třináctku z roku 2003, ale postupně se začal ubírat jiným, syrovějším směrem. Produkce Hallmarku čas od času dokáže zplodit silný a kvalitní snímek a Nenapravitelná jím určitě je. Jak už jsem říkal, nejvíce mě zaujala tzv. syrovost filmu a poměrně dobrá a na televizní film neobvyklá kamera. Lepší 4* - 85%

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Prozatím lepší 4* - 85% Tohle musím nechat pořádně vstřebat, než se rozhodnu k definitivnímu ohodnocení. :) Ale Quentin rozhodně nezklamal. Jinak, neřekl bych, že to bylo lepší, nebo horší než Planet Terror... Bylo to prostě něco uplně jiného. A to je samozřejmě dobře.

Fast Food Nation (2006)

Jeden z filmů, kterému by neuškodila delší stopáž. Knihu jsem bohužel nečetl, ale přesto si myslím, že se jednalo o téma, které šlo propracovat poněkud hlouběji. Děj filmu se až příliš často směruje k migraci do USA a nezbývá čas na to hlavní. Co je mi po tom, že předák masokombinátu v Coloradu přejede každou druhou přistěhovalku, která touží po lepší práci. Já ve skutečnosti nemám nic proti ději jako takovému. Z mého pohledu se jedná o slušně realizované drama z fast food průmyslu. Jde spíše o to, že bych byl rád, kdyby k němu bylo přidáno 10 až 20 minut problematiky z velkoobchodního "podsvětí". Taktéž se mi zamlouvala dějová vsuvka vysokoškolských studentů, bojujících za práva zvířat, ikdyž byla obsažena v tak malé míře, že může pro někoho působit spíše komicky až nepřirozeně. Co se týče pro mě hlavního lákadla tohoto filmu Avril Lavigne, tak její herecký výkon nebyl ničím oslnivým ani výjimečným. Ve skutečnosti se ani nemohla k žádnému hereckému "koncertu" s takovouto mini-rolí propracovat. Rád bych řekl, že až jednou dostane skutečnou roli, že bude skvělou herečkou, ale to si opravdu netroufám tvrdit a abych byl upřímný, ani si to nemyslím. Ale čas ukáže. Z mého příspěvku, nebo kritiky chcete-li, může být cítit nespokojenost, ale není to uplně pravda. Film se mi líbil a bez mrknutí oka bych ho doporučil opravdu každému. Možná bych vynechal povahy se slabým žaludkem, protože závěrečné scény jsou opravdu odpudivé a i mě se zvedal žaludek. Ale pokud bych zmíněné scény přeskočil, jen bych odvracel zrak od skutečnosti. Amerika je národ rychlého občerstvení a toto je jeden z mála filmů zabývajících se touto problematikou. Můžeme jen doufat že se jich do budoucna dočkáme víc a budeme moci shlédnout další nechutnosti tohoto odvětví. 4* - 80%

Mafiánky (2002)

Tak tohle byl ale opravdu hloupý film. Pár světlých, nebo chcete-li napínavých, chvilek z průběhu filmu dokonale vymazal stupidní závěr, který byl tak strašně amatérský a předvídatelný, že bych ho odpustil pouze čerstvému absolventovi filmové školy a i u něho bych si v duchu říkal, že příliš talentu nepobral. Stručně řečeno, Wisegirls je zbytečným filmem, který zdobí pouze Mira Sorvino v sexy oblečku číšnice. 1* - 15%

Rosamunde Pilcher - Sen jednoho léta (2004) (epizoda)

Myslel jsem že koukám na další epizodu doktora z hor a hle, byl to sen jednoho léta. Filmový bože, zač mě trestáš? To už snad vážně nešlo natočit najivnější film. 1* - 10%

Agent bez minulosti (2002)

Typicky americky tupý film. Bavil jsem se celkem dobře, ale ke konci už u něho ztrácel pozornost. Čekal jsem, ikdyž asi trochu najivně, od Agenta bez minulosti více originality, méně nudy a celkově něco více než jen přihlouplou střílečku hrající si na akční drama. 3* - 50%