Salton Sea (2002)

překombinované a povrchní. začíná to jako americký trainspotting o perníku nečež se to zvrhává do jakési pseudodetektivky, kdy je velmi obtížné si představit, že by vyjetý pikař dokázal ve svém devastovaném mozku vykouzlit tak dokonalý plán. kýčovitý konec jenom podtrhává nanicovatost celého filmu. dvě hvězdy za opravdu neuvěřitelné dějové zvraty, které sem nečekal ani já. ale říkám, v tomto případě úplně platí: všeho moc škodí.

Ong-Bak 2 (2005)

co se objektivního hodnocení týče, velmi nesnadný úkol. úžasnou choreografii shazují neustálé trapné klišé a opravdu zábavné momenty jako vyhrabané ze zaprášené krabice co tu zůstala po dědečkovi, ale ty akční scény sou božské, i když zase ten kýč, obzvlášť ze začátku. no ale nakonec si to ty štyry hvězdy zaslouží, protože tony jaa jede fakt naostro a takové kousky po zásluze neodměnit by byl hřích.

Stín létajícího ptáčka (1977)

ne že by to nenaplňovalo určité ideologické kvality, ani to jimi není přeplácané, jak by se možná očekávalo, ale prostě to není dobré. jako by režisér nevěděl jak má říct, to co chce vyjádřit.

Ted Bundy (2002)

... aneb jak se dá zprznit dokonalý námět. co vybízí k dobrému zpracování víc, než taková atrakce jakou bezesporu životní příběh teda bundyho je. o to větší zklamání, když se s ním člověk seznámí prostřednictvím tak strašného filmu.

Bulšit (2001)

vcelku povedená parodie s ne až ta čitelnými joky, což jí ovšem přidává na kvalitě. rozjelo se to velice slušně, bohužel od půlky kvalita obsahu upadá a celkově se to začíná už jen tak vléct. každopádně nevidím důvod dávat tomu míň 3* a to v žádném případě nejsu fanda podobných pseudofilmů.

Ergo Proxy (2006) (seriál)

vrcholně zajímavý mix postapokaliptického cyberpunku s nejprofláklejšími úryvky evropské filosofie ubalený do japonsky nevypočitatelného scénaře okořeněný naprosto dokonalým vizuálním podáním. od dob ghost in the shell sem nic lepšího neviděl.

Šílení (2005)

ryzí manýrismus, kterým vrcholí dosavadní švankmajerova filmová tvorba. autor svému předsevzetí dostál na 100%, teď je už jen otázkou jak to objektivně zapůsobí na nezasvěceného diváka. já osobně jsem nadšen, ale něco ve mě hlodá, že tu pátou musím hodně promyslet.

Hrad z písku (1977)

animace v jejím pravém slova smyslu, nádhera

Rambo II (1985)

ještě větší sranda než jednička

Cliffhanger (1993)

ta čtvrtá je spíš z nostalgie, ale i tak je to asi nejlepší stallonův film