Saw 3 (2006)

ubohé

Nikdo nesmí chybět (1999)

někdo by mohl říct, že to bylo trapné, zbytečně vykonstruované, amatérsky zahrané a bůhví jaké námitky by se proti tomuto filmu dali ještě vznést. mě to ale naprosto odrovnalo. už od začátku celá ta neherecká banda vesnických balíků, v čele s úžasnou wei minzhi, svým projevem působí tak amatérsky roztomile, až mi z toho srdce čirou radostí zaplesalo. něco tak dokonale nedokonalého, kde neskutečně dojímavý humor pryští z ryzí autentičnosti projevu lidí, kteří před kamerou očividně v životě nestáli, sem viděl naposled u formana. ona to asi původně není prvoplánově komedie, ale já sem se upřímně chechtal od začátku až ... no až zas do konce uplně ne. konec vyústil v celkem solidní doják, který sem ale po předchozí výtečné podívané byl víc než ochotný akceptovat. asi proto, že sem si ho při každém dalším absurdním počinu hlavní hrdinky čím dál tím víc přál. buďto pomalu senilním, nebo to čang umí opravdu vygradovat. o to větší radost z tohoto kouzelného snímku mám, že sem až do závěrečných titulků měl za to, že to natočil někdo jiný, takže můj pohled nebyl zakalen aurou velkého jména.

Král komedie (1982)

martin scorcese - dle názoru mého nejpřehypovanější americký režisér, který svou chudou neinvencí dokáže zabít i tak nosný námět, na kterém je postaven tento film. deniro byl dobrý, zbytek stál za prd. jestli sem se měl smát, nebylo téměř čemu, jestli mě to mělo zaujmout jinak, tak jedině tím, že v půlce dobře našlápnutéo gagu to režisér nějak záhadně utnul a přejel do vedlejšího jízdího pruhu. prostě tak nějak polovičaté. v duchu pohrobkova komentáře - tento film je o samotném scorcesem.

Mission: Impossible II (2000)

celkem slušný špionský šponovák, který bohužel zabíjí už neúnosné množství sladkých momentů s přitaženými pačesy. jinak ale velmi povedená akční podívaná plná perfektních kaskadérských kousků a vyfintěnách efektů.

Cesta domů (1999)

sladké, naivní, jednoduché ... proč mně to ale u čanga tak dojímá, když jindy bych se u něčeho podobného potrhal smíchy?

Anděl Páně (2005)

konečně zas jedna česká povedená (nejen) vánoční pohádka. po všech těch troškových odpadcích opradu příjemný zážitek

Vánoční prázdniny (1989)

moje nejoblíbenější komedie ze série patálií rodiny grizwoldovcou. je to fakt pecka, která si ani na sekundu neoddychne

Cirque du Soleil: Varekai (2003) (divadelní záznam)

tak toto je podle mě cirkus jak má být. žádné trapné výstupy drasticky vycvičených zvířat, jenom člověk a úžas nad tím, co všechno lze s lidským tělem dokázat v kombinaci s úchvatnou choreografií. samozřejmě jsou přítomni i klauni, ale žádní takový ti oldschool, co těží svou komiku z trapně bílého líčení obličeje a neustálého nakopávání se do zadku; tady jsou to dokonale vypointované gagy opravdových komiků. když k tomu ještě přidáme rámcové zasazení celého představení do celistvého příběhu (včetně úžasných kostýmů) a ani na sekundu nepokulhnuvší režii tv záznamu, tak nám vyjde něco, kudy by se měl cirkus v budoucnu ubírat, aniž by ztratil cokoliv na své dnes už tak chabé atraktivitě.

Příběh rytíře (2001)

vcelku povedená taškařice, kterou bohužel shazuje neúměrné množství iritujících momentů, a to nemám na mysli úlety typu we will rock you nebo diskotéka na královském bále. dřív si všichni stěžovali na schematičnost sovětské produkce, s dnešním západním mainstreamem to není o nic jiné. škoda, že i jinak celkem povedený film se musí držet tisíckrát omleté šablony, aby producent neměl strach, že se neprodá.

Dotek zla (2000)

evangelium podle chucka russella? ha ha háá ha háá háááá ha ha haáá. tupá naivita korunovaná infantilním hollywoodským formátem ... jestli sem se měl bát, tak to sorry, ale prostě to nejde u něčeho, kde se stoprocentní jistotou vím co přijde v příštím záběru; nehledě na to, že už od začátku je jasné, jakým způsobem se bude dějová linka vinout.